Jump to content

120 osób uwięzionych na wyciągu Złoty Groń


Rasta
 Share

Recommended Posts

Ok. 120 osób uwięzionych jest na wyciągu Złoty Groń w miejscowości Istebna w Beskidach - podaje TVN24. Nie wiadomo jeszcze, co spowodowało awarię wyciągu. Strażacy dopiero zaczęli organizować akcję ratowniczą, zgłoszenie wpłynęło przed 16.00 - mówi Jarosław Wojtasik, rzecznik śląskiej straży pożarnej. Na miejscu pracuje już sześć zastępów straży pożarnej: ochotniczej, państwowej i grupa ratownictwa wysokogórskiego. Awarii uległ wyciąg krzesełkowy. Uwięzione osoby siedzą w 36 krzesełkach, w każdym są cztery miejsca. Za gazeta.pl Czekamy na relację wszystkich, którzy byli- widzieli- wisieli :)
Link to comment
Share on other sites

opis jednego z uczestników "awarii": "Infromacja post-factum z akcji :) Po kulturalnym zejściu z wyciągu i zjedzeniu zupy możemy zabrać się do relacji. Było nas troje. Wyciąg stanął okolo 15. Po półtorej godzinie grania w łapki usłyszyliśmy syreny i stwierdziliśmy, że wyciąg już chyba dalej nie pojedzie :-)Kilku panów z połamaną drabiną, dorwało się do ściągania narciarzy - drabina nie sięgała ziemi - trzymano ją w powietrzu. (filmiki wkrótce na youtube ), następnie pojawiła się straż pożarna z zakrótkimi drabinami, naszczęście przynieśli większe i w końcu udało nam się zwlec w butach narciarskich na dół. Zimno było jak cholera, ale dzielni panowie strażacy częstowali bardzo dobrą ciepłą i słodką herbatą. Wielkie dzięki panom strażakom. Gorące pozdrowienia z Istebnej. Wyciąg polecamy - extremalne atrakcje gratis :-) "
Link to comment
Share on other sites

Fajnie to opisales, z duzym poczuciem humoru:) , choc pewnie byly chwile grozy -chociazby to minus 15 stopni, jak podawali , albo te drabiny wiszace w powietrzu , po ktorych trzeba bylo przejsc w butach narciarskich :eek: Podobno wyciag nie byl odebrany przez GOPR- tak podawali dzis w radiowej trojce, czyli wlaczono go bez pozwolenia. Pozdrawiam:)
Link to comment
Share on other sites

no i będą miec problemy właściele wyciągu,bo ludzie za ich opieszałość,bezmyślność,głupotę i kpinę chcą ich podać do sądu.Nie dość,że ludzie sami wezwali pomoc,to jeszcze właściciele wyciagu wina chcą obarczyć straż,że tak późno przyjechała.Kpina i skandal:mad::mad::mad:

....czyli ZAPRASZAMY DO ISTEBNEJ NA ZŁOTY GROŃ ...zaraz sie zbieram i jade:D

Użytkownik samba-77 edytował ten post 29 grudzień 2008 - 15:06

Link to comment
Share on other sites

No nie doceniasz naszych strażaków:), poza tym strazacy są zawsze w miarę blisko, są szybko i jest ich dużo. Goprowców w zasięgu pewnie za wielu nie było. A tak na marginesie odnośnie konstrukcji samych wyciągów, nasycenie najnowszymi rozwiązaniami pewnie jest w nich kosmiczne, ale wypadało by pewnie wyprowadzić koncówkę od napędu na zewnątrz i w razie awari założyć tam kierat, zaprząc ze trzy koniki i pomalutku "odkręcić" uwięzionych, bo jak przychodzi co do czego to wszystkie zabezpieczenia, komputery i napędy awaryjne biorą "w łeb"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...