Jump to content

Zakopane - Kasprowy


SkiForum
 Share

Recommended Posts

 • 2 months later...
TYLKO KASPROWY !!!!!!! :) Goryczkowa jest Suuper. Co do kolejek. To myśle że najważniejsze jest żeby wybrać się wcześnie rano z kanapką lub batonikiem w łapce i najlepiej nie w week-end. a kolejki do krzeseł zarówno na Gąsienicowej jak i na Goryczkowej i tak nie są tak długie ja na stokach w samym Zakopanym czy wielu innych miejscach. Ludzi których tam spotkałem byli świetni i bardzo mili, nie ma problemów zeby ktoś podpowiedział np.któredy jechać :). Myśle że gdyby było to nie ciekawe miejsce niespotkał bym tam tylu Anglików, Francuzów, Niemców i świetnych Norwegów :) !!!!! Polecam każdemu kto nie zjeżdzał z Kasprowego, róznorodność warunków na trasie jak i wspaniałe widoki a także długość dają wiele niezapomnianych wrażeń :)
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
A mnie w tym roku (14 marca) spotkała największa niespodzianka - mianowicie wszedłem (a raczej weszliśmy we czwórkę) do wagoniku i musielismy czekać aż zbierze się odpowiednia ilość chętnych, żeby pojechał ;) Od 30 lat korzystam z usług PKL zimą i latem i o czymś takim to chyba nawet nie słyszłem... A pogoda była całkiem fajna - słońce, lekko zmrożony śnieg i tylko mgła poniżej Kotła Goryczkowego. ps. 80PLN za całodzienny karnet włącznie z wjazdem wagonikiem na górę nie wydaje mi się rekordową kwotą. Siepraw wychodzi drożej... Tam nwet za WC się płaci :mad:
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Kolejki na dole można ominąć, zasuwając na piechotę na Goryczkową. Godzina drogi, jak się starasz, to i krócej. Tam krótki postój w schronisku i fru na górę wyciągiem. Za moich szczenięcych lat robiłam to regularnie, niezależnie od pogody, z nartami na grzbiecie - da się... Bez problemu (swoje ówczesne zrzędzienie wyparłam z pamięci ;) ) Żeby tylko poprawili infrastrukturę - większe wagoniki lub gondolki i jeszcze jakiś wyciąg dodatkowy na samą górę z któregoś kotła, byłoby idealnie! aż żal, że to jedyne takie miejsce w Polsce... Pozdrawiam Agnes
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
kolej linowa Kuźnice - Kasprowy Wierch, przepustowość 210 osób/ godz., 1 wagonik zabiera 35os., zjazd nartostradą przez Gąsienicową (dł. 9700m, różnica wysokości wynosi 940m) lub Gorczykową (dł. 5250m., różnica wysokości 960m) kolej krzesełkowa "Gąsienicowa" (dł. Trasy po stoku 1158m, różnica wysokości ok. 350,8m), przepustowość 2400 osób/ godz., poczwórne krzesełka kolej krzesełkowa "Goryczkowa" (dł. Trasy po stoku 1730m, różnica wysokości 606m), przepustowość 720 osób/ godz., podwójne krzesełka
Link to comment
Share on other sites

Olas skąd się wzięło 9700m i 5250m?! Jeśli to jest długość tras zjazdowych to z tego co wiem to Lolobrigida jest najdłuższa w PL i ma nieco ponad 4km.

To jest łaczna dlugośc razem z nartostradami Gąsienicowa ok. 9700 m (w tym na nartostradzie 8,5 km). Goryczkowa przeszło 5 km (w tym 3,5km nartostrada),
Link to comment
Share on other sites

B4loco ma rację, gdybyś chciał więcej poczytać to tutaj jest link do PKL http://www.pkl.pl/in...08,1,0,ant.html Kasprowy jest moim (i wielu innych) zdaniem najlepszym miejscem żeby się wyjeździć i wyszeleć na maxa :) Niestety trzeba bacznie obserwować pogodę, bo ta bywa bardzo zmienna, ale taki już urok Tatr. I trochę wspomnień z ubiegłego sezonu (już je kiedyś wstawiałem w innym wątku, ale tęskno mi za tymi widokami :))

Załączone miniatury

 • IMGP0347.jpg
 • IMGP0364.jpg
 • IMGP0376.jpg
 • Panorama.jpg
 • Ścianka Goryczkowa.jpg
Link to comment
Share on other sites

to dlaczego wszędzie jest że Lola i Lola?;) W sumie... no tak, jakoś na dół trzeba zjechać:P Nie wiecie może jak z otwarciem kolei 1 stycznia? Na stronce jest napisane, że od 8 ale pewnie to różnie bywa... Mam szatański plan, żeby pojechać z samego rana na Kasprowy - nie powinno być dużo ludzi(po Sylwestrze:)). // Zan kiedy robiłeś te fotki? Widzę, że ludzi jak na lekarstwo:)
Link to comment
Share on other sites

Od lewej; - 8.01.2006, zrobione z wagonika kolejki około 9:30, - 8.01.2006, dolna stacja Gąsienicowej, jakieś pół godziny później :), - 8.01.2006, wyciąg - Gąsienicowa, 10 min. później :), - 8.01.2006, przed pierwszym zjazdem :) - 27.12.2005 :) Na Gąsienicowej jeszcze nigdy nie stałem w kolejce pod wyciągiem, tam się jeździ prawie na okrągło :), zdecydowana większość jeździ na Goryczkowej, może dlatego, że ściana w kotle Gąsienicowym robi wrażenie :eek: i odstrasza ludzi :) ;) Ale polecam W takich warunkach też da się jeździć ;)

Załączone miniatury

 • IMGP0725.JPG
 • IMGP0733.JPG
 • Marzenie.JPG
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZanZibi']...Na Gąsienicowej jeszcze nigdy nie stałem w kolejce pod wyciągiem, tam się jeździ prawie na okrągło :), zdecydowana większość jeździ na Goryczkowej, może dlatego, że ściana w kotle Gąsienicowym robi wrażenie :eek: i odstrasza ludzi :) ;) ...QUOTE] Może i część odstrasza:) Poza tą scianką to Gąsienicowa jest mniej urozmaicona i krótsza. Dużo lepiej pod tym względem jest na goryczkowej tu jest jakies urozmaicenie, większe pole manewru jesli ktoś chce pojezdzic poza trasą. Ja zawsze jezdze na goryczkowej, jedynie ostatni zjazd do nartostrady gasienicowej. Mz Goryczkowa jako stok,Gąsienicowa jako nartostrada::)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='B4loco'][quote name='ZanZibi']...Na Gąsienicowej jeszcze nigdy nie stałem w kolejce pod wyciągiem, tam się jeździ prawie na okrągło :), zdecydowana większość jeździ na Goryczkowej, może dlatego, że ściana w kotle Gąsienicowym robi wrażenie :eek: i odstrasza ludzi :) ;) ...QUOTE] Może i część odstrasza:) Poza tą scianką to Gąsienicowa jest mniej urozmaicona i krótsza. Dużo lepiej pod tym względem jest na goryczkowej tu jest jakies urozmaicenie, większe pole manewru jesli ktoś chce pojezdzic poza trasą. Ja zawsze jezdze na goryczkowej, jedynie ostatni zjazd do nartostrady gasienicowej. Mz Goryczkowa jako stok,Gąsienicowa jako nartostrada::)[/QUOTE] w całej rozciągłości POPIERAM :)
Link to comment
Share on other sites

Bartheck... Spoko :) miło mi, że się komuś spodobało :) ale zaznaczam, że nie można wykorzystywać w celach komercyjnych :D, All rights reserved ;) Jeśli chcesz (lub chcecie) to daj/cie maila na priv, prześlę fotki w lepszej jakości. B4loco... i Gąsienicowa i Goryczkowa mają swoje wady i zalety, ja Gąsienicową lubię za to, że stawia duże wymagania, daje zdrową dawkę adrenaliny, nie ma tłumów i kolejek pod wyciągiem, a Goryczkową za jej urozmaicenie i długość :) Mam jeszcze pytanie, bo nie zjeżdżałem jeszcze nartostradą przez Gąsienicową, możesz ją jakoś w skrócie opisać, jak przebiega trasa, czy są jakieś wzniesienia, pod które trzeba podchodzić, itp? Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Nartostrada Gąsienicowa fajna , mz duzo lepsza niz Goryczkowa. Niestety wymaga podchodzenia. Nie dojeżdżajasz do dolnej stacji wyciągu skręcasz w lewo w stronę stoku Uhrocia Kasprowego, gdzie trawersem na Halę Gąsienicową. Ponad schroniskiem "Murowaniec" do schroniska Polskiego Związku Alpinizmu "Betlejemka", skąd podejście na Karczmisko trasą turystyczną (jedyne miejsce gdzie trzeba podchodzic). Tu nartostrada odchodzi w prawo, na wschód - najpierw przez las, potem odsłoniętym grzbietem (widoki!). Ostry zakręt ("agrafka" - 180 stopni), znów w las, kilka zakrętów. Za zakrętem w prawo ok 90 stopni wyjezdzasz na fajna łakę (często muldy, najbardziej lubie to miejsce:)) i ponad Doliną Olczyską (niebezpieczeństwo lawin) na Nosalową Przełęcz i w lewo do Kuźnic. Nartostrada Gąsienicowa jest często zamykana z powodu braku śniegu lub przeciwnie - wielkiego zagrożenia lawinowego. Zazwyczaj nie utrzymywana przez ratraki. Na nartostradzie są ładne widoki, spróbuj kiedyś zjechać nią a nie pożałujesz:)
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...