Skocz do zawartości

Drewniany rdzen?


a_senior

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, juz o tym bylo, przewijalo sie w roznych watkach, ale wciaz nie znalazlem odpowiedzi. A wlasciwie intryguje mnie jedno. Wielu tu piszacych, krytykuje narty Atomica z wyzszej polki. M.in. za brak rdzenia drewnianego. Ze niby narta szybciej straci swoje wlasnosci, rozklepie sie. Mam powazne watpliwosci co do takiej opinii. Nie mam niczego na poparcie takiej tezy, ale na zdrowy rozum, nie wydaje mi sie, by powazna firma nie wiedziala co robi rezygnujac z wkladu drewnianego i stosujac wlasne technologie. Chetnie wysluchalbym opinii serwisantow, majacych duzy przeglad roznych nart, takze tych dluzej uzywanych. Wiem, ze tacy tu bywaja: interski, wojto... Czy faktycznie Atomici (te z wyzszej polki) szybciej od porownywalnych nart z rdzeniem drewnianym innych firm, traca swoje wlasnosci? Na pewno Atomici maja wezsze i bardziej miekkie krawedzie porownujac z nartami podobnej klasy innych firm. To wiem, bo sprawdzilem. Niekoniecznie jest to wada. Krawedzi i tak starczy na kilka lat, a miekka krawedz latwiej sie ostrzy. Pod wzgledem wlasnosci jezdnych moge duzo powiedziec na temat SL9-ki, ktora dokladnie objezdzilem w roznych warunkach. Mozna poszukac - w sumie pozytywne wrazenia. Niezbyt dobre wrazenia robia na mnie wiazania Atomica, w szczegolnosci Neoxy. Ciezkie i toporne. Tym wiekszy wstyd, ze Atomic wykupil przed laty firme V.A.R. Ess, ktora robila znakomite wiazania na owe czasy. Ale ten problem nie ma nic wspolnego z drewnianym rdzeniem narty. Tak mi sie przynajmniej wydaje. :) A wiec co z tym brakiem drewna u Atomica? Dobrze to czy zle? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek... ekhm... Ja używam od lat czterech Atomica SL 9.12 (rocznik 02/03), regularnie, często i intensywnie, poza tym narta jest regularnie podostrzana (właśnie ten drut), a raz do roku (przed sezonem) idzie do profesjonalnego ostrzenia (m.in. przeszła zmianę kąta z 90 na 88 stopni). Aktualnie narta wygląda bardzo porządnie, a sama krawędź ma ok 1.5mm grubości (nowa miała ok. 2). Jeździ dość fajnie, ale niczym szczególnym się nie wyróżnia (ojcu się bardziej podoba, bo ma większą siłę żeby ją docisnąć :D). No i sam nie wiem co o tym myśleć :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale na zdrowy rozum, nie wydaje mi sie, by powazna firma nie wiedziala co robi rezygnujac z wkladu drewnianego i stosujac wlasne technologie.

Powazna firma powolana jest do tego zeby zarabiac pieniadze, to jest podstawa dzialalnosci kazdej rynkowej firmy :cool: Podobno w topowych "sklepowych" Rossignolach 9S tez nie ma drewna tylko pianka, przejeli "lean production" z przemyslu samochodowego, chodzi o to zeby tanio produkowac :mad: no i oczywiscie drogo sprzedawac :mad: :mad:

Napisałem to co napisałem na podstawie juniorskich 9s komórek rossignola obserwacje od 2002 do 2006

Juniorskie komorki maja zdecydowanie cienka krawedz, to samo co w seniorskich, ale przeciez Atomic 9SL cienkiej krawedzi nie ma. Serwisowa narta musi miec cienka krawedz zeby byla szybsza a poniewaz przeznaczona jest do jezdzenia przez jeden sezon i serwisu recznego to nie przeszkadza, natomisat normalna narta sklepowa ma gruba krawedz bo ma wytrzymac kilka sezonow i serwisowana jest na maszynach - takie moje zdanie Jeszcze napisze tak: ten kto jezdzi 35 dni w sezonie to nie sadze zeby mial tylko jedna pare nart...., jest tu ktos taki :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...