Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szklarska Poręba

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 SkiForum

SkiForum

Administrator SkiForum.pl

• 789 postów
  • Na forum od: 10.2005
258
  • Umiejętności: 1
  • Bielsko-Biała

Napisano 23 listopad 2005 - 14:42

Szklarska Poręba
Więcej informacji o wyciągach: http://www.skiforum....splay.php?f=245

#2 stefan

stefan

Nowy użytkownik

• 7 postów
  • Na forum od: 01.2006
0

Napisano 03 styczeń 2006 - 14:56

sporo tras - szkoda, że często nieczynnych, przygotowanie takie sobie, warunki śniegowe dobre pod koniec sezonu, wyciągi gdy porówna się je do tych kilka kilometrów na południe - kiepskie, ale ogólnie podoba mi mi się tam

#3 chemik

chemik

Instruktor SkiForum.pl

• PipPipPipPipPip
  • 3957 postów
  • Na forum od: 01.2006
678
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 13 marzec 2006 - 22:23

Bylem w dniach 10 i 11 marca... Na Szrenicy... Na dole kolejka gigantyczna, na stacji posredniej nie stalo sie dluzej niz 5 minut...
Sniegu 2m... Ale po godz 10 tak rozjezdzony, ze ciezko narty rownolegle utrzymac... W wezszych miejscach na trasie z nagarnietego sniegu potworzone rynny...
Lolobrygida... 4,4km... Najdluzsza nartostrada w Polsce... Tylko miejscami zupelnie plaska... Ci co tam jezdza wiedza o czym mowie...
No i kultowa "sciana"... 50% nachylenia i srednio dwie interwenscje GOPRu dziennie...
Jazda na nartach to najprzyjemniejsza rzecz jaką można robić w ubraniu...

#4 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 03.2006
97
  • Umiejętności: 8
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 04 sierpień 2006 - 18:34

Ja też lubię Szrenicę. Mają stawiać nowy wyciąg na św. kamień. Może to trochę rozładuje kolejki na dole!:rolleyes:

#5 keves

keves

Użytkownik

• Pip
  • 36 postów
  • Na forum od: 09.2006
2
  • Umiejętności: 6
  • Trójmiasto

Napisano 26 wrzesień 2006 - 02:25

Ja też lubię Szrenicę. Mają stawiać nowy wyciąg na św. kamień. Może to trochę rozładuje kolejki na dole!:rolleyes:

Na pewno rozładuje.Tylko kiedy go postawią...czas mija,a miało być tak pięknie(Bystra i cała lewa strona od krzesła).

#6 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
63
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 26 wrzesień 2006 - 06:24

Na Szrenicy czeka się najdłużej na Puchatku, jeśli się chce pojeździć to najlepiej na początku Loli na świątecznym kamieniu lub na ścianie, tam nigdy nie ma kolejek. Byłem tam przez trzy lata w okresie ferii i najeździłem się do oporu. Przy okazji polecam pensjonat JURAL, tuż obok dolnej stacji wyciągu. http://www.jural.szklarska.net.pl/ Bez luksusów ale bardzo miła atmosfera i dobre jedzonko a do wyciągów 50 metrów.

#7 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 27 wrzesień 2006 - 15:45

Tu link do wiadomości http://dolnyslask.na...kul/537380.html Ale jak to mówią "pożyjemy zobaczymy":D
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#8 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
  • Na forum od: 05.2006
360
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 01 październik 2006 - 18:55

Co roku chcemy podjechać do Szklarskiej, ale jakoś nie możemy... Nie wiem. To wszystko przez te Tatry ;)
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Żninie
-> ZAPRASZAM <- :)

#9 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
360
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 05 październik 2006 - 21:36

Byłem tam jaki miałem jakieś hm... 2 latka:p Wiele nie pamiętam:D

#10 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
63
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 06 październik 2006 - 12:40

Warto jechać i odświeżyć pamięć.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#11 Lutek

Lutek

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3156 postów
360
  • Poznań / Bydgoszcz

Napisano 06 październik 2006 - 17:29

Może kiedys podjadę... Nie wiem nie moge się rozstać z Tatrami;) Spytam się ich o zgodę:P

#12 Agnick

Agnick

Użytkownik

• 29 postów
4
  • dolnośląskie

Napisano 13 październik 2006 - 23:47

Ja tam Szklarską lubiłam i lubie :-)

#13 tadi10

tadi10

Użytkownik

• 29 postów
  • Na forum od: 10.2006
1
  • zachodniopomorskie

Napisano 19 październik 2006 - 19:48

Szklarska, a właściwie Szrenica to bardzo fajna górka.Ale pod jednym warunkiem-nigdy w święta, nowy rok,ferie.Jeżdże do Szklarskiej od paru lat(dla mnie to najbliższe miejsce na narty-400km)zawsze staram jechać poza wymienionymi terminami.Nie ma wówczas kolejek do wyciągów,bez problemu można znależć nocleg w ostatniej chwili,na trasach w miarę lużno,w knajpkach pustawo.Raz byłem w przerwie świąteczno-noworocznej.Tego się nie da porównać.Poza tym Szklarska ma jedną b.ważną dla mnie zaletę-10 minut do Harrachova,Rokytnic,Pasek , gdzie przepustowość wyciągów jest pięciokrotnie większa niż po naszej stronie.Stąd w tygodniu nigdy nie ma u nich kolejek.
O nowej kanapie na Szrenicy słyszę od paru lat.I nie widać żeby coś się działo.
W tym roku w Rokytnicy na Horni Domki Czesi postawili nową kanapę.Bez kłótni z ekologami,całej tej wrzawy,tak po prostu...

#14 Guliver

Guliver

Użytkownik

• Pip
  • 46 postów
1
  • Umiejętności: 9
  • k.Poznania

Napisano 20 październik 2006 - 22:18

Daję tylko 4 w skali od 1 do 5
moje plusy tytułem takich cech jak: górka jest piękna, kilka nartostrad do wyboru, legendarna ,,ścianka'', zwykle sezon trwa aż do przełomu IV/V
a moje minusy to za: zbyt długie kolejki przy dolnej stacji, brak możliwości jazdy wieczorem (no ale to wymaganie zbyt wygórowane jak na Polskie warunki), relatywnie częste wyłączenia wyciągów podczas silnych wiatrów.

#15 kmusial

kmusial

Użytkownik

• PipPipPip
  • 544 postów
63
  • Dąbrowa Górnicza

Napisano 22 październik 2006 - 09:56

Wieczorem jest zawsze czynny wyciąg na Puchatku. Masz nieprawdziwe informacje.
Pozdrawiam, Krzysiek.

#16 tadi10

tadi10

Użytkownik

• 29 postów
1
  • zachodniopomorskie

Napisano 23 październik 2006 - 21:08

Na Puchatku i na Babińcu.
pozdrawiam tadi10

#17 pawel_lesny

pawel_lesny

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 896 postów
97
  • pomorskie - Paraszyno

Napisano 31 październik 2006 - 10:12

Podaję dosyć fajny link http://www.eko.org.p...karkonosze.html Jest już z przed paru lat ale może kogoś zainteresuje.
Salomon 3V 3D Lab + Atomic GS 12 pb... :D [COLOR="Red"]przepraszam za błędy!!![/COLOR]

#18 colargol

colargol

Hochkar Gruppen

• PipPip
  • 136 postów
  • Na forum od: 11.2006
27
  • Poznań

Napisano 21 listopad 2006 - 22:45

Szrenica - a konkretnie Puchatek - moja pierwsza nartostrada na prawdziwej górze... a nie jakieś tam pagórki "Pod Wangiem" czy tym podobne. Jednak po kilku wizytach przerzuciłem się na "drugą stronę" (Harachov, Rokytnice). Poza feriami jeżdzę często (6-8 razy) w sezonie na 1 dzień, więc stanie w kolejce po średnio 45 minut na dole (a tam zjeżdżasz Puchatkiem i Lolą) to lekka (!)przesada :mad: Staramy się wykorzystać pełne 8 godz. na stoku i dlatego, niestety, wolimy czeskie Karkonosze. Do tego ten wiatr... w piątek sprawdzasz w necie - wszystko ok, prognoza na jutro też super. Przyjeżdżasz a tu tylko dolne krzesło na Puchatka :( :( :( A w Harrachovie obydwie 4-os. kanapy chodzą.:rolleyes:
NIe zmienia to faktu, że góra ok, ale tylko jak jest ładna pogoda i poza sezonem ( w skali 5 pkt. daje tylko 3).

#19 arras

arras

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 12.2006
1

Napisano 26 grudzień 2006 - 20:48

W Szklarskiej można pojeździć jeśli trafi się na super warunki śniegowe i brak narciaży (co sie raczej nie zdarza), a i wtedy sama jazda wyciągiem na Szrenice trwa 30 minut (np w Czechach na Łysą Górę 6 minut). Obsługa też powinna się nuczyć, że to oni żyją z nas. Tak samo w niektórych pensjonatach właściciele zachowują się tak jak by się i łaskę robiło, że się tam jedzie. Jest taki wybitny w "Dolinie Szczęścia" u włąścicielki tamtejszych wycągów orczykowych. Lepiej się zastanowić czy tam jechać.

#20 SpitFajer

SpitFajer

Nowy użytkownik

• 5 postów
  • Na forum od: 01.2007
0
  • Dolny Śląsk

Napisano 28 styczeń 2007 - 15:57

Hej!
Wybiera się ktos w najblizszych dniach do Szklarskiej ? Jak myslicie jakich warunkow mozna się spodziewać ? Boje sie zeby cala nasza radosc jaka napadala przez te kilka dni stopnieje zanim przyjade:mad: