Skocz do zawartości

x-bionic


jan koval

Rekomendowane odpowiedzi

z przykroscia odwoluje pozytywne, pierwsze wrazenia nt x-bionic skarpet i first layer ( gora). oddychanie skarpet dobre, ale nie bdb, natomiast nierowna faktura odgniata golenie przy dobrze dopasowanym bucie koszulka; zdecydowanie za malo oddychajaca; zdarzylo mi sie spocic w temp -27 stopni. nie zdarzylo mi sie to , gdy mialem inne pierwsze warsatwy, przy tej samej drugiej warstwie i SS........ slowem z oceny bdb u mnie: skarp[ety dostaja ocena db koszulka dost +
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-bionic pozwala sie spocic, bo takie jest ich zalozenie (poczytac pudelko/ strone) IMO poprawne, choc trudno okreslic o jakim stopniu spocenia byla mowa. I moze faktycznie bylo kiepsko. Co do oddychalnosci polece stronke (link na dole do 1 wybranego artykulu) http://furtech.typep...s_of_breat.html Duzo ciekawych informacji, przy czym jest to strona powiazana z produktem, (ktory raczej sie nie nadaje na narty), ale mimo wszystko warto poczytac. A tu o pocie (nie od x-bionic, tam nie znalazlem zadnego odniesienia do nich) http://furtech.typep...ng_and_tem.html

Użytkownik lucasd edytował ten post 11 kwiecień 2009 - 14:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-bionic pozwala sie spocic, bo takie jest ich zalozenie (poczytac pudelko/ strone) IMO poprawne, choc trudno okreslic o jakim stopniu spocenia byla mowa. I moze faktycznie bylo kiepsko. Co do oddychalnosci polece stronke (link na dole do 1 wybranego artykulu) http://furtech.typep...s_of_breat.html Duzo ciekawych informacji, przy czym jest to strona powiazana z produktem, (ktory raczej sie nie nadaje na narty), ale mimo wszystko warto poczytac. A tu o pocie (nie od x-bionic, tam nie znalazlem zadnego odniesienia do nich) http://furtech.typep...ng_and_tem.html

wybacz ale nie pisalem tego na podst JEDNEGO produktu i oddychalne rzeczy uzywam od lat co najmniej 10-ciu wiec nie musisz mi tlumaczyc jak to jest z poceniem przyznam sie ze design jest niesamowity i pociagnal mnie ale wlasnie performance jest taka sobie i dlatego zamiescilem sprostowanie bo moje poczatkowe opinie byly bardzo pozytywne. a nie chcialbym nikogo wprowadzac w blad. jest wiele produktow na rynku lepszych i tanszych dodam ze orientacyjnie do dnia dzisiejszego uzywalem ok 50 first layers 30 second layers i ok 8 kurtek (SS i HS) . (liczby orientacyjne).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo cenie twoja opinie. Ale napisalem co napisalem, bo haslem bionica jest "REDUCE SWEAT, DON’T PREVENT IT." Dodatkowo stronka co podalem ma duzo ciekawych informacji, rowniez od strony teoretycznej o ktorych czytajac np. caly watke o bieliznie, bylo tylko zaczepienie (czubek gory lodowej). Przy okazji jakie wiec w tej chwili skarpety i bielizne uwazasz za lepsza od X?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, bo cenie twoja opinie. Ale napisalem co napisalem, bo haslem bionica jest "REDUCE SWEAT, DON’T PREVENT IT." Dodatkowo stronka co podalem ma duzo ciekawych informacji, rowniez od strony teoretycznej o ktorych czytajac np. caly watke o bieliznie, bylo tylko zaczepienie (czubek gory lodowej). Przy okazji jakie wiec w tej chwili skarpety i bielizne uwazasz za lepsza od X?

ze skarpet moje faworyty to 2 modele columbia; ultimax i euros smartwool drugi choice z warstw pierwszej patagonia, arc teryux, monutain hardware, niektore (ale tylko nieliczne) nike oraz underarmour serii cold zeby bylo scislej to pisalem o nast modelach bionic; skarpety x-socks a gora energizer; moze to bylo by lepsze z zamkiem???osobiscie lubie z malym zamkiem u gory zaznaczamze opinia dotyczy tylko wymienionych modeli. moze inne sa lepsze dodatkowo mnie lekko wkulo to to ze kupilem te wyroby w polsce (na "przecenie") a nawet po "przecenie" byly drozsze niz tutaj

Użytkownik jan koval edytował ten post 11 kwiecień 2009 - 16:16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jezdzilem w welnie merino (smartwool) i x-bionic acccumulator (cieplejsza od energizer) obie sa w 2 grupie (1 to oddalajaca najszybciej pot, 2 to lekko go gromadzace). Ostatnio jak temperatura byla >14stopni, w SS Marmot genesis trudno bylo wytrzymac i skorzystalem z wywietrznikow (w takiej temperaturze bym pewnie mogl w krotkiej koszulce na rowerze pomykac). I o ile byly fazy gromadzenia wilgoci, to tez odczuwalem skutecznosc chlodzenia bielizny. Oczywiscie w twoim przypadku mogla sie nie sprawdzic. Jednakze ja jestem inzynier i patrzac na dane, plus teorie bardziej wierze w X. Choc w polsce wiekszosci wymienionych firm nie uswiadczysz. I nie wykluczam ze sa lepsze, jednakze uczucie 100% suchosci nie koniecznie jest OK. Co do serii energizer widze ze duzo druzyn biegaczy ja nosi, a oni raczej sie mocniej poca od zjezdzaczy... P.S> Skarpety x-socks to nazwa ogolna, tam jest duzo modeli nie tylko narciarskich... P.S.2> W warunkach z srodkowa warstwa ja bym jak juz uznal za glowna blokade w ubiorze (sprostowanie: 3 najbardziej ogranicza, ale mozna uznac ja jako stala, bo zazwyczaj mamy maksymalnie do wyboru 1 SS i 1 HS), szczegolnie patrzac na matematyke oddychalnosci (mnozenie wspolczynnikow). A glowne czynniki w porownaniu to wilgotnosc, cisnienie i wysilek. Ale jak to mowia co innego teoria, a co innego praktyka.

Użytkownik lucasd edytował ten post 11 kwiecień 2009 - 16:58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to mowia co innego teoria, a co innego praktyka.[/QUOTE] tak i dlatego mowie o wlasnych dosw na podst porownania z innymi. w sumie nie lubie, gdy dotyka mnie "zimna" powierzchnia a tak bylo z x-bio ( w minus 27!!!) dla mnie jednak najwieksza blokada jest warstwa 3-cia glownym motywem zamieszczenia tej wiad bylo to, ze kiedys sie b pozytywnie wypowiadalem na temat x-bio, wiec czytelnikom naleza sie sprostowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzięki za informacje o produkcie, też myślałem że lepszego nie ma, nabyłem skarpety silver i metal ( podobno te lepsze) no i kalesonki do łydki i koszulkę z długim rękawem - energizer wiadomo ze przy nieodpowiednim doborze 3-ciej warstwy ciężko żeby wszystko się " wyoddychało" , ale przy odpowiednim zdarzyło mi się że koszulka była lekko mokra na przedramieniach - czego się nie spodziewałem, poza tym przy bardzo agresywnej jeździe przez dłuższy czas też poleciał lekko pot po krzyżach - generalnie potwierdziłbym opinię że nie jest to najlepszy produkt, miałem wcześniej odlo i masera i to nie występowało, a kupiłem bo myslałem że jest to najlepszy produkt w tej klasie ( w Polsce) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Właśnie dzisiaj nabyłem (w promocji) koszulkę X-BIONIC ACCUMULATOR. Jestem mocno ciekawy, jak spisze się mój nowy nabytek w temperaturach oscylujących w granicach +/-  0 stop. C.

 

Po powrocie z wyjazdu, postaram się podzielić subiektywnymi odczuciami.

 

Pozdrawiam,

 

R :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie spocenie w X-Bionicu to coś zupełnie normalnego i zgodnego z technologicznym założeniem jego działania (zwłaszcza w modelu Accumulator). Już po paru sekundach od założenia X-Bionica czuje jakbym się gotował i jakby pot ze mnie wręcz lał się strumieniami. Podobne wrażenia  ma Hesia. Jest to szczególnie nieprzyjemne jeśli jeszcze jesteśmy w ciepłym domku/samochodzie. Parę razy nawet ściągnąłem to ustrojstwo bo byłem przekonany że podczas jazdy 30 minut skibusem przemoczyłem się totalnie. Po zdjęciu okazało się że plecy są zaledwie lekko wilgotne, a X-bionic suchy jak pieprz. Poszperałem trochę, pogadałem z mądrymi ludźmi i teraz wiem że X Bionic Accu tak po prostu działa - zatrzymuje na powierzchni skóry warstwę potu, następnie ją podgrzewa (jak śpiwór) i właśnie to ciepło generowane przez podgrzany pot czujemy w fazie odpoczynku (np podczas jazdy krzesłem). U mnie powyższa teoria sprawdza się w 100%. Jest mi zawsze ciepło, choć wrażenie lekkiej wilgoci na plecach nie jest zbyt przyjemne.

Co do skarpet powiem jedno - Falke SK 4 i SK5 biją wszystko co miałem na nogach w tym również X-Socksa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x-bionic radiactor jest genialny - nigdy nie jest w nim ani za zimno , ani za gorąco . Nie mam żadnego uczucia wilgoci - zawsze jest suchutko,jedyny minus , że już mi się przeciera po paru dobrych latach użytkowania , no ale u mnie są duuuuże " przebiegi roczne"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sese i JurekByg za subiektywne odczucia, które utwierdzają mnie w słuszności dok. zakupu. Jeszcze nie zacząłem użytkować koszulki, a już mam  'drobne rozczarowanie' ;) - po upraniu (tuż po zakupie) okazało się, ze koszulka stosunkowo do innych produktów (np. Odlo, Falke) długo schnie. Być może jest to zaletą - wynikająca ze struktury zastosowanych materiałów.

 

Co o tym sadzicie ?

 

Pozdrawiam,

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schnie trochę - na wyjazdach nie dało rady żeby wyschła przez noc z jednym wyjątkiem - w apartamencie było bardzo wydajne ogrzewanie podłogowe, a koszulka była rozłożona na płasko na podłodze. W porównaniu do brubecka i berknera schnie mniej więcej 2 x dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Właśnie dzisiaj nabyłem (w promocji) koszulkę X-BIONIC ACCUMULATOR. Jestem mocno ciekawy, jak spisze się mój nowy nabytek w temperaturach oscylujących w granicach +/-  0 stop. C.

 

Po powrocie z wyjazdu, postaram się podzielić subiektywnymi odczuciami.

 

Pozdrawiam,

 

R :)

 

 

 

Sprawdziłem; obie z moich nowo nabytych koszulek X-BIONIC (Accumulator i Energizer) sprawdzały się bez zarzutu. Co prawda temperatury nie były jakieś extermalne (od - 14 rano do + 4 popołudniu). Dodam jeszcze, ze jeździłem bez drugiej warstwy i jakoś nie marzłem, ani się nie przegrzewałem.  Polecam.

 

R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie spocenie w X-Bionicu to coś zupełnie normalnego i zgodnego z technologicznym założeniem jego działania (zwłaszcza w modelu Accumulator). Już po paru sekundach od założenia X-Bionica czuje jakbym się gotował i jakby pot ze mnie wręcz lał się strumieniami. Podobne wrażenia  ma Hesia. Jest to szczególnie nieprzyjemne jeśli jeszcze jesteśmy w ciepłym domku/samochodzie. Parę razy nawet ściągnąłem to ustrojstwo bo byłem przekonany że podczas jazdy 30 minut skibusem przemoczyłem się totalnie. Po zdjęciu okazało się że plecy są zaledwie lekko wilgotne, a X-bionic suchy jak pieprz. Poszperałem trochę, pogadałem z mądrymi ludźmi i teraz wiem że X Bionic Accu tak po prostu działa - zatrzymuje na powierzchni skóry warstwę potu, następnie ją podgrzewa (jak śpiwór) i właśnie to ciepło generowane przez podgrzany pot czujemy w fazie odpoczynku (np podczas jazdy krzesłem). U mnie powyższa teoria sprawdza się w 100%. Jest mi zawsze ciepło, choć wrażenie lekkiej wilgoci na plecach nie jest zbyt przyjemne.

Co do skarpet powiem jedno - Falke SK 4 i SK5 biją wszystko co miałem na nogach w tym również X-Socksa

podpisal bym sie pod tymi wrazeniami i dla mnie sa dyskwalifikujace - nie znosze tego

 

dlugie schniecie = gorsze odprowadzenie wilgoci.

 

tlumaczenie o wartswie  wilgoci do  mnie nie przemawia (nic przeciwko Tobie - wylacznie przeciwko tej teorii - na tej zasadzie mozna wszystko wytlumaczyc na zasaadzie "slodkiej cytryny")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...