Jump to content

LeandeR

Members
 • Posts

  41
 • Joined

 • Last visited

LeandeR's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Conversation Starter
 • Week One Done
 • One Month Later

Recent Badges

0

Reputation

 1. Dzięki Freestyle. Mógłbyś mi to trochę bardziej zwizualizować?Jeśli wybiję się tylko na metr to jak daleko mam mniej węcej lecieć???Skoro wystarczzy wybić się tylko na 1 metr to nic dziwnego,że spietrałem i nie zrobiłem 360 z tak dużej skczni . Do Maciek K: Racja, do 180 ze skoczni trzeba mieć twin tipy.Ja kilka razy leżałem już z tego powodu na plecach(na szczęście tylko w puchu i z niewielką prędkością ) Pozdrawiam wszystkich
 2. Pytałem o narty to zapytam i o buty(może ktoś odpowie bo coś cicho ostatnio na fomum:D ): Do takiej jazdy jak w pytaniu powyżej(freeride i freestyle) lepszy byłby większy czy mniejszy flex???Doczytałem się,że do jazdy w puchu powinien być większy flex(około 90),a do trików??? Dodam,że jeżdżę 6 sezonów. Pozdrawiam.
 3. A co sądzicie o tym???http://www.allegro.p...a_ochrona_.html
 4. Znowu pytanie:o: Zna może ktoś nazwy poszczególnych części nart(zwłaszcza twin tipów-chociaż...wszystkie narty są nartami:D )????Może jakąś stronę internetową o tym???Jaka twardość takich nart??? Chciałbym się już konkretnie zorientować jakie sobie dobrać narty.Dodam,że chcę jeździć w puchu no i do freestylu(czasem też po ubitych stokach).Moje atrybuty takie jak w pytaniu pierwszym.Proszę o poinstruowanie:) .Mile bym widział konkretne modele nart. Pozdrowienia(zwłaszcza dla kobiet,bo dziś jest ich dzień)
 5. Co mi polecacie:D : Zrobiłem skocznię(mam zamiar robić 360:D )która wyrzuca mnie na około 3 metry w górę(jest to nad skarpą więc nie wyskakuję wysoko ale spadam 3 metry:D ) i spadam na płaskie ale puszyste(z pół metra puchu),czy lepiej zrobić skok na bardziej pochyłym ale znacznie twardszym?????Wiem,że na pewno za pierwszym razem będzie gleba:D Może ma ktoś jakiś inny(konkretny)pomysł jak zrobić skocznię(krztałt itp.)?:-)
 6. Dzięki:D .Czyli w takich nartach jakich ja potrzebuję(szersze twintipy) wiązania najlepiej przykręcać bezpośrednio do narty???
 7. Pam takie pytanie: Czy do twntipów stosuje się płyty pod wiązania(np:jeśli chce się jeździć w puchu i do akrobacji)? A może bardziej ogólnie:D : Do jakich nart powinno się stosować płyty? Pozdrawiam:)
 8. Nie,wogóle nie chce robić salta(jeszcze chcę jeździć w przyszłym sezonie:D ).Napisałem,że też sądzę o salcie tak jak on,to znaczy,że sobie go nie polecam:D . Pozdrawiam
 9. Dzięki.Też tak uważam jeśli chodzi o salto.Będę próbował jeszcze tej zimy(jeśli będą warunki-puch:D ) zrobić 360,bo jak na razie dobrze wychodzi mi 180-tka w lewo i trochę w prawo. Pozdrawiam:)
 10. Was też bolało w krzyżu od ruchu skrętnego tłowia i od lądowania(chodzi mi o to dobre:D ) po robieniu 180-tek??? :confused: Bo ja po dwuch dniach ćwiczeń czuję się jakby przybyło mi 70 lat:D .
 11. Dzięki:) .Tylko nie rozumiem tego ""Warto zacząć od przewrotu w przód z nartami (widziałem że tak trenują nawet snowboarderzy) na śniegu"".To znaczy,że mam zrobić fikołka na śniegu z nartami????:confused:
 12. Jakiś facet wypowiadał sie kiedyś w tvp1,że łatwiej technicznie jest zrobić salto(na nartach) niż 360-tkę,tylko trzeba mieć więcej odwagi.Według mnie jednak bezpieczniej się potłuc przy 360-tce niż uszkodzić kręgosłup lędując na głowie(czego przenigdy nikomu nie życzę!!!) a były takie przypadki.
 13. Ja też dopiero zaczynam,a myśle już o żółwiu albo czymś podobnym.Może na początek nie jest to aż tak konieczne ale na pewno się przyda(oby nie:D ),choć póżniej ochraniacze będą potrzebne:) Właściwie...nie jest to wątek o zabezpieczeniach,więc się już nie rozpisuję
 14. Do najbliższego mam 17 kilosów:D ,póki co do następnego sezonu nie mam zamiaru przestawiać wiązań(nowe buty(większe)kupię po sezonie i wtedy wtedy odnowię narty i wiązania:D ). Masz rację nie zaoszczędzę na piątce:D Pozdrawiam
 15. A przekręcanie na płycie było by łatwiejsze(mniej ryzykowne) czy trudniejsze (bardziej ryzykowne:D )??????
×
×
 • Create New...