Skocz do zawartości

James Bond a Narty


Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jestem miłośnikiem Jamesa i filmów z nim. Nie nie jestem kandydatem do Tworek. Filmy zawsze były lekko przegiete ale zawsze były wizytówką epoki i czasów w których sie rozgrywały (były nagrywane) i czegos co w tamtych czasach było najbardziej pociągające - na topie, trendy, czy jak kto chce. Czy zwróciliście uwage ile scen Bondów z lat 60 -85 rozgrywa sie zimową pora w górach i ile tam naprawdę znakomitych sekwencji narciarskich. Nie znam innych filmów w których byłoby tyle nart i to na najwyższym poziomie. Dziasiaj leci: Licence to kill i sekwnecja początkowa ( nawiązanie do porzednich odcinków) jest znakomita a jednocześnie w porównaniu z nimi daje obraz postepu w technice narciarskiej. No i jeszcze jedno snowboard w roku 1985, kiedy u nas jeszcze na przełomie 89/90 była to deska śniezna w gazetach a jeździli tylko naprawdę otwarci goście. Polecam czasami obejrzeć stare Jamesy i narciarskie w nich ujęcia - świetne narciarstwo i dobrze pokazane. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, To w takim razie - ode mnie dla Ciebie! :D Nie żeby tu coś o stylu jazdy było, ale jest 007, narty i motoryzacja :)...

ta w czerwieni to mój ideał... :D No i te ciuchy Bogner i nartki AFAIR Olin MArk VI... a kije (strzelające?) looka ahhhh... :D Zawsze Lubiłam Świętego... :)

Użytkownik HesSki edytował ten post 24 luty 2009 - 13:51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem miłośnikiem Jamesa i filmów z nim. Nie nie jestem kandydatem do Tworek. Filmy zawsze były lekko przegiete ale zawsze były wizytówką epoki i czasów w których sie rozgrywały (były nagrywane) i czegos co w tamtych czasach było najbardziej pociągające - na topie, trendy, czy jak kto chce. Czy zwróciliście uwage ile scen Bondów z lat 60 -85 rozgrywa sie zimową pora w górach i ile tam naprawdę znakomitych sekwencji narciarskich. Nie znam innych filmów w których byłoby tyle nart i to na najwyższym poziomie. Dziasiaj leci: Licence to kill i sekwnecja początkowa ( nawiązanie do porzednich odcinków) jest znakomita a jednocześnie w porównaniu z nimi daje obraz postepu w technice narciarskiej. No i jeszcze jedno snowboard w roku 1985, kiedy u nas jeszcze na przełomie 89/90 była to deska śniezna w gazetach a jeździli tylko naprawdę otwarci goście. Polecam czasami obejrzeć stare Jamesy i narciarskie w nich ujęcia - świetne narciarstwo i dobrze pokazane. Pozdrawiam

Faktycznie w Bondzie sporo, scen narciarskich. Scena narciarska z odcinka "Szpieg, który mnie kochał" i Shane McConkey nawiązujący do tej sceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem miłośnikiem Jamesa i filmów z nim. Nie nie jestem kandydatem do Tworek. Filmy zawsze były lekko przegiete ale zawsze były wizytówką epoki i czasów w których sie rozgrywały (były nagrywane) i czegos co w tamtych czasach było najbardziej pociągające - na topie, trendy, czy jak kto chce. Czy zwróciliście uwage ile scen Bondów z lat 60 -85 rozgrywa sie zimową pora w górach i ile tam naprawdę znakomitych sekwencji narciarskich. Nie znam innych filmów w których byłoby tyle nart i to na najwyższym poziomie.

Ja też, miedzy innymi właśnie ze względu na piękne widoki i niesamowite miejsca w których Bond rozgrywa swoje akcje:) uwielbiam ogladać te filmy. Na przykład "W tajnej służbie JKM" z krytykowanym co prawda bardzo Lazenby, ale jestem w stanie go znieść dla tych widoków.Lazenby szalał na szczycie Schilthornu w Szwajcarii. To właśnie dzięki filmowcom ukończono budowę restauracji Piz Gloria na szczycie. Schilthorn podobno po premierze filmu zyskał przydomek "007 Mountain", a w restauracji najczęściej serwuje sie wytrawne martini;) Lubię też " Tylko dla twoich oczu" - gdzie Bond działa między innymi w Cortinie d'Ampezzo i " Szpieg, który mnie kochał" z zapierającym dech w piersiach zjazdem super agenta Moore z 1000 metrowej góry :). Mogłabym tak długo, bo ogólnie fajnie popatrzec na super facetów, piekne babki, wystrzałowe:) samochody i przede wszystkim na wszystkie te super miejsca- nie tylko góry - gdzie bywa Bond. Jeszcze jedno - wiem , że się niektórym narażę:confused:, ale trudno- najlepszym Bondem jest dla mnie Craig. Pozdrawiam :), szczególnie miłosników Bonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi są ci co mówią że wszystko się zmieniło z wejściem narty taliowanej:D:D:D Dzieki super.

Wiadomym jest, że sprzęt Bonda zawsze wyprzedzał epokę. w konsekwencji Bond jeździł wyłącznie na nartach mocno taliowanych (carvingowych) :D:D:D. A tak na serio: Nigdy za Bondem szczególnie nie przepadałem i filmy z nim oglądałem praktycznie dla takich scen jak wyżej załączone. BAJKA. Super, że teraz mamy tu kompilację :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakby co to dziś o 22.15 w TVP 1: "Tylko dla twoich oczu" :) Chyba najbardziej narciarski Bond, duża część dzieje się w Cortina d'Ampezzo itd. Do tego, jak dla mnie... naj, naj dziewczyna Bonda, czyli Carole Bouquet :)

Bondy, to mogę oglądać w nieskończoność, zaś rzeczona scenka narciarska z odcinka "Tylko dla Twych oczu" poniżej. http://www.youtube.com/watch?v=x8W-sVrCw-k&feature=related scena narciarska dopiero od 3 minuty ale za to całe 7 minut JAZDY !!! Dla miłośników zaś Bondowych piosenek, deserowo piosenka z tegoż w wykonaniu Sheeny Easton http://www.youtube.com/watch?v=JP4xXjW97ko No to do wieczora :):):) P.S. W filmie jest tez "POLSKI" akcent. Śmigłowiec Mi-2 jest na polskich znakach SP przemalowanych na 8P a była to jedna z maszyn opylających pola w Grecji w owych czasach. No była taka dyscyplina eksportowa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myśmy byli w tym "Riffugio" pod Tofaną na małym conieco, to zamiast fruwających przez barierki motocyklistów wisiały - wietrząc się na wietrze - różne mniej lub bardziej "zużyte" materace tworzące swoisty klimat na tej wysokości ;-))) A i polski akcent też był. I owszem :-) Polska obsługa tego schroniska :-D Zdravim :-)

Załączone miniatury

  • 136 (Kopiowanie).JPG
  • 133 (Kopiowanie).JPG
  • 183 (Kopiowanie).JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

James Bond wraca w Alpy! :) A konkretniej to do Tyrolu, do Sölden, Oetztal i do Tyrolu Wschodniego :)
Jako fan nie ukrywam, że się cieszę ...a może uda się gdzieś spotkać ekipę? :)
 
Za fanpage'em Tyrolu:
 
"Nie możemy dłużej trzymać tej informacji w tajemnicy! Zdjęcia do nowego Jamesa Bonda kręcone będą w Tyrolu! Przy odrobinie szczęścia możecie spotkać Daniela Craiga w roli agenta 007 w Sölden i Osttirolu! To dokąd na narty w tym sezonie?"
 
Nowa część będzie miała tytuł "Spectre" ...może darują sobie polskie tłumaczenia/polski tytuł ;)
 
Obsada: "Daniel Craig, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris and Rory Kinnear are Christoph Waltz, Léa Seydoux, Monica Bellucci, David Bautista and Andrew Scott"
 
Tu mam linki (z filmikiem):
https://www.facebook...768890936492762
 

 
Update:
Nie wiem czemu ale Bond mnie cieszy jak zabawka dziecko :) :)
Jest więcej szczegółów z dzisiejszej konferencji/prezentacji:
http://m.wyborcza.pl..._szczegoly.html
 
"To, że "Spectre" powstanie m.in. w Austrii, oznacza, że Bond znów będzie jeździł na nartach - robili to już grający 007 George Lazenby, Roger Moore i Pierce Brosnan. Za sekwencje narciarskie często odpowiadał w Bondach niemiecki olimpijczyk Willy Bogner (ur. w 1942 r.). W filmie "W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości" (1969) dźwigał ważącą 15 kg kamerę Panavision, jadąc tyłem na specjalnych nartach zakrzywionych na obu końcach. Nie używając kijków, osiągał szybkość 70-80 kilometrów godzinę. Czasem zjeżdżając normalnie, trzymał kamerę między nogami i filmował to, co działo się za nim."

 

10801510_961090127239232_713226201822091

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...