Skocz do zawartości

Jak poczatkujacy niszczą narty?


Odie

Rekomendowane odpowiedzi

I pewnie jeszcze cos komus do głowy przyjdzie.

jw. + nie przejmowac sie za bardzo. Rysy i uszkodzenia i tak sie pojawią, jeśli tylko narty przeznaczone sa do jazdy.... ważniejsze te na slizgach niż na górze narty. - mocowac lub owijac narty w boksie dachowym - jak juz same sie nie uszkodzą to moga uszkodzić inne rzeczy wstawione do boksu. Znam przypadek powaznego uszkodzenia skorupy buta - 'przepiłowania' prawie na wylot przez krawedz stukająca w niego przez 1000 km... Pozdrawiam poswiątecznie Mich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Można też uszyć ciepłe pokrowce na narty ,żeby chroniły je przed wilgocią i zimnem.Jeżeli komuś krawędzie niszczą nogawki spodni ,na krawędzie zakładać ochraniacze ,takie jak kiedyś zakładało się na łyżwy,a na spodnie zakładać jeszcze jedne spodnie ,na których już nam tak nie zależy.Wybierać takie ośrodki w których jest jak najmniej orczyków.Mało kto się nad tym zastanawia ,ale podczas wjazdów pod górę niepotrzebnie robimy przebiegi nartom. Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem sobie ociupinkę na początku tygodnia, wczoraj chciałem zasmarować narty, a tu widzę, że na jednej, tam gdzie dzioby przechodzą w część jezdną obie krawędzie pęknięte :eek: . Jakby na płask walnąć nartą o jakiś kant, tyle że zostałby po tym ślad na ślizgu, a takowego śladu brak. Podszlifowałem nierówność, jeździć się jakoś da, pytanie czy to nie zacznie się rozwarstwiać. Ból że to komóry... Fakt, że mam niezbyt dobry zwyczaj opierać nartę piętką o śnieg i puszczać luzem na płask żeby się potem zapiąć butami, ale z drugiej strony przecież narty niejedno przeciążenie i wibracje muszą znieść podczas normalnej jazdy :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...