Skocz do zawartości

zabezpieczenia w narciarstwie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. To że kask jest świetną rzeczą i bardzo przydatną, która chroni nasze zycie i zdrowie myśle ze wiadomo. Ale chciałbym sie dowiedzieć czy używacie jakieś inne ciekawe zabezpieczenia :confused: ??? Żółwie, shoxy, ochraniacze itp.??? Bedąc w tym roku na Kasprowym, w barze zauważyłem ciekawą rzecz: mianowicie każdy z całej grupki śmigających tam fajnych Norwegów pod kurtkami posiadał żółwie, liczne ochraniacze już o błyszczących lampkach ( czyt. nadajnikach Gps i systemach lawinowych) których nigdy wcześniej nie widziałem nie mówiąc. Chciałbym się z racji swoich zainteresowań i kierunku kształcenia dowiedzieć jak chronicie swoj kręgosłup, stawy, mięśnie, więzadła itp. i nie myśle tutaj właśnie o tych lampkach ani innych gadżetach reklamowych :), ale o rzeczach naprawde przydatnych i niekrępujących ruchów. Uważam że żółw powinien być na wyposażeniu narciarza z uwagi na np. innych śmigaczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

w sumei ja mam tylko kaksk, ale zół to nie głupi pomysł... w sumie stawów jakoś specjalnie nie ma jak cvhronic, opaski to pic na wode fotomontarz, teraz troche wiem bo samsiede s tabilizatporze bo mam skrecone kolano wiec ja mam zgłowy ten sezon.... NIE MA NIC LEPSZEGO NIZ ZDROWY ROZSADEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zabazpieczenia to spodnie kurtka i czapka. Po licho jakieś kaski i inne bzdety. Zaliczysz salto to i tak się połamiesz nie ma bata. A co do kasku to można nosić jak się martwi o to że skręcisz sobie kark ale nie wiem czy się opłaca.

Czy się opłaca...... życie jest bezcenne!!!!!! Mozna owszem wyjśc z założenia: -jeżdze na małych stokach lub nigdy mi się nic nie stało. Ale może się stać lub ktoś uderzy w ciebie. Owszem może zólwie itp na małych stokach mogą być zbyteczne .... chociaż ??? Ale na trasach lub większych stokach to mysle ze lepiej jest mieć. Wiesz jak jeżdze na stoku w moim mieście spotykam osoby z małym uśmiechem na twarzy jak widzą mnie lub innych w kasku. Ale bardzo się ucieszyłem i byłem dumny jak zobaczyłem ze 80 % ludzi na Kasprowym mialo kask - moze mialem szczeście , niewiem. Ale kto był w Austrii, Włoszech, Francji i Niemczech wie ze jest to rzecz oczywista. Dobrze ze duzo dzieci w Polsce śmiga w kaskach myśle że jak podrosną coś utrwali się w ich bezpiecznych głowkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumei ja mam tylko kaksk, ale zół to nie głupi pomysł... w sumie stawów jakoś specjalnie nie ma jak cvhronic, opaski to pic na wode fotomontarz, teraz troche wiem bo samsiede s tabilizatporze bo mam skrecone kolano wiec ja mam zgłowy ten sezon.... NIE MA NIC LEPSZEGO NIZ ZDROWY ROZSADEK

potwierdzam.Jeśli ktoś ma zdrowy rozsądek to przeżyje na stoku wiele bezurazowych lat:) To nie znaczy że trzeba jeździć bez ochraniaczy.Sam jeżdżę w kasku i sądzę,że to jest za mało:) OCHRANIACZE TO PODSTAWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renczik, przeciez kask nie chroni cieprzed skreceniem karku tylko przed wstrzasami, przed peknieciem czaszki, miałem do tej pory dwa wstrzasy, byłem wtedy młody, a kupno kasku było duzym problemem, kaski ratuja zycie, w sumie z tego co piszesz wychodzi na to ze na motor czy na rower jezdzac np DH nie załozylbys kasku,:/ daj spokoj . . . ochraniacze sa poto zeby ratowac życie i je ratuja, gdyby tak nie było to by połowa zawodników PŚ już nie zyła... wkleje ci teraz filmik na którym Herman Maier wypadł a raczej wyleciał z trasy, dzieki kaskowi i żółwikowi nic mu się nie stało, może to cie przkona i innych sceptyków. . . Harman Maier DH Solden bodajże sezon 2002/03 http://www.franconia...erman_maier.mpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renczik, przeciez kask nie chroni cieprzed skreceniem karku tylko przed wstrzasami, przed peknieciem czaszki, miałem do tej pory dwa wstrzasy, byłem wtedy młody, a kupno kasku było duzym problemem, kaski ratuja zycie, w sumie z tego co piszesz wychodzi na to ze na motor czy na rower jezdzac np DH nie załozylbys kasku,:/ daj spokoj . . . ochraniacze sa poto zeby ratowac życie i je ratuja, gdyby tak nie było to by połowa zawodników PŚ już nie zyła... wkleje ci teraz filmik na którym Herman Maier wypadł a raczej wyleciał z trasy, dzieki kaskowi i żółwikowi nic mu się nie stało, może to cie przkona i innych sceptyków. . . Harman Maier DH Solden bodajże sezon 2002/03 http://www.franconia...erman_maier.mpg

POPIERAM !!!!!! I ZGADZAM SIE Z KAZDYM ZDANIEM KOZłOW-A :D sstłuczenie pnia mózgu czy połowiczne przerwanie ciagłąści rdzenia lub urazy miednicy nie są ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

freestyle mógłbys podać jakiś link lub namiar na te bodiki za 100 zł :P z gory dziekuje. Film z Hermanem Maierem jest dobrym argumentem.

http://www.allegro.p...m_s_warto_.html http://www.allegro.p...uper_cena_.html ten droższy jest za bardzo rozbudowany ale ta firma ma największy wybór, to u nich kupowałem swój bodik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...