Skocz do zawartościbeti123

Rejestracja: 19 lut 2012
Poza forum Ostatnio: 03 kwi 2020
-----

Moje posty

W temacie: UWAGA!! Mikołaj Ski Team

22 marzec 2020 - 10:25

Mikołaj organizuje marcowe wyjazdy od lat, i grupa na marzec zbiera się już od listopada. Zwykle komplet jest szybko. Trudno bylo przewidziec kilka miesięcy wcześniej, co się będzie działo. Jeśli ktoś ma takie wymagania jak France, to nie powinien kupować wyjazdu z organizatorem, który nie jest firmą turystyczną. Krytykowanie kogoś że działa tak jak działa jest nie na miejscu - bo nie podoba CI się, to nie kupuj takiego wyjazdu, jedź sam albo kup w biurze podróży. Kupowanie takiego wyjazdu z prywatnym organizatorem to zawsze jest ryzyko. Byłam na wyjeździe w VTHO z MST i wszystko było ok, naprawdę organizacyjnie super., wg mnie organizator jest osobą wiarygodną Wiadomo zawsze jakieś szczegóły nie grają, jak na każdym wyjeździe, ale bardzo nie w porządku jest robienie takiej burzy i psucie komuś renomy z powodu siły wyższej. "Widziały gały co brały" jak to się mówi. Myślę że nawet w przypadku biur turystycznych które oferują ubezpieczenia od rezygnacji, ciężko byłoby uzyskać te pieniądze z ubezpieczenia od rezygnacji, bo to siła wyższa. 


W temacie: Narty dla kobiety

24 luty 2020 - 22:54

Zadając takie pytanie lokujesz się w grupie dla której waga ma znaczenie czyli jeżdżących słabo i bardzo słabo.

To dla nich różne firmy (np. Salomon) wymyślają tabelki dobru nart uzależniając dobór od wagi. Lepsze już to niż od wzrostu.

 

Dobrzy narciarze kupują dobre narty i jeżdżą na nich nie przejmując się swoją wagą i wzrostem :o.

Z tego co wiem zawody alpejskiego PŚ rozgrywane są bez podziału na kategorie wagowe zawodników. A może się mylę :blink:

Waga naprawdę nie ma znaczenia przy doborze nart? 


W temacie: Czechy - Cerna hora/Janske Lazne

20 styczeń 2020 - 10:52

Bardzo fajnym osrodkiem jest Dolna Morava (niedaleko naszej Kotliny Klodzkiej) ale również sugeruję sprawdzenie warunków. Dolna Morava ma przewagę w postaci większej ilości łatwiejszych tras dla początkujących, no i dużo lepsze jedzenie na stoku. Więcej atrakcji dla dzieci. 

Biedna ta zima w tym roku i chyba Karkonosze są lepszą opcją


W temacie: Elan Amphibio

16 styczeń 2020 - 21:22

Jako autorka wątku, po zadaniu wielu pytań, i otrzymaniu wielu odpowiedzi i rad (szczególne podziękowania dla narciarz70!), podsumuję dyskusję. Kupilam narty voelkl flair 7.4, dlugość ok 165. Był to strzał w dziesiątkę. Narta jest super, świetnie się trzyma stoku, super się prowadzi, od razu przestały mi się narty telepać podczas jazdy, jadą równo, równolegle i stabilnie. Fajnie i łatwo inicjuje skręt, mam poczucie pełnej kontroli nad nartą i mnóstwo radości z jazdy, dużo więcej niż na starych nartach (151 cm, salomon vital touch). Super na sztruksie, dają radę na lodzie, i na muldach też. Nareszcie mnie muldy nie stresują. Super narta na mój obecny etap. Nie jest to narta szybka, ale za to świetna do nauki, jak i do jazdy czysto rekreacyjnej i bardzo łatwa w obsłudze :)   Spróbowałam za namową znajomych) twardszej narty (Rossignol hero st)  i niestety jeszcze nie ten etap, z ulgą wróciłam do moich nart. Być może buty za miękkie? Popróbuję jeszcze różnych nart, być może za jakiś czas sprawię sobie kolejne, ale teraz te są bardzo ok. Jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje. 

 


W temacie: Kameralny ośrodek w Austrii

21 grudzień 2019 - 16:28

Zgadzam się, Katschberg fajne, ale moze byc trochę ludzi w terminie ferii - nasze warszawskie ferie zbiegają się z feriami w Karyntii i Tyrolu. A jak już jestesmy w Karyntii, to czy Nassfeld będzie bardzo zatloczone w czasie ferii? czy da się przeżyć?