Skocz do zawartościbeti123

Rejestracja: 19 lut 2012
Poza forum Ostatnio: dziś, 11:21
-----

Moje posty

W temacie: planowanie sezonu 2020/21 a COVID

27 wrzesień 2020 - 17:49

hej,

 

jak podchodzicie do tematu planowania wyjazdów zagranicznych w swietle potencjalnych ograniczeń w przemieszczaniu?

Głupio by było wydać tysiaka na apartament a potem nie pojechać bo zamkną granicę albo zrobią obowiązkową kwarantanne.

Z drugiej strony jak się nie zarezerwuje z wyprzedzeniem to last minute zostają same po 2 albo 3 tysiace za tydzień.

Tak źle i tak niedobrze.

w tym roku nie rezerwuję wyjazdów z wyprzedzeniem; kilka dni przed terminem w ktorym chciałabym wyjechać, jak już bedzie wiadomo że w ciagu najbliższych dwóch tygodni nie będzie kwarantanny, poszukam czegoś na booking albo na google. W tym roku celuję w mniejsze resorty na wszelki wypadek, i podróże własnym samochodem. Jak nie będzie pewności co do kwarantanny, zostaje Polska albo Czechy, trudno. Albo biura które gwarantują że nie stracę kasy w razie jakby co


W temacie: Prognoza Pogody

11 wrzesień 2020 - 06:28

Kleszcze to mocno przereklamowane zagrożenie.

Pozdrowienia

Ale nieprzyjemne i obrzydliwe, to be honest


W temacie: Prognoza Pogody

10 wrzesień 2020 - 11:12

Nic nie jest takie oczywiste jak się wydaje. Łąka kwietna pod domem może oznaczać tabuny kleszczy, które uniemożliwią wejście na ten teren. Znam taki przypadek.

 

Oczywiście jestem przeciwnikiem betonozy i kocham naturę, gdybym miał dom to pewnie poszukałbym kompromisu...

 

Pozdro

W

Dokładnie, łąka kwietna to bardzo wysokie ryzyko kleszczy


W temacie: Prognoza Pogody

10 wrzesień 2020 - 11:11

Ja mam posadzoną lawendę i trawę cytrynową (a raczej u mamy posadziłem jak mieszkałem bo u siebie ogród to dopiero będzie się tworzył jak to po budowie) i zero kleszczy. Do tego zioła na skraju. Poleć znajomym a po kleszcza będą musieli się wybrać spory kawałek od swojego ogrodu bo skubane nie chcą się zbliżać. Do tego oczko wodne naturalne i ciężko nawet o komara. Jedynie meszki jeszcze denerwują ale i na to jak znajdę sposób to Ci napisze.

Ja tez mam lawendę (ok 25 sadzonek), zioła i wrotycz za płotem, i mam sporo kleszczy. Najwięcej w ogródku tam gdzie zioła - kleszcze lubią wysokie rośliny, chwasty, wysoką trawę etc. Siedząc w ogrodzie używamy repellentów, świec dymnych etc. najskuteczniejsze są opryski, ale to chemia i nie nadaje się na opryski tak gdzie są warzywa i owoce


W temacie: UWAGA!! Mikołaj Ski Team

22 marzec 2020 - 10:25

Mikołaj organizuje marcowe wyjazdy od lat, i grupa na marzec zbiera się już od listopada. Zwykle komplet jest szybko. Trudno bylo przewidziec kilka miesięcy wcześniej, co się będzie działo. Jeśli ktoś ma takie wymagania jak France, to nie powinien kupować wyjazdu z organizatorem, który nie jest firmą turystyczną. Krytykowanie kogoś że działa tak jak działa jest nie na miejscu - bo nie podoba CI się, to nie kupuj takiego wyjazdu, jedź sam albo kup w biurze podróży. Kupowanie takiego wyjazdu z prywatnym organizatorem to zawsze jest ryzyko. Byłam na wyjeździe w VTHO z MST i wszystko było ok, naprawdę organizacyjnie super., wg mnie organizator jest osobą wiarygodną Wiadomo zawsze jakieś szczegóły nie grają, jak na każdym wyjeździe, ale bardzo nie w porządku jest robienie takiej burzy i psucie komuś renomy z powodu siły wyższej. "Widziały gały co brały" jak to się mówi. Myślę że nawet w przypadku biur turystycznych które oferują ubezpieczenia od rezygnacji, ciężko byłoby uzyskać te pieniądze z ubezpieczenia od rezygnacji, bo to siła wyższa.