Skocz do zawartości

jakie buty do nart ATOMIC SL10 - dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w doborze butów dla mnie. W tym sezonie zmieniam sprzęt. Narty już wybrałam - padło na ATOMIC SL10 ( rewelacyjna narta ). Została mi najważniejsza kwestia, czyli buty - i aż mnie to przeraża kiedy sobie przypomnę ten niekończący się maraton sprzed trzech sezonów i to przymierzanie, przymierzanie i przymierzanie niezliczonej ilości butów brrr... Obecnie jeżdżę w butach SALOMON PERFORMA 7.0W z sezonu 04/05 flex65. Wiem, że już przy kupnie tych butów trochę pojechałam w dół, bo powinnam kupić coś twardszego, ale kupowałam te buty w promocji posezonowej - w której już tak dużego wyboru nie było - razem z nartami SALOMON Streetracer 06W i dostałam je praktycznie za darmo. Do streetracerów buty się sprawdziły, ale do sl10 są za miękkie a przede wszystkich za krótkie i za mało usztywniają łydkę. Da się oczywiście w nich jeździć kiedy zapinam klamry na maxa, ale nie tędy droga. Potrzebuje damskiego wygodnego buta na rozmiar 25-26, czyli 39-40; na szeroką stopę, płaską na podbiciu; na szeroką łydkę. Nie wie, czy to istotne ale podam : moje umiejętności oceniam na mocne7-8, lubię krótkie skręty i szybką jazdę , szczególnie po dobrze przygotowanych trasach - nawet po oblodzonych. Wzrost 168, waga 56. POMOCY - bo zagubiłam się w tym gąszczu informacji, a jedyne co radzą mi sprzedawcy w sklepach sportowych to przymierać, przymierzać, przymierzać Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POMOCY - bo zagubiłam się w tym gąszczu informacji, a jedyne co radzą mi sprzedawcy w sklepach sportowych to przymierać, przymierzać, przymierzać Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Wydaje mi się niestety, że sprzedawcy mają rację. Jedno kryterium już masz - wiesz, że potrzebujesz butów twardszych, czyli pewnie z flexem ok. 80-100, a to znacznie zawęża pole manewru z prostego powodu - damskich twardszych butów jest niestety niezbyt dużo na naszym rynku. Coś o tym wiem, bo sama rok temu przez to przeszłam. W końcu mi się udało i jestem zadowolona, ale przymierzyłam sporo par, zanim trafiłam na właściwe. Nie mogę Ci doradzić konkretnego modelu, bo mam zupełnie inną nogę, a le spróbuj może Atomica, z tego, co się orientuję, seria B jest właśnie przeznaczona dla szerszej stopy. udanych łowów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki - a czy ktoś widział gdzieś opisy butów ATOMICa - lepsze i jaśniejsze niż te które są na stronie ATOMICAa albo na skionline - tam opisy są danymi technicznymi i oprócz kwestii flexa i ilości klamer z mikroregulacją wiele wywnioskować nie umiem.:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...