Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Hochkar zamknięty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1952 postów
  • Na forum od: 04.2007
492
  • Umiejętności: 8
  • Bydgoszcz

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:29

Ja nie cierpię Wildkogela - nie wiem, czy tam nawet na 1 dzień zawitamy - na pewno odwiedzimy Kitzbuehel, Zillertal Arena i Saalbach , ale na spontanie bez konkretnych planów .
  • Mitek podziękował za tę wiadomość

. Tańsze karnety do Ischgl.

#42 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12510 postów
  • Na forum od: 11.2007
7351
  • Warszawa

Napisano 10 styczeń 2019 - 10:33

Ja nie cierpię Wildkogela - nie wiem, czy tam nawet na 1 dzień zawitamy - na pewno odwiedzimy Kitzbuehel, Zillertal Arena i Saalbach , ale na spontanie bez konkretnych planów .

Cześć

Dlaczego? Ja nigdy tam nie byłem więc się nastawiam bo wygląda na nieduży i mam nadzieję na mało ludzi poza weekendami. Kitzbuhel zjeździliśmy w zeszłym roku dość dogłębnie - bardziej niż się chyba da bo było kupa śniegu i można było walić praktycznie wszędzie. A Zillertal znam częściowo.

Pozdro

#43 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1952 postów
492
  • Bydgoszcz

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:41

Ja byłem i to jest jeden z tych niewielu ośrodków , które odwiedziłem 2 razy- pierwszy i ostatni raz - mało tras , krótkie, nieciekawe, zjazd w dolinę przy torze saneczkarskim płaski , drugi trochę lepszy , ale trzeba wracać skibusem - jest tyle ciekawszych ośrodków w okolicy , że moim zdaniem bez sensu tu jeździć. W każdym innym chętnie się spotkam.

#44 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1952 postów
492
  • Bydgoszcz

Napisano 10 styczeń 2019 - 11:41

Ja byłem i to jest jeden z tych niewielu ośrodków , które odwiedziłem 2 razy- pierwszy i ostatni raz - mało tras , krótkie, nieciekawe, zjazd w dolinę przy torze saneczkarskim płaski , drugi trochę lepszy , ale trzeba wracać skibusem - jest tyle ciekawszych ośrodków w okolicy , że moim zdaniem bez sensu tu jeździć. W każdym innym chętnie się spotkam.

#45 polm

polm

Teoretyk

• PipPipPipPip
  • 1128 postów
  • Na forum od: 12.2010
743
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:00

Szczególnie upierdliwa jest tam jazda po tej samej trasie z saneczkarzami.

Strasznie wszędzie wieje.

Bardzo proszę o nie podawanie wyników zawodów na "bieżąco". Oglądam z opóźnieniem.

#46 polm

polm

Teoretyk

• PipPipPipPip
  • 1128 postów
743
  • Ściema wschodnia

Napisano 10 styczeń 2019 - 12:02

Cześć

Dlaczego? Ja nigdy tam nie byłem więc się nastawiam bo wygląda na nieduży i mam nadzieję na mało ludzi poza weekendami. Kitzbuhel zjeździliśmy w zeszłym roku dość dogłębnie - bardziej niż się chyba da bo było kupa śniegu i można było walić praktycznie wszędzie. A Zillertal znam częściowo.

Pozdro

Wjeżdżacie na Arenę od tej fajniejszej strony. Raczej nie przekonasz ludzi, że Wildkogel jest lepszy niż Arena. Jeśli będą mieli już porównanie, raczej wybiorą jazdę 5 dni na Arenie. Tak sądzę.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

Bardzo proszę o nie podawanie wyników zawodów na "bieżąco". Oglądam z opóźnieniem.

#47 MarioJ

MarioJ

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1906 postów
1103
  • Wrocław

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:07

Szwajcaria nie chodzi, że Ty piszesz w środku dnia ? :-)

#48 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4278 postów
  • Na forum od: 03.2006
2229
  • Umiejętności: 1

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:21

CIMG2392.JPG

Ja lubie Wildkogel.

Kiedy jestem w okolicy to wpadam, zawsze na 1 dzien a z kims to na 2 tez mozna.

Pare zjazdow spod krzyza na 30 skretow, z 10 zjazdow na lewo(orogenicznie). Wspaniala dziura w gorach...

CIMG2389.JPG

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#49 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 12510 postów
7351
  • Warszawa

Napisano 10 styczeń 2019 - 16:23

Wjeżdżacie na Arenę od tej fajniejszej strony. Raczej nie przekonasz ludzi, że Wildkogel jest lepszy niż Arena. Jeśli będą mieli już porównanie, raczej wybiorą jazdę 5 dni na Arenie. Tak sądzę.

Cześć

Grupa jest dość ogarnięta narciarsko i zazwyczaj jest tak, że pierwszy dzień zwiedzanie a później katuje się ulubiony kawałek,który czasami jest na 30 sekund. Podstawa żeby było pusto i z dobrą widocznością- to jest priorytet.

Zobaczymy w praniu. Dzięki za rady.

Pozdrowienia

#50 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4278 postów
2229

Napisano 11 styczeń 2019 - 09:07

Cześć

Grupa jest dość ogarnięta narciarsko i zazwyczaj jest tak, że pierwszy dzień zwiedzanie a później katuje się ulubiony kawałek,który czasami jest na 30 sekund. Podstawa żeby było pusto i z dobrą widocznością- to jest priorytet.

Zobaczymy w praniu. Dzięki za rady.

Pozdrowienia

Zamawiam bilet wstepu.

#51 nikon255

nikon255

Użytkownik

• Pip
  • 58 postów
  • Na forum od: 01.2016
13
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 12 styczeń 2019 - 23:06

No jest 500km tras :D za 250 jurków, taniej niż Polsce...ehhh

Od siebie polecam Hochzillertal + Hochfugen - dojeźdzasz bez odpinania nart. Weź tylko poprawkę, że ze wzglęu na zamkniętą drogę o której pisałeś musisz wrócić tą samą drogą. Gdyby droga do Fugen była otwarta to do doliny mógłbyś wrócić busem.

Na drugim miejscu w moim rankingu jest Zillertal Arena, ale od drugiej strony - Koningsleiten. Nie wiem czy w obecnych warunkach dostaniesz się tam autem. Bez łańcuchów na pewno nie! Zawsze możesz zacząć "standardowo" z Zell am Ziller.

I dopiero na trzecim Mayrhofen a konkretnie trasy na "górce" Tux.

Na ostatnim miejscu lodowiec Hintertux, imho o tej porze roku nie ma tam po co jechać.

W dolinie jest jeszcze Spjeljoch - nie byłem.

Powodzenia! Zazdroszczę pozytywnie :)

Ja na ten sezon, na marzec rozważałem SkiAmade lub Schladming, finalnie znowu padło na Zillertal ale musieliśmy odwołać z powodów rodzinnych (tata czeka na zabieg łąkotki, a nie chcemy jechać bez niego). Tak że ten rok bez Alp...

Pierwszy raz Alpy?

czytam te wszystkie porady i czuje sie zagubiony. Przydalby sie jakis ogarniety przewodnik! :) Pojezdze 1 lub 2 dni na miejscu, az minie szok i moze gdzies do osrodka obok podskocze. Hochzillertal i Hochfungen wyglada obiecujaco. Z Zell am Ziller do Konigsleiten sie nie dostane na nartach, gorne przejscie zamkniete. Pozatym balbym sie, ze nie zdarze wrocic :D Speljoch ma kilka trasek, ale za to dlugie.

#52 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4278 postów
2229

Napisano 13 styczeń 2019 - 00:14

Pomyliles sie, to jest forum, ktore sie nie czyta. Tu sie tylko pisze!

#53 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 100 postów
  • Na forum od: 12.2018
36
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2019 - 12:34

czytam te wszystkie porady i czuje sie zagubiony. Przydalby sie jakis ogarniety przewodnik! :) Pojezdze 1 lub 2 dni na miejscu, az minie szok i moze gdzies do osrodka obok podskocze. Hochzillertal i Hochfungen wyglada obiecujaco. Z Zell am Ziller do Konigsleiten sie nie dostane na nartach, gorne przejscie zamkniete. Pozatym balbym sie, ze nie zdarze wrocic :D Speljoch ma kilka trasek, ale za to dlugie.

ogarniesz i inne miejsca, byle pogoda była dobra. Bez problemu zdążysz do Konigsleiten i z powrotem. Bardzo fajna wycieczka

#54 FerraEnzo

FerraEnzo

Użytkownik

• PipPipPip
  • 802 postów
  • Na forum od: 08.2017
506
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2019 - 14:57

Bez problemu zdążysz do Konigsleiten i z powrotem. Bardzo fajna wycieczka

No ale trzeba cisnąć od razu w tamtym kierunku. Startując z Zell am Ziller jeździliśmy chwilę na trasie nr 18 (bardzo fajna trasa, którą poleciła mi koleżanka na sąsiednim forum - Monika pozdrawiam), później gigant na trasie nr 17 i "transfer" w głąb areny. Przy takim układzie udawało się nam dojechać maksymalnie do Gerlos i trzeba było wracać. -_-

W zeszłym roku wybraliśmy się autem do Hochkrimml, parking przy Talstation i Schirmbar Castello - stamtąd mieliśmy w zasiegu Hochkrimml i Koningsleiten - polecam! Jeśli tylko droga będzie przejezdna.

#55 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPip
  • 100 postów
  • Na forum od: 12.2018
36
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 13 styczeń 2019 - 15:21

No ale trzeba cisnąć od razu w tamtym kierunku. Startując z Zell am Ziller jeździliśmy chwilę na trasie nr 18 (bardzo fajna trasa, którą poleciła mi koleżanka na sąsiednim forum - Monika pozdrawiam), później gigant na trasie nr 17 i "transfer" w głąb areny. Przy takim układzie udawało się nam dojechać maksymalnie do Gerlos i trzeba było wracać. -_-
W zeszłym roku wybraliśmy się autem do Hochkrimml, parking przy Talstation i Schirmbar Castello - stamtąd mieliśmy w zasiegu Hochkrimml i Koningsleiten - polecam! Jeśli tylko droga będzie przejezdna.

My nie zjeżdżaliśmy do Gerlos tylko od razu pojechaliśmy czarną na dół i krzesłem na Fussalm, potem kilka razy obracaliśmy na ładnych czarnych
po dwóch stronach gondoli. Wystarczyło czasu też na knajpkę. Wracaliśmy dość szybko. Bez problemów się zmieściliśmy w czasie

#56 nikon255

nikon255

Użytkownik

• Pip
  • 58 postów
  • Na forum od: 01.2016
13
  • Poznań

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:27

Zjazd z bahny di doliny pusty. Wjechaliśmy jak do siebie. Za to od Monachium mega korek na przeciwnym pasie. Jakby wszyscy zjezdzali z gor. Mam nadzieję ze wracajac nie nadzieje sie na podobny :P

#57 polm

polm

Teoretyk

• PipPipPipPip
  • 1128 postów
743
  • Ściema wschodnia

Napisano 13 styczeń 2019 - 17:55

Nie jestem szybkim narciarzem ale przejechałem od Filsteinalm do knajpy na końcu trasy 10 w Zell i z powrotem z 2 przerwami w barach. To są 2 najbardziej skrajne miejsca na Arenie. To jakieś 7,5 km przewyższenia i nie jest to żaden wyczyn. Warunkiem są działające wyciągi te z mapki poniżej. Teraz nie działają. Są bardzo wrażliwe na wiatr i zdarza im się nie działać.

Wyciągi można podglądać tu

https://www.zillerta...r/panorama.html

Załączone miniatury

• zell.jpg

• MajkaW podziękował za tę wiadomość