Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 wilk1981

wilk1981

Użytkownik

• PipPip
  • 112 postów
  • Na forum od: 12.2009
8
  • Umiejętności: 8
  • kiedyś Siemiatycze, aktualnie Warszawa, często góry :)

Napisano 21 marzec 2010 - 14:46

Witam,
Czy to tylko moje wrazenie, czy ubezpieczalnie po prostu zachowują się nie fair wobec nas - wykupujacych ubezpieczenie.
Własne otrzymalem decyzje o nie wyplaceniu odszkodowania po zlamaniu ręki (w nadgarstku tzw. Colles'a) z uzasadnieniem od lekarza TU "nie ma uszczerbku na zdrowiu".

Ktos mial podobne doswiadczenia? Jak sie za to zabrał ? Dodam ze ubezpieczenie w AXA

#2 michciu99

michciu99

Użytkownik

• PipPip
  • 214 postów
  • Na forum od: 08.2008
44
  • Umiejętności: 6
  • Siemianowice Śl.

Napisano 21 marzec 2010 - 16:19

[quote name='wilk1981']Witam,
Czy to tylko moje wrazenie, czy ubezpieczalnie po prostu zachowują się nie fair wobec nas - wykupujacych ubezpieczenie.
Własne otrzymalem decyzje o nie wyplaceniu odszkodowania po zlamaniu ręki (w nadgarstku tzw. Colles'a) z uzasadnieniem od lekarza TU "nie ma uszczerbku na zdrowiu".
----------------------------------------------------------------------------
Moja sprawa dotyczyła zwichniętej nogi, ale problem z odszkodowaniem był taki sam.Napisałem odwołanie i wyznaczyli mi kolejną wizytę, ale już u innego ortopedy.Tam było już profesjonalne podejście do sprawy zakończone wypłatą
odszkodowania.
Pozdrawiam Wojtek

#3 wueres

wueres

Team Wu-Jitsu (Mistrzowie Narciarstwa Barowego)

• PipPipPip
  • 788 postów
  • Na forum od: 01.2009
387
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 21 marzec 2010 - 18:06

Witam,

Ktos mial podobne doswiadczenia? Jak sie za to zabrał ? Dodam ze ubezpieczenie w AXA

Jak napisał kolega Michciu99, w większości przypadków wystarczy napisać odwołanie do samej ubezpieczalni. Zaznaczam przy tym, że w każdym przypadku odszkodowanie jest zaniżane, dlatego warto jest skierować sprawę do sądu, szczególnie w przypadku, gdy uszczerbek na zdrowiu jest dość duży. Nie ma znaczenia, w której ubezpieczalni byłeś ubezpieczony. Ponadto radziłbym unikać firm pomagających w uzyskaniu odszkodowania - przy tego typu uszczerbku odszkodowanie uzyskasz samodzielnie. W razie czego służymy pomocą.

Pozdrawiam, J.

El clásico - 1968' BMW 1600-02

#4 grimson

grimson

Użytkownik

• PipPip
  • 268 postów
84
  • Umiejętności: 5
  • Pyrlandia

Napisano 21 marzec 2010 - 22:08

Przypadek klasyczny.

TU zaniża wypłatę lub wręcz informuje, że takowa nie przysługuje. Podobny temat przerobiłem przy okazji wypłaty odszkodowania z stłuczki samochodowej (OC).

Zrób tak:

1. Odwołaj się od decyzji TU. Odwołanie musisz mieć poparte zaświadczeniem od znajomego (mam nadzieję że masz takie znajomości) lekarza ortopedy, że taki przypadek to utrata zdrowia w iluś tam procentach. Zażądaj uznania Twoich racji, postrasz ich sądem - masz tam sprawę wygraną na 100% tak przy okazji.

2. Znajdź informację w internecie o prezesie zarządu Twojego TU; imię i nazwisko. Z reguły właścicielem jest jakaś zagraniczna korporacja. W moim przypadku pisałem do prezesa zarządu w Austrii, z kopią do polskich dyrektorów; w formie imię.nazwisko@nazwa towarzystwa.com.
W moim przypadku po wysłaniu maila po angielsku stał się cud; nagle moja sprawa nabrała pięknego przyśpieszenia i wszystko się dobrze skończyło. W Twoim przypadku też zadziała

3. Napisz skargę do Rzecznika Praw Ubezpieczonych

Powodzenia!

#5 wilk1981

wilk1981

Użytkownik

• PipPip
  • 112 postów
8
  • Umiejętności: 8
  • kiedyś Siemiatycze, aktualnie Warszawa, często góry :)

Napisano 23 marzec 2010 - 19:48

Dzięki za rady, przyjąłem, zastosowałem i czekam na rezultat.