Skocz do zawartości

Watpliwosci bylego instruktora,


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

ten ruch jest identyczny jak przy mijaniu bramek gigantowych - zwróćcie uwagę jak ustawia się barkiem do skrętu ten Molltaler byłby świetnym rozwiązaniem wspólnego wyjazdu :);)

Mnie sie Couche podoba, jest tu gdzies na forum jego jazda na krawedzach i to jest dla mnie super demonstracja - wszystko widac. Demonstracja jazdy nie musi byc zgodna z obowiazujaca technika, ma byc czytelna dla widza czy kursanta i odzwierciedlac to co zostalo zapowiedziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mitek zgadzam się z Tobą, jednak dla rzeszy narciarzy jazda zawodników stanowi punkt odniesienia. Tu bliżej mi do poglądów Tadeusza, Fredowskiego i in. Zauważ, że często byli zawodnicy stają się instruktorami i tworzą całe szkoły narciarskie. Z drugiej strony, nie wiem jak Wy, ale ja natychmiast odróżnię instruktora, który był zawodnikiem od takiego, który nie był. Pozdrawiam serdecznie Rolnik Ps. Wreszcie niedługo na narty. Jestem w Solda/Sulden od 5 kwietnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Mitek zgadzam się z Tobą, jednak dla rzeszy narciarzy jazda zawodników stanowi punkt odniesienia. Tu bliżej mi do poglądów Tadeusza, Fredowskiego i in. Zauważ, że często byli zawodnicy stają się instruktorami i tworzą całe szkoły narciarskie. Z drugiej strony, nie wiem jak Wy, ale ja natychmiast odróżnię instruktora, który był zawodnikiem od takiego, który nie był. Pozdrawiam serdecznie Rolnik Ps. Wreszcie niedługo na narty. Jestem w Solda/Sulden od 5 kwietnia.

Witam Jedziesz do moich ukochanych Włoch - masz fajnie. Zapisz w takim razie ilu spotkałeś instruktorów zawodników (byłych) i nie zawodników. Pozdrawiam - i uważaj na kolano.] Napisz jak było i zrób zdjęcia. PaPa

Mnie sie Couche podoba, jest tu gdzies na forum jego jazda na krawedzach i to jest dla mnie super demonstracja - wszystko widac. Demonstracja jazdy nie musi byc zgodna z obowiazujaca technika, ma byc czytelna dla widza czy kursanta i odzwierciedlac to co zostalo zapowiedziane.

Witam A Ty myślisz, że mnie się nie podoba. :eek:Każdy chciałby być Cuchem:eek: - choć Ja bardziej Hermannem;) tylko, że teraz pokaż w taki sposób skręt jakimkolwiek ludziom w trakcie nauki, nawet zaawansowanym. Pierwsze co zrobią to zaczną machać rękami - bo to jest takie zawodnicze bo tak jeździ Cuche. Dlatego mówię: jako ikona tak, jako demonstrator nie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe uwagi o demonstracji napisał kiedyś G. Joubert. Instruktor demonstruje kursantom idealny skręt i zachęca ich do tego, aby go naśladowali. Problem polega na tym, że jest między nimi przepaść w doświadczeniu narciarskim. Dobry instruktor powinien się zniżyć do poziomu kursanta i zademonstrować kursantowi dokładnie jego(kursanta) ewolucję. I na tym przykładzie omówić błędy i sposób ich eliminacji. Ilu instruktorów tak czyni. Najłatwiej jest wykonywać śliczne łuczki i niech naśladują. Będą tak jeździć jak instruktor, ale za dwadzieścia lat i jak się przyłożą do nauki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe uwagi o demonstracji napisał kiedyś G. Joubert. Instruktor demonstruje kursantom idealny skręt i zachęca ich do tego, aby go naśladowali. Problem polega na tym, że jest między nimi przepaść w doświadczeniu narciarskim. Dobry instruktor powinien się zniżyć do poziomu kursanta i zademonstrować kursantowi dokładnie jego(kursanta) ewolucję. I na tym przykładzie omówić błędy i sposób ich eliminacji. Ilu instruktorów tak czyni. Najłatwiej jest wykonywać śliczne łuczki i niech naśladują. Będą tak jeździć jak instruktor, ale za dwadzieścia lat i jak się przyłożą do nauki.

To nalezy do "tajemnic" sukcesu. Kursant a nawet my sami nie bardzo wiemy jak jezdzimy. Stad te filmiki z jazdy tak popularne i przyznam sie, ze tez bylem bardzo ciekawy jak "wygladam" na stoku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe uwagi o demonstracji napisał kiedyś G. Joubert. Instruktor demonstruje kursantom idealny skręt i zachęca ich do tego, aby go naśladowali. Problem polega na tym, że jest między nimi przepaść w doświadczeniu narciarskim. Dobry instruktor powinien się zniżyć do poziomu kursanta i zademonstrować kursantowi dokładnie jego(kursanta) ewolucję. I na tym przykładzie omówić błędy i sposób ich eliminacji. Ilu instruktorów tak czyni. Najłatwiej jest wykonywać śliczne łuczki i niech naśladują. Będą tak jeździć jak instruktor, ale za dwadzieścia lat i jak się przyłożą do nauki.

dobra demonstracja/pokaz może mieć dwie funkcje motywacyjna dydaktyczna perfekcyjnie wykonany pokaz z dużą szybkościa i dynamiką ma motywować do nasladowania (motywacyjna) pokaz wykonany bardzo dokładnie i powoli pozwala zapoznać się z ewolucją (dydaktyczna) dobry instruktor/trener/nauczyciel który potrafi ocenić swoich uczniów wykorzysta tą wiedzę odpowiednio pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie i panie ja dopiero zaczalem jezdzic tzn bylem pierwszy raz w tym roku mialem instruktor na godzinke nauczylem sie zjezdzac plugiem chcialbym na razie przed nastepna zima poznac chodziaz w teorii jak dalej powinna przebiegac moja nauka czy mozecie polecic mi jakies strony ksiazki moze od kogos z was jakies radybo mysle ze zlapalem bakcyla i chcialbym to kontynuowac z gory dziekuje pozdrawiam i musze powiedzec ze jak patrzylem jak ludzie smigaja to im tak zazdroscilem

Witaj Nowy Pasjonacie MJakub-ie ! Np. tu :http://www.carvingsk...chnika_2005.php Pozdrowienia i sukcesów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...