Skocz do zawartości

kss_marcin_skispa

Members
  • Liczba zawartości

    235
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez kss_marcin_skispa

  1. 5 godzin temu, grimson napisał:

    Głupie pytanie: czy przejazdy są z pomiarem czasu?

    Nie ma głupich pytań, są tylko głupie filmiki w Internecie 😉

    Tak, bierzemy ze sobą fotocelę.

    Niestety, miejsca na to szkolenie skończyły się. Zapraszam na kolejny trening giganta, który odbędzie się w ośrodku Grapa-Ski 2 tygodnie później. Ewentualnie, na inne szkolenia. Wszystkie znajdziesz tu: www.natyczki.pl.

    • Like 2
  2. Zapraszam na nasze kolejne szkolenie z jazdy sportowej. W ten weekend wypada GS, jeździmy w ośrodku RyterSKI. Kto już jeździł na tyczkach ze Ski Spa, ten wie, jaki standard szkolenia oferujemy:

    • metodyczne, indywidualne uwagi po każdym przejeździe,
    • skupienie na elementach techniki, kluczowych dla skuteczności jazdy i zgodne z aktualnie panującym "modelem mistrza",
    • analiza video nagranych przejazdów,
    • elementy jazdy zadaniowej (ćwiczenia pod GS),
    • 4 sesje po 2h treningu.

     

    Zapraszam do zapisów pod tym linkiem

    Ciekawostka: Ski Spa uczy jazdy na tyczkach już od 2011 roku, a to będzie nasze szkolenie nr... 219!

    GS.jpg

    • Like 6
    • Thanks 2
  3. Jak co roku, zachęcam Was do wzięcia udziału w szkoleniu slalomu giganta pod hasłem "Gigantowy Progres"

    Miejsce: lodowiec Kaunertal Gletscher, Austria

    Termin szkolenia: 19-24 listopada (6 dni na stoku)

    Rezerwacja miejsca na szkoleniu

    Maksymalna liczba kursantów: 7 na 1 trenera

    Trenerzy: Marcin Kapuściński, Antek Zalewski

    Więcej: www.natyczki.pl lub [email protected] lub przez telefon (507869227, Marcin)

     

     

  4.  

    Jak co roku, zachęcam Was do rozpoczęcia sezonu narciarskiego szkoleniem "Czysta Technika", podczas którego ustawicie sobie technikę na cały sezon.

    Miejsce: lodowiec Kaunertal Gletscher, Austria

    Termin szkolenia: 16-21 października (6 dni na stoku)

    Rezerwacja miejsca na szkoleniu

    Maksymalna liczba kursantów: 7 na 1 trenera

    Formuła: Czysta Technika to nasze przedsezonowe rozjeżdżenie, będące bardzo intensywnym i efektywnym, 6-dniowym szkoleniem. Dzięki kameralnym grupom (max 7-osobowym) trening jest mocno zindywidualizowany. Każdego dnia pracujemy nad nieco innym elementem  narciarskiej techniki, pozostawiając jednocześnie przestrzeń dla indywidualnie dobranych ćwiczeń. Wszystko po to, aby w sezon narciarski wejść z ustawioną pozycją, czuciem nart, samoświadomością techniczną (czyli umiejętnością autokorekty swojej jazdy w czasie rzeczywistym), a także zestawem ćwiczeń, które możesz wykorzystywać przez całą zimę, aby utrwalać postępy.

    Szkolenie urozmaicamy treningami stacyjnymi, z wykorzystaniem krótkich tyczek/”miotełek”. Stacje nie wymagają dodatkowego sprzętu (ochraniaczy).

    Grupy dziecięce: Równolegle do formuły “Czysta Technika” funkcjonować będą grupy dziecięce/młodzieżowe, odpowiednio dobrane pod kątem wieku i umiejętności.

    Sprzęt: Jeździmy na nartach typu “slalomki” – o promieniu ok. 12-13 m i długości ok. 150-165 cm. Kaski oczywiście obowiązkowe, dodatkowy sprzęt (ochraniacze) nie jest wymagany.

    Więcej: www.natyczki.pl

     

  5. Towarzyska dwudniówka dla narciarzy, którzy są tak stęsknieni za najporządniejszą górą w kraju.
    Plan: zjechać parę razy z góry na dół. Jazda terenowa/szeroka narta/może coś innego. Każdy orze jak może - jeździmy razem albo i nie, jak wolisz. Możemy spotkać się dopiero przy wiśniówce.

    Klepnąłem apartamenty w Zako dla 10 osób za 65 zł/os za noc (Apartamenty Tatrzańskie). W cenie basen i sauna. Adres: Jagiellońska 33, Zakopane.
    Dojazd własny, czyli możemy się zgrać.
    Jest to wyjazd niekomercyjny.

     

    Apartamenty-Tatrzanskie-Zakopane-939025.

    Apartamenty-Tatrzanskie-Zakopane-939026.

    Apartamenty-Tatrzanskie-Zakopane-939017.

  6. Aktualnie w Davos odbywają się MŚ Juniorów, będę wrzucał tutaj wyniki, warto śledzić jak radzą sobie Polacy oraz przyszłe gwiazdy narciarstwa. Ciekawe ile z nich zaistnieje w PŚ?

     

    30 stycznia

    Gigant kobiet

    1. Julia Scheib AUT (1998) 1:39,66

    2. Katharina Liensberger AUT (1997) +0,13

    3. Riikka Honkanen FIN (1998) +0,94

    ...

    40. Daria Krajewska POL (1998) +7,04

    Magdalena Łuczak POL (2001) DNF

    Aniela Sawicka POL (2001) DNS

    https://data.fis-ski...AL&raceid=91285

     

    31 stycznia

    Slalom kobiet

    1. Meta Hrovat SLO (1998) 1:46,51

    2. Franziska Gtisch AUT (1997) +0,72

    3. Aline Danioth SUI (1998) +1,25

    ...

    Magdalena Łuczak POL (2001) DNF

    Aniela Sawicka POL (2001) DNF

    Daria Krajewska POL (1998) DNF

    Pełne wyniki: https://data.fis-ski...AL&raceid=91287

     

    Zjazd mężczyzn

    1. Marco Odermatt SUI (1997) 2:20,18

    2. Sam Mulligan CAN (1997) +0,02

    3. Lars Roesti SUI (1998) +0,03

     

    Polacy nie startowali

    Pełne wyniki: https://data.fis-ski...AL&raceid=91288

    Fajnie, że ktoś to zanotował. Była transmisja, trudny gigant, mocno poodstawiane bramki.

    Ciekawe będzie wrócić do Twojego posta za kilka lat :)

  7. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest jednak zero-jedynkowa

    Wytyczne sportowe PZN - część ogólna
    6. ZIMOWE IGRZYSKA OLIMPIJSKIE PYEONG CHANG (KOR) 09-25.02.2018

    "Kryteria startu w IO 2018 określają przepisy MKOL. Krajowe kryteria wynikowe określa PKOL i PZN w roku 2017.
    Start w Igrzyskach Olimpijskich 2018 warunkuje przyznana kwota przez MKOL i FIS na podstawie Olimpijskiej Listy FIS punktów (...)
    ."

    Ani PKOL ani PZN nie określili dodatkowych kryteriów.

    Na spotkaniu Komisji ds. Wytycznych, we wrześniu 2017 r. (w obecności m.in. przewodniczących Komisji Sportowych Skoków, Biegów i Zjazdów, Dyrektora Sportowego PZN, Kierownika Wyszkolenia PZN) prezes A. Tajner oświadczył, że podstawą do nominacji jest Olimpijska Lista FIS punktów.

     

    Bardzo szanuję obu zawodników i którykolwiek z nich nie pojedzie - będę mu kibicować tętnem 200 ud//min. Jednocześnie, będę ubolewał i współczuł mu presji, którą swoimi skandalicznymi, politycznymi działaniami PZN wywiera. Bo największym sk...syństwem jest to, że najbardziej na działaniach Związku tracą zawodnicy. W tym przypadku obaj - ten, który nie pojedzie i ten, który pojedzie i dostanie na plecy dodatkowe obciążenie psychiczne ("pokaż, że dobrze, że wybrali ciebie, a nie jego").

    Gdyby 2 lata temu pan Kozak przy akceptacji pana Tajnera raczyli - zgodnie ze statutem - powołać oficjalną Kadrę Polski (a nie "Kadrę Mix", która poprzez nazwę może składać się z zawodników dowolnie, uznaniowo wybranych przez PZN), nie byłoby tego problemu.

    Na wiosnę wybory...

     

  8. Bardzo ciekawy SL - też tak uważam.

    Jest tam sporo sekwencji ustawionych na granicy promienia narty. Wielokrotnie nie wystarcza samo przekrawędziowanie - zawodnicy, jadąc dodatkowo stosunkowo wolno (pomijając pierwszą część trasy), muszą posiłkować się całym wachlarzem patentów na odciążenie i zmianę krawędzi, które trzymają na specjalne okazje: - czasem wyraźniejsze wyjście w górę, czasem wyraźniejsze odciążenie kijem - u Thalera w prawym skręcie obydwoma :) Bardzo często widać też mocne szarpnięcie wewnętrzną ręką w tył. Przy niedużej prędkości i opóźnionej linii pomaga im to awaryjnie nadać szybką rotację ciału, a w konsekwencji stopom, aby narty przy najbliższej tyczce były już skierowane nad tą następną. Cały czas walka o kompromis między czystą, przyspieszającą jazdą, a utrzymaniem linii.

    Drugi przejazd (stawia Jacques Theolier ze Szwecji) może być ustawiony bardziej pod promień narty. Gdyby miał postawić ze 20 złotych ;), to Marcel podciągnie się na drugi platz, ale Heńka nie łyknie.

     

    Co do komentarza Maćka - nie wiem, czy się tak z panem Witoldem umówili (chętnie go o to przy najbliższej okazji zapytam), ale od bodajże 16. numeru przejął eter w jakichś 80% :) Rozwija się w tej roli z każdymi zawodami i aż miło usłyszeć tyle merytoryki, do której etatowi komentatorzy nas jednak nie przyzwyczaili (jako teoretycy).

     

    EDIT: no i mogłem zwielokrotnić 20 zł... ;)

  9. Nie do końca podoba mi się sformułowanie "załapać się na treningi na tyczkach". Sugeruje, że trzeba mieć hrabiowskie pochodzenie, żeby pojeździć GS lub SL ;)

     

    Szkolenia na tyczkach są regularnie organizowane, moja działalność jest tego najlepszym przykładem. Wystarczy dowiedzieć się, czy są jeszcze miejsca na szkoleniu i zabukować miejsce.

     

    Zapraszam chętnych na Długą Polanę w najbliższy weekend - fajny, nie za trudny stok slalomowy. Liczba kursantów ograniczona do 14, trenerów dwóch, włącznie z niżej podpisanym. Hej!

  10. Pisane na szybko, więc pewnie będę jeszcze edytował. Ja o jeździe sportowej.

     

    Padło pytanie, jak to jest na gigancie, jeśli siła odśrodkowa nie pozwala na pierwszych bramkach na wykonanie skrętu ciętego bez utraty rytmu/wypadnięcia z giganta. (Fredo w uproszczeniu mówi o "gazie", czyli prędkości, ale chodzi o odpowiednią siłę odśrodkową, która umożliwi nam wygięcie się nart - ona zależy nie tylko on prędkości, ale jest też wprost proporcjonalna do stromizny, a także odwrotnie proporcjonalna do promienia skrętu, założonego przez ustawiacza. Przy tej samej prędkości X łatwiej skręcić przecież na stromszym, niż na łagodniejszym odcinku stoku). Są na to różne patenty:

    - mocne odciążenie (wyjście w górę), podczas którego możemy nieco obrócić narty, "nadrabiając" pewien kąt. Narty wpadają w lekki ześlizg, w którym piętki nart pokonują większą drogę niż dzioby . Niezwykle istotne, żeby robić to podczas odciążenia. Gdy ważymy dla śniegu 10 kg a nie 110, utrata prędkości jest nieznaczna. Mocne odciążenie daje nam też skuteczne dociążenie, a co za tym idzie, jak najszybsze "wyciśnięcie" z nart ich promienia (moi kursanci, którzy borykają się z torem jazdy na stromych odcinkach giganta, słyszą często przez krótkofalówkę: "musisz na narty spaść!")

    - skręt z poszerzenia - nabranie lepszej "wysokości" również pozwala nam nieco "oszukać" promień (właśnie wspominał o tym 

    mig12345) - raczej nie dalej niż pierwsza bramka giganta

    - skręt cięty ze spóźnioną linią. Nie wchodzimy w fazę ześlizgu, jedziemy jak po szynach. Liczymy, że po kilku bramkach (kiedy pojawi się ten "gaz") nadrobimy linię i nasz skręt będzie miał znowu odpowiedni timing. Ryzykowne, trzeba dobrze znać trasę, ale może się udać.

     

    Tak czy siak, niezwykle istotne jest to odciążenie. Błąd, który pojawia się u wielu zaczynających z nami jeździć kursantów, to właśnie jego brak (co na stromym jest dużym błędem). Wtedy narciarz sobie przeszkadza i już pierwsze bramki są pokonane z mocno spóźnioną linią.

     

    [EDIT]: popłynąłem nieco, więc skasowałem nieco luźnych dywagacji o technice.

  11. Dzisiaj odbędą się X zawody Warszawskiej Ligi Inline Alpine, czyli Wielki Finał!

     

    Choć wtajemniczeni wiedzą, kto wygrał generalkę wśród panów i pań, emocji na pewno nie zabraknie - walka o pozostałe miejsca podium będzie trwała do ostatniej tyczki.

    Zapraszam każdego, kto chciałby spróbować inline alpine, zanim sprzęt (podstawy, tyczki) schowamy aż do kwietnia. Przed zawodami, jak zawsze, odbędzie się ok. godzinna część treningowa.

     

    Miejsce: PGE Narodowy w Warszawie, brama 11

    Czas: dzisiaj (29.X.2015), 19:30-22:15

     

    Harmonogram wieczoru:
    - godz. 19:30 - 20:30 - zapisy w Biurze Zawodów (rejestracja – karta zgłoszeniowa, startowe, odbiór numerów startowych)
    - godz. 19:30 otwarte oglądanie trasy, próbne przejazdy
    - godz. 20:30 - zamknięcie trasy, zmiana ustawienia, oglądanie trasy
    - godz. 21.00 start zawodników wg. kolejności numerów startowych, I przejazd
    - godz. 21:30 start zawodników wg. kolejności numerów startowych, II przejazd
    - godz. 21:45 zamknięcie trasy zawodów
    - godz. 22:00 ogłoszenie wyników, dekoracja pierwszych "trójek"
    - godz. 22:15 ogłoszenie wyników w klasyfikacji generalnej
    - godz. 22:15 koniec imprezy

    Aby wystartować w zawodach, należy:
    - mieć rolki i kask oraz ochraniacze, potrzebne do przejechania slalomu (nagolenniki + kije narciarskie z gardami, zalecane również: ochraniacze typu szorty oraz ochraniacze na łokcie),
    - opłacić startowe (20 zł/os),
    - odebrać numer startowy.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...