Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Polska jest w zasięgu wyżu skandynawskiego. Napływa zimne polarno morskie powietrze z północy. Na krańcach południowych i na wschodzie polski napływają chmury z niżu Czarnogórskiego. Pogoda - do końca dnia opady na wschodzie i południowych krańcach kraju. Na podhalu opady miejscami obfite. Na nizinie szczecinskiej możliwy deszcz ze sniegiem. W nocy bardzo podobnie! Jutro wszędzie pogodnie a od poniedziałku a nawet już niedzieli w całym kraju popada i to miesjcami intensywnie. Najwięcej w górach!!! Na mazowszu takze sypnie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bez obrazy, ale Wy znowu wierzycie w prognozy bardzo długoterminowe, wręcz miesięczne? xD Bez przesady, nie cieszcie się, bo im więcej będziecie oczekiwać tym większy zawód. Ja już się nauczyłem w ostatnim czasie z dystansem do tych spraw podchodzić i to bardzo dużym. Nikt nie jest w stanie przewidzieć co naprawdę będzie za tydzień, a co dopiero za miesiąc. Fajnie by było jakby wyż rosyjski pozostał gdzie jest i sprowadził mrozy jak trzy lata temu, ale równie prawdopodobne jest, że osłabnie i będą orkany jak rok i dwa lata temu, więc ja bym ochłonął i brał wszystko na spokojnie... ;) Ale się rozpisałem. xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toruń i okolice nadal bez śniegu... ;/ Kiedy w Kujawsko-Pomorskim będzie śnieg!!?? ;((

W kujawsko pomorskim i w pozostałych miejscach w kraju śnieg pojawi się we wtorek / środę gdyż Polska zacznie dostawać sie pod układ niskiego ciśnienia związany z niżem z południu europy! nadal będzie spory mróz zwłaszcza w nocy i opady śniegu miejscami obfite. Natomiast w górach codziennie ma przybywać sniegu w najbliższych dniach niebędą to ilosci olbrzymie! zmieni się to w połowie przyszłego tygodnia - kiedy w górach potęznie sypnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą mapki GFS wskazywały na temperaturę -20st.C - 8 stycznia 2009 a teraz zmienili na +5st.C Dawno nie obserwowałem GFS i chyba na tym pozostanę jak narazie, bo jest dobrze, więc niech już tak pozostanie, długoterminowa z TP nie może się sprawdzić ;)

Właśnie o tym pisałem wcześniej. xD I tak nie będzie normalnej zimy już i tak... ;) Śmiać mi się już chce od tych prognoz...

Użytkownik Jakub_ edytował ten post 27 grudzień 2008 - 01:05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą mapki GFS wskazywały na temperaturę -20st.C - 8 stycznia 2009 a teraz zmienili na +5st.C Dawno nie obserwowałem GFS i chyba na tym pozostanę jak narazie, bo jest dobrze, więc niech już tak pozostanie, długoterminowa z TP nie może się sprawdzić ;)

człowieku myślisz że sie im to sprawdzi jeszcze to 15 razy zmienią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak narzekalem na Onet pogoda a tu prosze.....Wszystko im sie sprawdza jak narazie dla mojej miejscowosci. Zero sniegu??? No i jest zero sniegu przy cakowitym zachmurzeniu od 4 dni:(:(:( Temp tez praktycznie takie same jak zapowiadali.....hmmm tylko szkoda ze to wszystko byly i sa kiepskie prognozy:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed chwilą mapki GFS wskazywały na temperaturę -20st.C - 8 stycznia 2009 a teraz zmienili na +5st.C Dawno nie obserwowałem GFS i chyba na tym pozostanę jak narazie, bo jest dobrze, więc niech już tak pozostanie, długoterminowa z TP nie może się sprawdzić ;)

człowieku myślisz że sie im to sprawdzi jeszcze to 15 razy zmienią :)

Chodziło mi o tę prognozę miesięczną, że styczeń ciepły i mokry :) I kolejne dwa miesiące tak samo, to się nie może sprawdzić :) A na 16dniowa na TP jak narazie, przynajmniej rano nie była taka zła, i ta prognoza faktycznie może się zmienić 15 razy :) Teraz stronka www.twojapogoda.pl się nie otwiera. Byłem dzisiaj w Gogołowie, od dzisiaj czynny wyciąg, warunki takie minus dobre, lodu nie było, przetarcia gdzie niegdzie, ale brak kamieni, pod orczykiem również gdzie niegdzie trawa prześwitywała, ale jak nie ma kamyczków, to nie jest to problem, teraz widać śnieżą, więc z dnia na dzień powinno być coraz lepiej, a i kolejki dzisiaj były bardzo długie, od 14:00-17:00 z 10min trzebabyło czekać do wyciągu, ale po 17:00 już małe kolejki a od 19:00 kolejek brak :), od 20:00 jeden wyciąg został wyłączony.

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 27 grudzień 2008 - 22:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki GFS poszły o 180 stopni, ponownie jest -15st.C, a wczoraj było +5st.C, a przed wczoraj -20st.C ;) Ładnie wyglądają teraz te mapki, mają taki intensywny niebieski kolor, najbardziej od 6 stycznia 2009 do końca, czyli 12 stycznia 2009.

to daj linka do tych mapek ;) bo nie mogę tego znaleźć:(:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby tak śniegu nasypało byłoby znakomicie, bo jest go malutko. Warunki na stokach trochę się pogarszają, a naśnieżanie bardzo powoli zwiększa pokrywę śnieżną, przez noc mało śniegu armatki narobią. Widziałem wczoraj jak śnieży armatka ;) (w Gogołowie) No to leci taki pyłek, i kiepską ma wydajność, może małe ciśnienie wody, przewody za cienkie, bo mrozek był -7st.C więc temperatura ok. W Puławach warunki były przedwczoraj 8, wczoraj 7 a dzisiaj już tylko 5 (skala: 1-9), piszą że cały czas śnieżą w nocy. A warunki jednak się pogarszają, a w Krynicy piszą cały czas bardzo dobre :eek: Z tego co tu znalazłem na forum, wczoraj były dostateczne a nie b.dobre jak podają, i to na wszystkich trasach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...