Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jeśli chodzi o prognozy, no to może warto je tu zapisać: AccuWeather, Krosno: 17.12: +1/-3st.C i pochmurnie 18.12: -1/-5st.C i opady śniegu 19.12: -4/-9st.C i opady śniegu 20.12: -4/-9st.C i pochmurnie 21.12: -5/-10st.C i słonecznie A na pogodynce zapowiadają lato to nie piszę nawet :rolleyes: Według modelu ENS 11.12 na południowym wschodzie ma być +2st.C na 850hPa czyli co? +10st.C, szczerze... to wąpie w takie ciepło już we czwartek. Według modelu GFS natomiast od dnia dzisiejszego do 24 grudnia 2008 nie widać większych zmian w pogodzie, przez te całe 2 tygodnie ma być cały czas w okolicach 0st.C, i tu też wątpie w to aby od dzisiaj do 24 grudnia nie zmieniła się pogoda tylko było cały czas tak samo. TVN też może się mylić, tak więc jeszcze nic nie wiadomo tak do końca, mogą się pognozy zmienić na lepsze jak i na gorsze, oby na lepsze bardziej mroźne i śnieżne. A np. w Krynicy na dole jest już -2,5st.C a na górnej stacji -6st.C. W Krośnie +1st.C, ale 30km dalej w Puławach może być mrozek i sypać śnieg, (ujemnta temperatura to napewno jest, a co do śniegu to pasowały sprawdzić :)) gdyby przymroziło w nocy do -6st.C to może by zaczęli coś działać. Niektóre prognozy na najbliższe dni pokazują spadki do -5st.C, a wzięłoby i nasypało do rana 50cm śniegu i nie było by problemu z naśnieżaniem :D

Użytkownik piotrek88 edytował ten post 08 grudzień 2008 - 16:39

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Andrzej Zalewski mówił, że zimy w tym roku nie będzie, a w grudniu i styczniu mamy mieć ekstremalne temperatury i że gdzieniegdzie nie będzie w tym miesiącu padał nawet śnieg z deszczem. Ciekawe spostrzeżenie. MeteoBase królowej miał racje, inne modele znów poległy. Od piątku nawet +5 stopni i bardzo mglisto :/ żal.pl po prostu/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobita nie wie o czym pisze ;) Na przyklad: 4 wieki temu w naszym kraju na Boże Narodzenie kwitły kwiaty, na drzewach mieliśmy pączki, a w sadach kwitły drzewa owocowe. A układ pogody był bardzo podobny do tego, którego teraz mamy. Jak wynika z zapisków meteorologicznych, we Wigilię temperatura w wielu miejscach potrafiła wzrastać do +13 stopni, a w Boże Narodzenie, czyli w pierwszy i drugi dzień świąt do 10 stopni. Gdyby nie było pięknych choinek ozdobionych bombkami, mogło się by wydawać, że to Wielkanoc, a nie Boże Narodzenie W XVII wieku przystrajano choinki bombkami? :D O ile mozna sie dowiedziec, zwyczaj ten dotarl do Polski na przelomie XVIII i XIX wieku :) Dalej: SkiForum zacznie skakać z radości? sobota, 06 grudnia 2008 17:29 Chyba Multi-Model się nie myli - idzie atak zimy. SkiForum może skakać z radości. Specjalna prognoza dla narciarzy tego ich portaliku. Drodzy czytelnicy Królowej, tak jak pisałam wczoraj jest szansa na odważne uderzenie zimy w połowie następnego tygodnia, ale tylko w Sudetach! Niemal wszystkie modele zapowiadają załamie pogody od czwartku, zacznie bardzo mocno sypać w pasie od Dolnego Śląska po Wielkopolskę i po wybrzeże, gdzie może nasypać nawet ok. 15 cm białego puchu przy temperaturze osiągającej około 2 stopni w dzień, więc opady mogą być bardzo niebezpieczne. Nie zanosi sie na to, wiec jednak ten Multi-Model chwalony przez ta pania jest rownie dobry jak GFS :) A to mnie juz ubawilo: Będzie zimne lato, ale fale upałów, które będą napływały do Polski z Afryki, spotkają się z falą zimnych frontów idących z zachodu. Aż strach pisać, co w ogóle się będzie działo. Już teraz najlepiej się ubezpieczyć, bo będziemy mieć pogodę w rodzaju lipiec-sierpień 2006, tak, jak było to nad Niemcami. Aha, wiec lato bedzie zimne, ale z falami upalow :D Z to bedziemy miec pogode jak w lipcu-sierpniu 2006 - czyli lato zimne, ale lipiec jak w 2006? :D Przypominam, ze lipiec 2006 byl rekordowo cieply. Coraz więcej ludzi chce ochłodzenia klimatu? sobota, 06 grudnia 2008 14:45 Wszyscy wystawiają cztery litery na zmieniający się klimat na Ziemi, oprócz naukowców i ekologów. Jak zapytaliśmy się w sondzie na rynku w Piotrkowie, a następnie w byłej stolicy Polski - w Krakowie, w jakim klimacie chcieliby żyć mieszkańcy tych regionów, odpowiedziało 100 osób. Jednostka procent, czyli 1 osoba, to 1 procent. Najlepiej to tak fizycznie zapisać, bo fizyka to w końcu opis przyrody wyrażony za pomocą wzorów. [os.]=procent (%). Za klimatem równikowym opowiedziało się zaledwie 2 proc. badanych, za klimatem podrównikowym tylko 8 procent. Jeszcze mniej uzyskał klimat zwrotnikowy - 0 proc. W tym przypadku to się akurat nie dziwimy. Za to za klimatem podzwrotnikowym było 25 proc., klimatem umiarkowanym 17 proc., a za polarnym (okołobiegunowym) aż 48 procent - tak ludność głosowała w Krakowie. Najwyraźniej ludziom znudziły się częste burze i upały oraz pokazywanie w TV ludzi w wieku gimnazjalnym, którzy się na tym kompletnie nie znają, a myślą, że się znają (jak Paris Hilton). Co ciekawe, podobnie głosowanie przebiegało w stolicy polskiego show-biznesu - w Piotrkowie Trybunalskim. Bardzo ciekawe, dlaczego ludzie chcą, by nasz kraj na wieki przykuł śnieg i mróz? Szczerze powiedziawszy, jeden chce burze, a drugi śnieg i tworzy się taka popelina w naszym kraju, jakich nie ma w innych państwach na świecie. Po prostu jak do tego można było dopuścić. Niestety, MeteoBase nadal nie jest za atakiem zimy. Pozdrawiam swoich fanów. No faktycznie, popelina jakich malo...

Faktycznie, na zachodzie od czwartku mają być śnieżyce i nad E Niemcami, więc nie wiem dlaczego ona robi z tego problem już od soboty? Jak zwykle mnie ominie tylko burze mnie omiajają.

Użytkownik Snieg edytował ten post 08 grudzień 2008 - 17:07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie tak szczerze to pytanie kieruje do osób które znaja sie na pogodzie czy w grudniu mozemy liczyc na zimową aure i klimat świąt ze śniegiem nie chodzi mi to od wielkie mrozy i duże zaspy śniegu ale o chodź troche swiąteczny klimat :confused::confused::confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo... gdyż sytuacja jest bardzo dynamiczna.. miało być ciepło u mnie pruszy drobny śnieg... miała być zima od 20 do 5 była do 27.. nie wiadomo co ile potrwa mogąś zapowiedzieć 3 dniowy epizod zimowy a będzie dłuzej trwal, ktoś zaznaczył tu że prognozy niesprawdzają się za często miało być +10 było -28.. więc poczekajmy do.. hmmm.. 15, 16 może bedzie już te 40% u mnie zero jak mowilem pruszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam i porównuję różne modele dostępne w necie. Niemal na wszystkich modelach widać, że nie do końca będziemy mieć spore ciepło od czwartku. Na wschodzie na wysokości 850 hPa będziemy mieć temperatury dodatnie, co uniemożliwi śnieg, ale będzie za to mglisto. A na zachodzie trzymać będzie mróz, co przyczyni się do silnych i bardzo silnych opadów śniegu. DWD mówi nawet o 10-15 cm białego puchu na Dolnym Śląsku i w Sudetach, w Sudetach w ciągu 12 h, na D. Śląsku 24 h. Natomiast od niedzieli obudzi się Atlantyk i jest szansa na wejście chłodu. Gdyby Atlantyk się obudził, a niże przeszły nad Bałtyk, mielibyśmy powtórkę ze stycznia 2006, kiedy przeszedł nad Polską orkan "Cyryl" i przyszła później zima. Mam taką nadzieję, że wyż rosyjski odpuści i się zacznie epopeja w III dekadzie miesiąca :D:D:D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu to gdzie ty mieszkasz ! u mnie 0 stopni i sypie :D a w Wiśle (12 km ode mnie) -2 sypie i już z 7 cm nasypało :D

Ja mieszkam w jaśle u mnie jest +2 a w nocy ma być 0 stopnia gdzie ta zima

Użytkownik kobra edytował ten post 08 grudzień 2008 - 19:01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kucharz _>> Nikt logicznie myślący nie odpowie na to pytanie - sytuacja meteo jest daleka od oczekiwanej i bardzo poza jako taka powtarzalnością -równowagą. Dlatego też modele synoptyczne nie dają rady wyliczyć właściwej prognozy. Jest zbyt wiele zmiennych odbiegających od "standardowej" zimy dlatego przewidywanie pogody na więcej niż 3 dni w tych warunkach nie ma sensu. równie dobrze może być w święta - 10 jak i + 10 nikt nie jest w stanie tego obecnie chociaż przypuszczalnie przewidzieć. Proszę zobaczyć prognozy od końca listopada prawie żadana nie sprawdziła się zarówno dotycząca tych skrajnie + jak i skrajnie - prognoz. Pogoda swoje - prognozy swoje. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wednesday, Dec 17 More Details Ice Sleet and freezing rain Low: -7 °C High: -1 °C to jest z accuwatcher prognoza na mój region -1 do -7 i deszcz to raczej niemożliwe! ŻAL !!!!!!!!!!!!!

www.prawdziwakrolowa.bloog.pl Zobaczcie co napisała

wg mnie to jakaś kobieta co jej sie bardzo nudzi xD

Użytkownik jark edytował ten post 08 grudzień 2008 - 19:35 scalone posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak, jesli ktos wspomni tu o jej blogu od razu ban i usuniecie posta. To co ona wypisuje ostatnio wola o pomste do nieba. Raz pisze ze zima bedzie, za 3 godziny pisze ze nie bedzie. Wydaje mi sie ze ona pisze tak tylko aby cos pisac. Ciekwae kiedy napisze ze bedzie zima stulecia w styczniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje tak, jesli ktos wspomni tu o jej blogu od razu ban i usuniecie posta. To co ona wypisuje ostatnio wola o pomste do nieba. Raz pisze ze zima bedzie, za 3 godziny pisze ze nie bedzie. Wydaje mi sie ze ona pisze tak tylko aby cos pisac. Ciekwae kiedy napisze ze bedzie zima stulecia w styczniu.

Dobry pomysł , sorry ta laska jest nie zrównoważona psychicznie :( , ma tu pewno kilka profili i sciąga ludzi na swoj blog - stron o pogodzie z taka iloscia odwiedzin jak ta jest niewiele... Co do ciepła na południu to zobacz tu jak teraz pieknie sypie , kamera ruchoma , podswietlanie,czasem trzeba troche zaczekać ;) http://www.czarnygron.pl/kamera.htm

Użytkownik Nazwa edytował ten post 08 grudzień 2008 - 20:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opadów to prawdą jest że, ich przewidzenie to max 3 dni. Ale i prgnozy na najbliższe dni, nawet godziny, minuty, nie sprawdzają się - przykładem jest Formuła 1. Na TVP zapowiadali -3st.C na Podkarpaciu i śnieg, a szansa na śnieg jest pewnie ok 50%. Ale może się sprawdzi i nasypie w nocy śniegu, byłoby biało ze 2 dni :D Niepokojące jest to w najbliższych dniach do czwartku ma się ocieplać, we czwartek nawet +6st.C na Podkarpaciu, szkoda że nie pokazuję temepratury MIN w nocy tylko w dzień. Może w niedzielę zacznie się zima? Całkiem możliwe. Ale ja bym chciał już zimę :mad: A nie za tydzień ;) Chyba mi rtęć w termometrze zamarzła za oknem, cały czas pokazuje +1st.C. Rano czasem może być -3st.C, a na TVNie mówili coś ciekawego? Nie oglądałem ale pokazali fatalną 2 tygodniówkę to pewnie nic lepszego nie wymyśleli. Znowu pozostaje czekać, i czekać, i czekać, i czekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisała co wiedziała... SkiForum się mści, że nie ma zimy poniedziałek, 08 grudnia 2008 21:55 To nie ja chciałam wyże rosyjskie. Więc do kogo "społeczeństwo narciarzy" ma pretensje. Sami do siebie. Lepiej radziłabym dołączyć do Łowców Burz, których ostatnio bardzo doceniam i stwierdziłam, że ta grupa jednak jest potrzebna, by ludzkość polską ostrzegać przed groźnymi zjawiskami. Całkowity respect dla Łowców Burz i Królowa śle dla nich różowe pozdrowienia i bardzo przepraszam, że się ich czepiałam. Dopiero dziś zrozumiałam, jacy oni są poważni. Ja też, podobnie jak wy, nie mogę doczekać się upałów i burz. Natomiast SkiForum, powiem wam jedno. Weźcie módlcie się do Boga o zimę. Ja się obecnie modle o ciepło i orkany, i mi to jakoś lepiej wychodzi niż wam. Nie życzę wam źle, ale w tym roku pojeździcie sobie na rolkach na stokach i co ciekawe wasze pretensje pojawiły się, kiedy zaczęłam pisać o cieple i burzach. Boże, ratuj ich i daj im tę zimę, bo oni niedługo tych, którzy chcą burz i ciepła rozniosą w powietrze. I jeszcze raz zobaczę, że ktoś od was pisze, to spowoduję, że znów nie będzie zimy, pseudo narciarze. Haha ona chyba ma jakieś kompleksy ;\ Ona nam grozi czy co :D? Jeszcze dopisała, że powoduje ciepłe zimy :D Za kogo ona sie ma ; ( Przykre jest to co pisze na swoim "Pseudo" blogu. Ta kobieta chyba oglądała przed chwilą X-Menów i bawi sie w "Storm" xD Tym postem mnie do końca rozbroiła :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...