Skocz do zawartości

Korbielów


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

polecam ale nie na początku sezonu, trzeba poczekać ash śniegu dowali bo inaczej to kamienie, akały i korzenie spod sniegu wyglądają, 2 lata temu narty tam "załatwiłem" i ostrzeżenie, na hali miziowej przy piwodajni trzeba uważać na grażdanów zza wschodniej granicy, można się nart pozbyć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

polecam ale nie na początku sezonu, trzeba poczekać ash śniegu dowali bo inaczej to kamienie, akały i korzenie spod sniegu wyglądają, 2 lata temu narty tam "załatwiłem" i ostrzeżenie, na hali miziowej przy piwodajni trzeba uważać na grażdanów zza wschodniej granicy, można się nart pozbyć :D

Dodam :) jeszcze, że warto poświęcić na wszystkie trasy cały dzień i to koniecznie słoneczny a wieczorem jeszcze na krzesełku przy światłach lub obok krzesełka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja jeździłem tam uwaga - pierwszego czerwca na samym szczycie ponad wyciągiem na płacie śniegu. Zazwyczaj jest tam blisko 200 cm śniegu i jeździ się nawet w maju. Na górę wyjeżdżało się po igielicie a na dół na nóżkach z nartami na plecach. Wreszcie jednak otwarli długo oczekiwane krzesło. W tym sezonie śniegu nie brakuje i troszkę nie rozumię zdegustowania niektórych. :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,słyszę tu wielkie słowa i nie potrzebną złość.Trzy lata temu zacząłem przygodę z nartami wlaśnie w Korbielowie!w zeszlym roku też tam jeżdziłem i nie mogę powiedzieć zlego slowa.Był marzec-śniegu full(ponoć zawsze tak jest,dwa sezony mi dopisało)Trasy pełne uroku,piękne widoki a że są małe utrudnienia w rodzaju łacznika?cóż nawet mnie nie sprawiło to specjalnego kłopotu.Kwatery tanie ,np.Pttk(Chata Baców,jedzenie że jeszc ze na wspomnienie ślinka leci)ceny bardzo przystępne.Ludzie mili,trasy jak wspomniałem,czego chcieć więcej?jedż i się baw nie powinieneś żałować.metra śniegu nam wszystkim życzę i pozdrawiam:)

Owszem Korbielów jest jednym z piękniejszych miejsc do uprawiania narciarstwa, ale niestety czas się tam juz od dawna zatrzymał. Brak jest najprosrzych inicjatyw zarówno ze strony mieszkańsów jak i GAT-u. Ludzie po prostu nie chcą zarabiać pieniędzy. Jeden z przykładów jaki mi się teraz nasunął to dojazd na stok- każdy ładuje się co rano do swojego samochodu i jedzie na parking w stresie, aby znaleźć miejce, oczywiście płatne. Wystarczyłoby kilka busików, które dowoziłyby narciarży. Każdy chętnie zapłaciłby , aby bezstresowo dostać się i wrócić z nart. Okazuje się, że problem jest nie do załatwienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Korbielów jest jednym z piękniejszych miejsc do uprawiania narciarstwa, ale niestety czas się tam juz od dawna zatrzymał. Brak jest najprosrzych inicjatyw zarówno ze strony mieszkańsów jak i GAT-u. Ludzie po prostu nie chcą zarabiać pieniędzy. Jeden z przykładów jaki mi się teraz nasunął to dojazd na stok- każdy ładuje się co rano do swojego samochodu i jedzie na parking w stresie, aby znaleźć miejce, oczywiście płatne. Wystarczyłoby kilka busików, które dowoziłyby narciarży. Każdy chętnie zapłaciłby , aby bezstresowo dostać się i wrócić z nart. Okazuje się, że problem jest nie do załatwienia.

Zgadzam się z każdym słowem, Pilsko to fajna góra, a po inwestycjach (i nie mówie tu o zakupie rozlatującej się kolejki ) ośredek mógłby być naprawdę super - warunki klimatyczne i terenowe temu sprzyjają. A jeżeli chodzi o ten atykuł to miejmy nadzieję że samorządy będą potrafiły wyegzekfować swoje - ale znając GAT to skończy się na gadaniu. ps. piox00 warunki w lutym na Pilsku zawsze są super:) więc spokojna głowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i to jest wlasnie to, jak sie kumpla pytalem to cena karnetu byla nizsza o dyche... i mowil ze dosniezają super i ze fajnie jest byl w poprzednia srode... Takze ja juz naprawde nie wiem komu wierzyc;/ W ogole warunki w tym roku są nie do pozazdroszczenia - http://m.wypoczynek....pl/prognoza.php


Tydzien temu faktycznie warunki mogly byc dobre. Natomiast na dzien dzisiejszy nie polecam jazdy na tej trasie. Poza tym sama trasa jest daremna, przynajmniej ja tak uwazam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i to jest wlasnie to, jak sie kumpla pytalem to cena karnetu byla nizsza o dyche... i mowil ze dosniezają super i ze fajnie jest byl w poprzednia srode... Takze ja juz naprawde nie wiem komu wierzyc;/ W ogole warunki w tym roku są nie do pozazdroszczenia;/

Tak bo jazda wieczorowa za 15 zł jest ale nie w ferie i trwa od 18 do 20.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem wczoraj na Pilsku, ludzi tradycyjnie - dużo jak to bywa w weekendy. Na górze warunki dobre, poniżej Hali Szczawiny kamienie i przetarcia. Wyjeździłem się porządnie 8:30 - 17stej:)), powrót do parkingu był jedynie nieco stresujący, trasy niżej położone pełne były przetarć, a śnieg przypominał raczej piach, trzeba było uważać na narty. Biorąc pod uwagę warunki jakie panują w tym sezonie wyjazd oceniam mimo utrudnień bardzo pozytywnie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ostatni weekend (02/03 - 04/03) w Korbielowie. Warunki narciarskie na samej górze (powyżej Hali Miziowej, ale także na 6 górze 3 do wysokości dolnej Buczynki i 5 do Szczawin) bardzo dobre - tyle śniegu w Polsce w tym sezonie nie widziałem, a z sobotę na niedzielę dosypało :) . Jeżeli chodzi o dół to zjazd był możliwy 6 później 1 a od Soliska 3. Na 3 były duże przetarcia (w zasadzie momentami było więcej ziemi niż śniegu) i trzeba było mocno uważać na narty. Stoki mogłyby być lepiej przygotowane (szybko robiły się muldy) ale i tak było fajnie. Ratraki pracowały - widziałem na własne oczy w niedzielę rano Jeżeli chodzi o ruch to w sobotę i niedzielę było dość dużo ludzi - kolejka do wyciągu na Pilsko zaczynała się przy schronisku :( Co do uwag o sprzęcie na tej górze to w pełni zgadzam się z opiniami, że są muszą jeszcze dużo zainwestować. Zamiast orczyków powinni zamontować kanapy lub gondolkę jak w Krynicy, wtedy Pilsko spokojnie mogłoby walczyć o tytuł najlepszego ośrodka w Polsce. Oczywiście krzesełko z Polany strugi na Szczawiny była nieczynna :mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No krzesła naturalnie nie czynne. Jak już pisałem w innym temacie ostatnią trasę na dole i Eso zjeżdżałem na butach bo szkoda było mi nart. A kolejki-nie widziałem aby były jakieś ogromne. Widzę jednak ktoś był na pilsku w niedzielę. Moze mnie widziałeś gdzieś. Dam foto z wyjazdu:) Ja to ten w pomarańczowo-żółtej gumie:) Przyznam, ze strasznie ciężko się jeździ na gigantce w takich muldach. Smigiem się bałem aby czegoś nie wyrwać z narty a długim skrętem nie bardzo się działo:P Wiedziałem ,żeby wziąć 2 pary ale lenistwo me wyszło:P Zdjęcie wykonane zaraz po zjeździe, zimno mi było jak cholera:P

Załączone miniatury

  • IMG_0534.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak ktoś był na pilsku w niedzielę. Moze mnie widziałeś gdzieś. Dam foto z wyjazdu:) Ja to ten w pomarańczowo-żółtej gumie:)

Widziałem Wasze zawody, ale na górze (głównie wyciągiem na Kopiec i trochę na Pilsko) jeździłem tylko gdzieś do 10.00, bo później mieliśmy zawody firmowe na Buczynce. A rano to i tak była taka mgła że na początku nawet nie wiedziałem gdzie jechać (raz pomyliłem wyciąg - myślałem że dojechałem na Kopiec a to był na Pilsko:eek: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...