Skocz do zawartości

Narty do fun carvingu


F-16

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy. Mam zamiar kupić sobie nartki. Chciałbym coś podszkolić się w fun carvingu. Mam zamiar kupić volkl racetiger sl. Powiedzcie czy ta nartka nadawała by się do tego. Czy może jakis inny model????

na tej narcie jak najbardziej takim skretem powinienes pojechac.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Mam zamiar kupić sobie nartki. Chciałbym coś podszkolić się w fun carvingu. Mam zamiar kupić volkl racetiger sl. Powiedzcie czy ta nartka nadawała by się do tego. Czy może jakis inny model????

Wszystko o małym promieniu skrętu. Typowych nart do fun (takich jak kiedyś o promieniach 4-6m) już raczej nie dostaniesz (nowych) Firmy przestały je produkować po seriach wypadków i bardzo bolesnych kontuzji dla narciarzy amatorów (najczęściej pracowników biurowych).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy przestały je produkować po seriach wypadków i bardzo bolesnych kontuzji dla narciarzy amatorów (najczęściej pracowników biurowych).

:confused: No z taką opinią się jeszcze nie spotkałem... Jakby ktoś się spróbował jednak wgryźć w temat, to zauważyłby, że ostatnie serie nart funcarvingowych miały praktycznie identyczne wymiary jak narty slalomowe - jaki sens miało więc utrzymywanie dwóch praktycznie identycznych serii nart? A ponieważ slalomki sprzedawały się lepiej, to slalomki zostały :). Przykłady? 01/02 funcarver: Atomic Beta Carv 9.10 - 115-65-100 slalomka: Atomic Beta Race 9.12 - 115-65-100 01/02 funcarver: Head Cyber Space XTi - 115-65-101 02/03 allround: Head Cyber XP80 - 115-65-101 U Elana pierwsze porządnie taliowane slalomki powstały właśnie z usztywnionego funcarvera HCX... i tak dalej... Nie lubię tego gadania o "niebezpieczności" funcarverów - one przeważnie były miękkie i łatwe w opanowaniu. Typowy przykład - obie generacje Fiscerów Radarc (jeździłem na modelach 98/99, 00/01 i 01/02). Albo seria Heada Cyber Space XTi/XT - XTi przy taliowaniu takim jak Atomici 9.12 były bardziej elastyczne i tym samym łatwiejsze (jeździłem na modelu 99/2000). XT był mięciutki i bardzo fajnie nadawał się do nauki jazdy na krawędzi (jeździłem na modelu z sezonu chyba 97/98 albo 98/99). Od tych wszystkich nart to już bardziej niebezpieczne są nowoczesne slalomki, bo mocniej ciągną na krawędziach :rolleyes:. P.S. @F-16 - praktycznie każda slalomka będzie idealna do fun :)

Użytkownik Devastator edytował ten post 23 listopad 2008 - 14:55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:confused: No z taką opinią się jeszcze nie spotkałem... Jakby ktoś się spróbował jednak wgryźć w temat, to zauważyłby, że ostatnie serie nart funcarvingowych miały praktycznie identyczne wymiary jak narty slalomowe - jaki sens miało więc utrzymywanie dwóch praktycznie identycznych serii nart? A ponieważ slalomki sprzedawały się lepiej, to slalomki zostały :). Przykłady? 01/02 funcarver: Atomic Beta Carv 9.10 - 115-65-100 slalomka: Atomic Beta Race 9.12 - 115-65-100 01/02 funcarver: Head Cyber Space XTi - 115-65-101 02/03 allround: Head Cyber XP80 - 115-65-101 U Elana pierwsze porządnie taliowane slalomki powstały właśnie z usztywnionego funcarvera HCX... i tak dalej... Nie lubię tego gadania o "niebezpieczności" funcarverów - one przeważnie były miękkie i łatwe w opanowaniu. Typowy przykład - obie generacje Fiscerów Radarc (jeździłem na modelach 98/99, 00/01 i 01/02). Albo seria Heada Cyber Space XTi/XT - XTi przy taliowaniu takim jak Atomici 9.12 były bardziej elastyczne i tym samym łatwiejsze (jeździłem na modelu 99/2000). XT był mięciutki i bardzo fajnie nadawał się do nauki jazdy na krawędzi (jeździłem na modelu z sezonu chyba 97/98 albo 98/99). Od tych wszystkich nart to już bardziej niebezpieczne są nowoczesne slalomki, bo mocniej ciągną na krawędziach :rolleyes:. P.S. @F-16 - praktycznie każda slalomka będzie idealna do fun :)

NPS slalomek 10-12m, a dawnych nart do fun 5-6m. Jest różnica?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPS slalomek 10-12m, a dawnych nart do fun 5-6m. Jest różnica?:)

Oj bez przesady. Najbardziej znane modele funcarvingowe miały promień w przedziale 10-15m. Które modele funcarvingowe miały te 4-6m? Jak chodzi o snowblade'y - owszem, przy 99cm miały te 4-6m, ale te akurat przetrwały do dzisiaj i mają się dobrze. Z najbardziej radykalnych modeli to pamiętam tak: Atomic 10.11 - radius 9m dla 160cm Head Cyber Space Board - radius 9m dla 160cm Kneissl Ergo Gravity X - radius 9m/175cm (o ile ktoś byka nie zrobił) Typowe funcarvery: Fischer Radarc I generacji - radius 12m/160 Fischer Radarc II generacji - radius 11m/155cm Head Cyber Space XTi - radius 11m/160cm Head Cyber Space XT - radius 11m/160cm Volkl Funcarver F5 - radius 16m/168cm Salomon Axecleaver - radius 11m/152cm Atomic Beta Carv 9.10 - radius 11m/160cm Elan HCX - radius 11m/162cm Były owszem nartki tzw. "shorties" o długościach rzędu 120-140cm, ale to były raczej ciekawostki, niż pełnowymiarowe narty - przykładowo: Head Cyclone - radius 7m/140cm - jeździłem na nich, bardzo łatwe i przyjemne. Jak znasz jakiś "pełnowymiarowy" (dla mnie to 160cm) model nart o promieniu 4-6m, to bardzo chętnie się dowiem - fajnie byłoby się na czymś takim przejechać :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Mam zamiar kupić sobie nartki. Chciałbym coś podszkolić się w fun carvingu. Mam zamiar kupić volkl racetiger sl. Powiedzcie czy ta nartka nadawała by się do tego. Czy może jakis inny model????

Z tego co ostatnio wyszukiwałem to najbardziej redykalne taliowanie ma chyba Salomon Equipe SC... przy długości 155 ma chyba 10.9 m promien - i to jest to co bedzie idealnie pasowało do funu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze doradzę ale chciałbym udzielić pomocy. Moje propozycje do funcarvingu to: http://www.skionline...&id_modelu=1228 Oraz model shark z roku 05/06. Przepraszam ale nie mogłem znaleźć jakiegoś sensownego opisu tych nart. Nawet na skionline ich nie ma a wypisuje je w mojej liście bo mam katalog z tymi nartkami więc pomyślałem, że może się przyda taka propozycja. Mam tylko foty tych nart z aukcji na allegro: http://www.allegro.p...m_jak_nowe.html Dodam tylko, że nartki są naprawdę przednie. Jeździłem na tych deskach przez dwa dni i muszę przyznać, że te dwie doby bardzo dobrze wspominam ;) A to za sprawą tych nart oczywiście ;p Jeśli namieszałem to sorry. Miałem dobre chęci ;) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. wszystko super. Ale czy byłby ktoś łaskaw jeszcze wytłumaczyć mi róznicę między racetigerem sl a sc??

Twardość! Są dwie slalomki Racetigera w tym sezonie: twarda: Racetiger SL Racing (i wersja z Power Switch) bardzie miekka: Racetiger SC Titanium poz tym mają inne taliowanie, popatrz np www.skionline.pl kolekcja 08/09... to tak samo jak Fischer RC4 Worldcup SC i RC4 Race SC, Salomon Equipe 3V i Equipe SC Race, Rossi 9S i 8S...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...