Jump to content

LeandeR

Members
 • Posts

  41
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by LeandeR

 1. Dzięki Freestyle. Mógłbyś mi to trochę bardziej zwizualizować?Jeśli wybiję się tylko na metr to jak daleko mam mniej węcej lecieć???Skoro wystarczzy wybić się tylko na 1 metr to nic dziwnego,że spietrałem i nie zrobiłem 360 z tak dużej skczni . Do Maciek K: Racja, do 180 ze skoczni trzeba mieć twin tipy.Ja kilka razy leżałem już z tego powodu na plecach(na szczęście tylko w puchu i z niewielką prędkością ) Pozdrawiam wszystkich
 2. Pytałem o narty to zapytam i o buty(może ktoś odpowie bo coś cicho ostatnio na fomum:D ): Do takiej jazdy jak w pytaniu powyżej(freeride i freestyle) lepszy byłby większy czy mniejszy flex???Doczytałem się,że do jazdy w puchu powinien być większy flex(około 90),a do trików??? Dodam,że jeżdżę 6 sezonów. Pozdrawiam.
 3. A co sądzicie o tym???http://www.allegro.p...a_ochrona_.html
 4. Znowu pytanie:o: Zna może ktoś nazwy poszczególnych części nart(zwłaszcza twin tipów-chociaż...wszystkie narty są nartami:D )????Może jakąś stronę internetową o tym???Jaka twardość takich nart??? Chciałbym się już konkretnie zorientować jakie sobie dobrać narty.Dodam,że chcę jeździć w puchu no i do freestylu(czasem też po ubitych stokach).Moje atrybuty takie jak w pytaniu pierwszym.Proszę o poinstruowanie:) .Mile bym widział konkretne modele nart. Pozdrowienia(zwłaszcza dla kobiet,bo dziś jest ich dzień)
 5. Co mi polecacie:D : Zrobiłem skocznię(mam zamiar robić 360:D )która wyrzuca mnie na około 3 metry w górę(jest to nad skarpą więc nie wyskakuję wysoko ale spadam 3 metry:D ) i spadam na płaskie ale puszyste(z pół metra puchu),czy lepiej zrobić skok na bardziej pochyłym ale znacznie twardszym?????Wiem,że na pewno za pierwszym razem będzie gleba:D Może ma ktoś jakiś inny(konkretny)pomysł jak zrobić skocznię(krztałt itp.)?:-)
 6. Dzięki:D .Czyli w takich nartach jakich ja potrzebuję(szersze twintipy) wiązania najlepiej przykręcać bezpośrednio do narty???
 7. Pam takie pytanie: Czy do twntipów stosuje się płyty pod wiązania(np:jeśli chce się jeździć w puchu i do akrobacji)? A może bardziej ogólnie:D : Do jakich nart powinno się stosować płyty? Pozdrawiam:)
 8. Nie,wogóle nie chce robić salta(jeszcze chcę jeździć w przyszłym sezonie:D ).Napisałem,że też sądzę o salcie tak jak on,to znaczy,że sobie go nie polecam:D . Pozdrawiam
 9. Dzięki.Też tak uważam jeśli chodzi o salto.Będę próbował jeszcze tej zimy(jeśli będą warunki-puch:D ) zrobić 360,bo jak na razie dobrze wychodzi mi 180-tka w lewo i trochę w prawo. Pozdrawiam:)
 10. Was też bolało w krzyżu od ruchu skrętnego tłowia i od lądowania(chodzi mi o to dobre:D ) po robieniu 180-tek??? :confused: Bo ja po dwuch dniach ćwiczeń czuję się jakby przybyło mi 70 lat:D .
 11. Dzięki:) .Tylko nie rozumiem tego ""Warto zacząć od przewrotu w przód z nartami (widziałem że tak trenują nawet snowboarderzy) na śniegu"".To znaczy,że mam zrobić fikołka na śniegu z nartami????:confused:
 12. Jakiś facet wypowiadał sie kiedyś w tvp1,że łatwiej technicznie jest zrobić salto(na nartach) niż 360-tkę,tylko trzeba mieć więcej odwagi.Według mnie jednak bezpieczniej się potłuc przy 360-tce niż uszkodzić kręgosłup lędując na głowie(czego przenigdy nikomu nie życzę!!!) a były takie przypadki.
 13. Ja też dopiero zaczynam,a myśle już o żółwiu albo czymś podobnym.Może na początek nie jest to aż tak konieczne ale na pewno się przyda(oby nie:D ),choć póżniej ochraniacze będą potrzebne:) Właściwie...nie jest to wątek o zabezpieczeniach,więc się już nie rozpisuję
 14. Do najbliższego mam 17 kilosów:D ,póki co do następnego sezonu nie mam zamiaru przestawiać wiązań(nowe buty(większe)kupię po sezonie i wtedy wtedy odnowię narty i wiązania:D ). Masz rację nie zaoszczędzę na piątce:D Pozdrawiam
 15. A przekręcanie na płycie było by łatwiejsze(mniej ryzykowne) czy trudniejsze (bardziej ryzykowne:D )??????
 16. Też się cieszę i dzięki za pomoc. Jakich ty używasz ochraniaczy???Oriętujesz jakie są ich rodzaje???:confused: Z tego co wywnioskowałem to chyba najlepsza była by zbroja(taka jak na motocykle enduro) która zabezpiecza cały korpus i ramiona.
 17. Jeżdżę 6 sezonów ale z wiązaniami się jeszcze nie bawiłem:-) Trudno rozmawiać przez internet o wkręcaniu śrób:-).Czyli mam je dokręcić bardzo mocno ale nie tak żeby nie dało się ich odkręcić??? No i dzięki za pomoc
 18. Jak przestawić wiązania tak aby but był równo na środku ciężkości narty??? Posiadam narty Blizzard Firebird X-sport z wiązaniami Tyrolia SL 100 na płycie. W salonie gdzie kupowałem narty i buty od razu ustawili mi wiązania.jeśli zmienię buty na większe,będę mógł sam przekręcić przednie wiązanie tak abym nie musiał poszerzać tylko tylnej części??? Jakie mogą być oddalenia od środka ciężkości aby nie powodowało to destabilizacji narty podczas jazdy????:confused: Wtajemniczonych proszę o pomoc:)
 19. Z jakich materiałów powinny być wykonane dobre narty(dobre czyli te dla bardziej zawansowanych niż amatorów-jeżdżę około 6 sezonów)np: jakie krawędzie,rdzeń itp.(to co jest najważniejsze i to co może odgrywać jakąś rolę)??? Czy styl jazdy ma znaczenie przy względzie z czego są zrobione narty??? Dodam,że mam zamiar nabyć narty typu twintip do freestylu na których będzie się dorze jeździło w puchu i nienajgożej po przygotowanych stokach:) Pozdrawiam i proszę o pomoc:)
 20. Jak zamknąć wątek.Otworzyłem przez przypadek dwa takie same:D
 21. Dzięki za radę.będę wiedział co robić:-)))
 22. Witam. Mam problem.Co zrobić z poniszczonymi nartami?Mam na myśli pocięte i poodrywane kawałki laminatu(te powieszchowne i trochę głębsze) z górnej części narty w wyniku udurzania nartą o nartę podczs jazdy.Z rysami i drobnymi dziurami chyba się już nic nie da zrobić ale np: z wcięciem w dwie pierwsze warstwy narty(oderwany kawałek trzyma się z jednej strony-długi na około 1.3 cm szerokie na 0.3 cm i głębokie na około 0.3 cm) może się coś da? Dało by się to jakoś prztkleić,czy lepiej zostawić???:confused: Pozdrawiam:)
 23. potwierdzam.Jeśli ktoś ma zdrowy rozsądek to przeżyje na stoku wiele bezurazowych lat:) To nie znaczy że trzeba jeździć bez ochraniaczy.Sam jeżdżę w kasku i sądzę,że to jest za mało:) OCHRANIACZE TO PODSTAWA
 24. Dobro metoda.Udało mi się zrobić dzisiaj kilka 180-siątek(w lewo,bo w prawo to nawet nie prubowałem,wiem ,że i tak będę kaleczył ).Tylko trzeba się nie bać i nie myśleć o wywrotce bo to najbardziej utrudnia sprawę,nawet bardziej od sprzętu:) Czy do 360 trzeba dużą skocznię:confused: Pozdrawiam
×
×
 • Create New...