Skocz do zawartości

Stożek - Wisła


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

No Przemass napisał ,że wszystko ubabrane olejem i smarem to jak to nowe ciuchy mam kupować po wizycie na Stożku? to mi się nie opłaca.

Ja tam żadnego oleju nie widziałem nigdy, nie muszę kupować nowych ciuchów po każdej wizycie. Personalnie nie miałem z kierownictwem ośrodka do czynienie, więc tu się nie wypowiadam :) Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy z parkingami jest tak jak kiedyś ,dojazd przez pola że zderzaki odrywały się jeden po drugim a właściciele takie lenie ,że o 9 rano nic po opadach nie było tknięte i stanąć się nie dało a chłop wręczał łopatę chociaż kasował za parking,może to się zmieniło ale tak było .Byłem też świadkiem rano gość chciał postawić auto na jednym z tych żałosnych parkingów ale rozmyślił się wsiadł do auta aby przenieść się na inny - lepiej odśnieżony a ten cham chyba właściciel zapijaczony góral zaczął mu po aucie kopać wyrzucając go że w ogóle śmiał na jego parkingu stanąć a przenosi się na inny ,tam z resztą co poletko to inny właściciel i konkurują ze sobą zamiast współpracować . Ps ale ten olej to mnie zmroził.

Użytkownik JG77 edytował ten post 15 luty 2013 - 12:54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tam wszystkie parkingi są za darmo, z niższych dowożą za darmo więc twoje opowieści mijają się z prawdą, a raczej są sprzed kilku lat.

No ale sam napisałem ,że tak kiedyś było i dawno tam nie byłem ,wręcz pytałem się czy tak jeszcze jest ,jak zmieniło się to wreszcie bo już czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Byłem wczoraj pierwszy raz na Stożku.. i zakochałem się w nim :P. Wczorajszy dzień to najpierw Czantoria, potem Stożek a na koncu 3 przejazdy na Cienkowie (pozniej były tłumy bo darmowa jazda). Warunki na Stożku jak na niedziele dużo lepsze niż na Czantorii oraz brak kolejek (odrazu podjazd pod bramki). To miejsce ma swój urok! Jak dla mnie jeżeli porównywać stoki w Ustroniu i Wiśle to Stożek jest ex aequo na 1 miejscu z Czantorią, a 2 dałbym Cieńkowi. Trasy miejscami oblodzone, ale małe kwałki, góra i czarna przez lasek w bardzo dobrym stanie, czerwona (albo chyba tez czarna) przy kanapie w wielu miejscach twarda taki zeskrobany śnieg, niebieska miała w kilku miejscach lód ale najczesciej przy zakretach na dochamowaniu :). Stok urozmaicony góra idealnie nadaje się do jazdy na krawędziach bardzo szeroko, czarna przez las jest typu wklęsłego co również pozwala na nauke jazdy na krawedziach po stromszych stokach, czerwona jest typu kopułka i jak dla mnie jest trudniejsza w jezdzie niz czarna. Niebieska bardzo wąska nartostrada, a no i zapomniałbym o slalomie gigancie, jakies 12 bramek, z automatycznym pomiarem czasu u góry jest "budka" startowa ale 2 razy mi nie załapało i przejechałem bez pomiaru... moj błąd. Bardzo fajna sprawa, ale jak stanałem w tej budce to napoczatku lekka niepewnosc... myślę sobie ta budka jest jeszcze wyższej co daje efekt "stomizny" ale mowie skoro mała (ok 10lat) dziewczynka smigała to co ja nie dam rady?! i hop! nie było tak źle chodziaż pierwsza bramka jest nie dość że na stromszym to jeszcze stromym zeskrobanym trawersem trzeba mocno krawędz docisnąć. Był to mój pierwszy przejazd w zyciu na bramkach dosyć krótki ale na poczatek dla amatorów wystarczy :). Napewno częściej będę tam zaglądał :) Pozdrawiam Tomek

Użytkownik MajorSki edytował ten post 18 luty 2013 - 08:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Hej, możecie napisac co tam sie ostatnio dzieje ? Coś Mig w innym temacie szepnął o modernizacji tras. Czyżby zrobili coś z tymi ściankami ?

Zerknij na kamerke. Wyprofilowsno czerwoną, już nie będzie miała tak radykalnego trawersu na lewą nogę. Coś było też robione ns niebieskiej(?). Wiem tylko z opisów bo w poprzednim sezonie nie było tam jazdy(prawie). PozdrawiamM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na kamerke. Wyprofilowsno czerwoną, już nie będzie miała tak radykalnego trawersu na lewą nogę. Coś było też robione ns niebieskiej(?). Wiem tylko z opisów bo w poprzednim sezonie nie było tam jazdy(prawie).

PozdrawiamM

 Trasa rzeczywiście wyprofilowana - zniwelowano trawers na czerwonej, czarna bez zmian (i bardzo dobrze), nartostrada również, poza drobnymi pracami kosmetycznymi. Osobiście uważam, że trawers na czerwonej miał swój urok, weryfikując umiejętności narciarzy choćby pod kątem dostosowania się do zmiennych warunkó na trasie. Teraz będzie równo jak stół - jednym to odpowiada innym już mniej. Generalnie widze tendencję do wyrównywania stoków - Cieńków tez wyprofilował dolną polanę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Trasa rzeczywiście wyprofilowana - zniwelowano trawers na czerwonej, czarna bez zmian (i bardzo dobrze), nartostrada również, poza drobnymi pracami kosmetycznymi. Osobiście uważam, że trawers na czerwonej miał swój urok, weryfikując umiejętności narciarzy choćby pod kątem dostosowania się do zmiennych warunkó na trasie. Teraz będzie równo jak stół - jednym to odpowiada innym już mniej. Generalnie widze tendencję do wyrównywania stoków - Cieńków tez wyprofilował dolną polanę.  

by zarobić stok musi miec kanepe i być łatwy i przyjemny.... to widać po sukcesie np. Istebnej czy NO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej czy ktoś może mi napisać jaki jest dojazd do ośrodka bo na necie wygląda kiepsko. Proszę o informacje.


O co wg ciebie oznacza "kiepsko"? :)
Wersja najłatwiejsza- jedziesz asfaltem do darmowych parkingów w okolicach pętli PKS i stamtąd masz darmowy transport busem pod wyciąg. Podjazd do ostatniego parkingu (płatnego, jakieś 200-300m jeszcze trzeba podejść), jest już trudniejszy, bo prowadzi górskim, wąskim szutrem z wszystkimi tego konsekwencjami. Ale zawsze jest w sumie przejezdny, dla spokoju można założyć na pętli PKS łańcuchy.
Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co wg ciebie oznacza "kiepsko"? :)
Wersja najłatwiejsza- jedziesz asfaltem do darmowych parkingów w okolicach pętli PKS i stamtąd masz darmowy transport busem pod wyciąg. Podjazd do ostatniego parkingu (płatnego, jakieś 200-300m jeszcze trzeba podejść), jest już trudniejszy, bo prowadzi górskim, wąskim szutrem z wszystkimi tego konsekwencjami. Ale zawsze jest w sumie przejezdny, dla spokoju można założyć na pętli PKS łańcuchy.
Pozdr
Marc

Dzięki wielkie wybiorę opcję 1 i mam nadzieje że warunki i trasy będą ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...