Skocz do zawartości

Jak zmierzyć poprawnie kask narciarski?


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

uwaga bede sie madrzyc ...zmierzyc banke / czyli glowe / nad brwiami oczywiscie dookola ... ilosc cm to tzw obwod glowy , lepka ...jak kto woli na tej podstawie kupowac kask podajac rozmiar tejze makowki ...isprawdzajac jak dobrze przylega kask.... czy pasuje, czy zaslania odpowiednio to co powinien ochraniac .. nie kupowac przez internet !!! empirycznie sprawdzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że kupowanie przez internet to nie jest najlepszy pomysł. Kask musi siedzieć solidnie, nie przesuwać się, a jednocześnie nigdzie nie uwierać. Margines jest minimalny, a każdy producent ma nieco odmienną normę dla "wsadu" do swojego produktu. Tylko mierzyć. Oczywiście jeśli chodzi tylko o "zaliczenie" pozycji "kask", żeby mamusia się lepiej poczuła - internet jest git. Tak w ramach żartów. Na poważnie - kupując cokolwiek przez internet OD PRZEDSIĘBIORCY masz prawo to w ciągu dziesięciu dni zwrócić bez podawania przyczyn. Ma być po prostu nieużywane. Możesz więc kupić kask przez internet, zmierzyć i jak nie będzie pasował w oryginalnym opakowaniu odesłać. Ale to kosztuje przesyłkę i czas kiedy kasa wędruje w tą i z powrotem. Sklep jest niezastąpiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za filozofia obejść kilka sklepów sportowych, poprzymierzać ileś tam różnych "garnków" pochodzić w nich chwilkę, zobaczyć jak się w nich wygląda ( w swoich goglach również). Następnie zakodować sobie modele i poszczególne wzory i ... dokładnie takich i TYCH SAMYCH szukać w necie. Inną - dobrą metodą - jest sprawdzenie właściwości danego kasku w "realu", czyli, że się tak wyrażę "na polu walki ;-) " t.j. pożyczenie od znajomego (zdarzają się takie sytuacje - serio ) i wypróbowanie jego właściwości - kasku nie wlasciciela - na stoku. To działa. Serio :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 09 październik 2008 - 10:41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm gdybym juz wybrala sie do sklepu - to po ilus tam przymierzaniach, zakupilabym tenze kask juz w sklepie, dlaczego szukac ich pozniej w necie ? ceny, az tak bardzo nie beda sie roznic, jezeli dojdzie koszt przesylki , no i byc moze cos, co wygladalo fajnie i dobrze na zdjeciu .. wcale nie jest takie realnie?! zreszta - poradzilismy wszyscy , sa dwie szkoly - jedna mowi tak netowi, a druga jest za kupnem w sklepie. nic wiecej nie wymyslismy.pzdrw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kaskiem jest podobnie jak z butami, nie wystarczy rozmiar dobrać ale trzeba mierzyć. Ja mierzyłem kaski w moim rozmiarze różnych producentów i najbardziej pasuje mi uvex i brenda, a salomon, carrera, casco, cebe, rossi ... wydały mi się już mniej wygodne. Jak do tego dodać fakt że nie w każdym się dobrze wygląda to staje się jasne, że bez przymiarek się nie obejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden argument przeciw.... ...jeśli masz gogle, to winieneś mierzyć kask razem z nimi, bo może się okazać, że te dwie rzeczy nie pasują do siebie (nie chodzi tu o względy estetyczne). :)

A o co chodzi poza wzgledami estetycznymi. Napisz konkretnie, bo na razie "jedna baba drugiej..."

A co za filozofia objeść kilka sklepów sportowych, poprzymierzać ileś tam różnych "garnków" pochodzić w nich chwilkę, zobaczyć jak się w nich wygląda ( w swoich goglach również). Następnie zakodować sobie modele i poszczególne wzory i ... dokładnie takich i TYCH SAMYCH szukać w necie. Inną - dobrą metodą - jest sprawdzenie właściwości danego kasku w "realu", czyli, że się tak wyrażę "na polu walki ;-) " t.j. pożyczenie od znajomego (zdarzają się takie sytuacje - serio ) i wypróbowanie jego właściwości na stoku. To działa. Serio :-) Zdravim :-)

wcale nie trzeba obchodzic sklepow. Zmierz obwod glowy ponad brwiami i zalatwione. o.tisk to nie jest do Ciebie tylko cytyt mi pasuje. Jezeli ktos ma kwadratowa glowe to niech sobie mierzy, nawet musi mierzyc. Tylko niech nie narzuca swojego problemu innym i nie wysyla ich do sklepu na mierzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co chodzi poza wzgledami estetycznymi. Napisz konkretnie, bo na razie "jedna baba drugiej..." wcale nie trzeba obchodzic sklepow. Zmierz obwod glowy ponad brwiami i zalatwione. o.tisk to nie jest do Ciebie tylko cytyt mi pasuje. Jezeli ktos ma kwadratowa glowe to niech sobie mierzy, nawet musi mierzyc. Tylko niech nie narzuca swojego problemu innym i nie wysyla ich do sklepu na mierzenie.

Hallo Fredo ! Chcesz pogadać o TYM i innych naszych sprawach w przyszły piątek na Mollu np. na tarasie w Duisburger Huette ? Jesli tak to zapraszam. Będzie - jak zwykle - merytorycznie i ... wesoło :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 08 październik 2008 - 23:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Fredo ! Chcesz pogadać o TYM i innych naszych sprawach w przyszły piątek na Mollu np. na tarasie w Duisburger Huette ? Jesli tak to zapraszam. Będzie - jak zwykle - merytorycznie i ... wesoło :-) Zdravim :-)

Nie, nie chce bo o tym sie nie gada o tym mozna tylko na forum pisac. Na tarasie Duisburger Hütte gada sie przedewszystkim wesolo i czasami przez przypadek merytorycznie. Z Toba sie zgadzam a piszacych "jedna baba ..." przeciez nie bedzie. Slonca wam zycze bo snieg juz jest i bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym kupić kask przez internet,ale nie wiem jakie pomiary muszę zrobić? Proszę o pomoc

Osobiście nie polecam kupowania kasku przez internet. Kask moim zdaniem trzeba przymierzyć na własnej głowie i ocenić, czy jest wygodny, czy też nie. Ja pojeździłem trochę za moim i udało się znaleźć w Decathlonie taniej niż na Allegro. Latem kupowałem też kask do rowetu i przymierzałem cztery kaski tego samego producenta i ten sam model (róznica była tylko w kolorze). Okazało się, że nawet pomiędzy jednym modelem były róznice po założeniu na głowę. Kask porządnej firmy a jednak różnice były. Stąd też odradzam również przymierzanie w sklepie i kupowanie w necie. Przynajmniej dla mnie taka wersja odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najpoprawniej byłoby, gdybyś poprzymierzał w sklepie i dopiero potem taki sam kupił przez internet, wszak rozmiar kasku rozmiarowi kaskowi nierówny, nie mówiąc już o kształtach naszych szacownych czaszek :)

Uwazam, ze na odpowiedzi Kurczaka temat sie powinien zakonczyc...podziekowalam jednak wszystkim obroncom racji, ze kasku nie da sie inaczej jak tylko w realu przymierzyc i potem ewentualnie kupic w ineternecie w celu zaoszczedzenia pieniedzy... Tu innej opcji nie ma...jest tak samo jak z butami...i tak jak nikt rozsadny na tym forum nie zgodzi sie na kupno butow bez mierzenia...to samo powinno byc z kaskiem. Kazdy kto kupowal kask wie, ze jedne siedza lepiej, drugie gorzej, w jednych jest bardziej wygodnie w drugich mniej (przeciez ma sie to na glowie przez pare godzin)... tak jak stopy sa rozne tak i ksztalty naszych czaszek... W sumie to taka oczywista oczywistosc ze proponowalabym umiescic gdzies informacje o koniecznosci przymierzenie kaskow i butow przed kupnem na gorze rubryki szukaj sprzetu...po co wprowadzac kogos w blad... Aniouk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...