Skocz do zawartości

Gigant? Super-gigant? A moze zjazd?


chemik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Żeby samemu jeździć amatorsko na stokach i nartostradach, ta wiedza nie jest konieczna. Nie wiedziałem kilku rzeczy zanim nie zerknąłem w ten link. link jest świetny To się przydaje, jeżeli ktoś chce startować w zawodach i wydaje mu się, że musi tylko mijać tyczki...:) Probem pojawia się wtedy dopiero na trasie... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Trochę stary temat!:D Ale mam pytanie. Po jaką cholerę w slalomie jest tyle dodatkowych bramek po których nie jeżdzą zawodnicy? Wszyscy jeżdza po tym samym torze jazdy, to po co te dodatkowe bramki? Dla utrudnienia?:D Może to naiwne pytanie ale niech ktoś z kolegów narciarzy-sportowców mi to wyjaśni.

te dodatkowe bramki to przewaznie druga trasa slalomu, ustawiona juz na drugi przejazd. .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby przejchać dobrze slalom, musisz zmieścić się w światło bramki, robisz to wtedy, jak przejeżdzasz pomiędzy dwoma bramkami- w slolmie jeździ się blisko skrajnych tyczek, a zewnętrzne (stanowiące pary do tych które mije zawodnik) są wkręcone dalej od toru jazdy zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslelem ze to ze to za zewnetrzne tyczki to jest jasne gdyz bramka musi miec druga tyczke zeby byla bramka a nie sama tyczka.macie racje ze to sa zewnetrzne "skrzydla" bramki ale czesto sa na tym samym stoku ustawiane dwa slalomy kazdy dla kazdego przejazdu osobno. a tutaj jest profesjonalna wizualizacja rozwiazujaca ten problem:http://www.fotosik.p...7b4c7e9a31.html moze nie wyszlo mi to zbyt czytelnie ale chyba kazdy zobaczy ze to sa poprostu dwa slalomy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze brakuje tutaj superkombinacjii, czyli w pierwszym przejezdie zawodnicy jadą zjazd, a w drugim Slalom specjalny. Coś o slalomach:slalom specjalny - nachylenie stoku 20-27o, różnica poziomów 70-200 m, liczba bramek dla kobiet 45-60, dla mężczyzn 55-75 (konkurencja olimijska od 1948); slalom gigant - różnica poziomu co najmniej 300 m dla kobiet i 400 m dla mężczyzn (konkurencja olimpijska od 1952); slalom supergigant - różnica poziomów 500-650 m dla mężczyzn lub 400-500 m dla kobiet (konkurencja olimpijska od 1988); poza programem olimpiad rozgrywany jest też slalom równoległy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze brakuje tutaj superkombinacjii, czyli w pierwszym przejezdie zawodnicy jadą zjazd, a w drugim Slalom specjalny. Coś o slalomach:slalom specjalny - nachylenie stoku 20-27o, różnica poziomów 70-200 m, liczba bramek dla kobiet 45-60, dla mężczyzn 55-75 (konkurencja olimijska od 1948); slalom gigant - różnica poziomu co najmniej 300 m dla kobiet i 400 m dla mężczyzn (konkurencja olimpijska od 1952); slalom supergigant - różnica poziomów 500-650 m dla mężczyzn lub 400-500 m dla kobiet (konkurencja olimpijska od 1988); poza programem olimpiad rozgrywany jest też slalom równoległy.

kiedys tam dyskutowalismy o nachyleniu stoku: i prosze znowu w stopniach!!!!! przeprazam za te "skrzydla" bo inaczej nie umiem tego okreslic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...