Skocz do zawartości

Pogoda Na Sezon Zimowy 2007/2008/2009


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzisiaj 6:00 rano za oknami czarno. Obudził mnie właczający się telewizor i pani zapowiadająca pogodę w programie Tea or Coffee. Tutaj deszcz, tutaj mgła - mówi Pani naklejając na mapę znaczki w odpowiednich miejscach, a uwaga! dla narciarzy na śnieżce -3 i pada żnieg - w tym momencie pani przykłada na mapę polski śnieżynkę i cyferkę -3, w miejscu gdzie w rzeczywistości jest Zakopane, ta pani na nartach chyba nie jeździ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy: Krosno (podkarpackie): Na www.meteogroup.pl wiosna, na pozostałych portalach wygląda na to, że idzie zima :D:D:D A więc zestawienie pogodowe: Krosno: południk 49,68 st, równoleżnik 21,75 st, poziom morza: 278m Meteo.group $ TP.pl $ Pogodynka.pl $ AccuWeather $ 28.10.08; +5/+8-D*... $ +4/+8-D*... $ +4/+7-D*.. $ +2/+10-D 29.10.08; +5/+10-D... $ +2/+2-D*... $ +1/+4-D.... $ +2/+6-D 30.10.08; +5/+9-D*... $ +0/+3-*..... $ +0/+2-D*.. $ +0/+4-SD 31.10.08; +5/+12-D*. $ +0/+2-SD*.. $ +1/+2-D.... $ +0/+4-SD 01.11.08; +6/+13-D*. $ +0/+2-SD*.. $ +0/+2-D.... $ +1/+6-P 02.11.08; +8/+12-Di*. $ -1/+1-SD*.. $ +0/-1-D.... $ -2/+4-* 03.11.08; +5/+10-*... $ -2/+0-S*.... $ -2/-2-Si.... $ -3/+3-SD 04.11.08; +4/+9-D*... $ -4/+0-*..... $ -3/-1-S..... $ -4/+2-* 05.11.08; +3/+9-*..... $ -8/+0-*..... $ -7/-1-*..... $ -5/+2-S LEGENDA: P = pochmurno D = deszcz Di = deszcz intensywny * = słonecznie S = śnieg :D Si = śnieg intensywny :D:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Po ochłodzeniu, głupi wyż ruski zablokuje niże i będzie nad nasze góry dmuchać ciepło z poludnia... a już tak było dobrze, cieplo uderzy od poludnia, jest nadzieja ze ten wyz sie nie bedzie tak silny aby powstrzymac nize, ale prognozy zmienily sie o 360 stopni

WIE DZIA ŁEM , ze tak bedzie , to było zbyt piękne zeby było prawdziwie ;/ Jest jeszcze w ogole jakas szansa na zime ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała nadzieja w portalu twoja.pogoda.pl Tylko już tam, zapowiadają "twardo" zimę, od 31 października śnieg z deszczem i ujemne temeratury w nocy, natomiast 3 i 4 i 5 i 6 i 7 listopad 2008 w dzień na południu Polski - 0st.C, w nocy przymrozki do -8st.C. Pierwszy raz, od kąd ślędzę prognozy na tp.pl chciałbym aby mieli 100% racje jeśli chodzi o najbliższe 16dni, jak i cały listopad i grudzień. Tak więc trzeba poczekać jeszcze 7 dni, i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!! Jeszcze jest szansa na zimę za pare dni. Otoż wszystko roztrzygnie się za niedługo,chodzi o to czy wyż rosyjski przepusci niż skandynawski nad Polskę, jeżeli tak to mamy szanse na snieg i temperatury -1-5 stopni, ale jeżeli nie to niestety będzie nam swieci piękne jesienne słoneczko przy tem.10-15 stopn

Nawet i tak mogloby byc, czyli jeszcze ze 2 tygodnie pieknej polskiej jesieni, a od 2 dekady listopada piekna zima az do marca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja właśnie wróciłem z Bieszczad i taki tam Jeden Grek Który sprzedaje sery w Wetlinie może go nawet znacie,powiedział że to już koniec jesieni jeszcze jutro ma być możliwie a potem chyba zima nie dokończył co ma być.Polecam gościa bo ma serki pierwsza klasa.Miałem zostać do jutra w bieszczadach ale ze względu na mgłę skróciłem pobyt,jesień też już przeminęła buki obsypały liście tylko czekać na zimę,temperatura 5 stopni w dolinach.Mówię wam idzie zima:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!! Jeszcze jest szansa na zimę za pare dni. Otoż wszystko roztrzygnie się za niedługo,chodzi o to czy wyż rosyjski przepusci niż skandynawski nad Polskę, jeżeli tak to mamy szanse na snieg i temperatury -1-5 stopni, ale jeżeli nie to niestety będzie nam swieci piękne jesienne słoneczko przy tem.10-15 stopni, i to on bedzie zaważał pogoda przez koniec października i początek listopada. A teraz pozostaje nam tylko trzymac kciuki.Pozdrowienia

Więc czekajmy .... Szanse 50 na 50 ? Ehh to będą nerwowe dni ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek88 zapraszam w imieniu grupy SkiPodkarpacie do zapisania się, a co do pogody, ot chyba dużo osób z tego forum wie, że nawet nei patrzę bo mam swojateorię, mianowicie nie ma co patrzeć w październiku na to co będzie z styczniu ;), więc prosze sienie podniecać za wcześnie, ani nie załamywać :) #Sencei

Użytkownik Sencei edytował ten post 26 październik 2008 - 11:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad zimny i z pierwszym śniegiem Pierwsze akcenty zimy mogą się pojawić już w listopadzie, podobnie jak w ubiegłym roku. Spadnie śnieg i to w dużych ilościach. Suma opadów będzie w większości regionów Polski przekraczać normę wieloletnią. W całym kraju w listopadzie temperatura powinna oscylować na poziomie poniżej normy, więc będzie odczuwalnie zimniej niż zwykle, zwłaszcza podczas opadów i porywistego wiatru, który będzie powodować spustoszenia. Istnieje coraz większe prawdopodobieństwo, że te prognozy się nie sprawdzą. Czyli może i styczeń i luty się nie sprawdzą :D Grudzień jak najabrdziej odpowiada. Czyli będzie ciepło, pamięta ktoś kiedy spadł śnieg i jaki był listopad w roku 2005 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamięta ktos 2002/03 ?? W grudniu się zajefajnie szusowało; 2003/04 dokładie w sylwestra zaczęło sypać, ale fest; 2004/05 zaczęło tak w nowy rok około sypać i też była bardzo fajna zima; 2004/05 początkie stycznia przyszedł śnieg, zima była słabsza od poprzedniczek,ale też spoko; 2005/06 Było IDEALNIE, w grudniu już sie jeździło, w styczeń/luty na magurze idealne warunki, tydzień szkoły wyjety bo -30st.C, zima trwala do kwietnia; 2006/07 2007/08- każdy wie... Oznacza to, żę były i słabsze i lepsze zimy i takie mity jak efekt cieplarniany nie są dla mnie, bo WIARA NADZIEJA I MIŁOŚĆ zwyciaży .. #Sencei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek rano byłem koło Lądka Zdroju i nagle ukazał się ośrodek narciarski Czarna Góra. Z daleka cały był pokryty śniegiem. Ja byłem w Bielicach (koło Złotego Stoku) i nagle wjechaliśmy w strefę śniegu. Na autach i ziemi było z 3 cm śniegu lecz do południa wszystko stopniało. Kobietka w ośrodku mówiła, że właśnie ze środy na czwartek spadł tutaj pierwszy śnieg tej jesieni. W nocy temperatura spada już do -3 stopni, więc po woli zima się zbliża.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem prognozę na listopad 2056 rok :D YouTube - Prognoza pogody na 2056 Według meteo.group.pl dla Krosna i Rzeszowa, 9 i 10 listopada temeratura w dzień +7st.c zaś w nocy +1st.C Pierwszy śnieg zatem możliwy około 12/17 listopada 2008. Ciekawe jaka pogoda będzie na Wszystkich Świętych, wg. meteo możliwy deszcz z przejaśnieniami zaś temperatura w dzień +16st.C w nocy +9/+10st.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem przed chwilą pogoda 16-dniowa i niestety ... ani śladu zimy Ale .... " Od tego czy wyż rosyjski przepuści deszczowe niże znad skandynawii będzie zależeć to jaką pogodę będziemy mieć do końca października i na początku listopada . W chwili obecnej sytuacja jest na tyle dynamiczna, że każdy scenariusz jest prawdopodobny " Tak więc na dobrą sprawe WSZYSTKO JEST JESZCZE MOŻLIWE !

Użytkownik Mendi edytował ten post 26 październik 2008 - 20:11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniają się ponownie prognozy na accuweather.com: http://www.accuweath...KROSNO&metric=1 2/3/4/5 listopad śnieg z deszczem. Według mnie, mało wiarygodne te prognozy na AccuWeather, za często zmieniają zdanie, a prognozy co drugi dzień zmieniają się o 180 albo 360 st. Tak więc trudno potym cokolwiek wnioskować. Na TVP1 mówili że na Wszystkich Świętych w podkarpackim +16st.C i słonecznie, czyli bardzo podobnie jak na meteo.grop, natomiast na twoja.pogoda jest 1/6st.C i śnieg z deszczem na południo Polski czyli zupełnie inne prognozy. Jednak TVP, Meteo - TVN - wydaje mi się, że mają najlepszą sprawdzalność. Przynajmniej na Meteo korekta prognozy jest wykonywana na bieżąco, nie jak na TP jest cały tydzień -8st.C a tu nagle z -8st.C robi się +5st.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem prognozę na listopad 2056 rok :D YouTube - Prognoza pogody na 2056 Według meteo.group.pl dla Krosna i Rzeszowa, 9 i 10 listopada temeratura w dzień +7st.c zaś w nocy +1st.C Pierwszy śnieg zatem możliwy około 12/17 listopada 2008. Ciekawe jaka pogoda będzie na Wszystkich Świętych, wg. meteo możliwy deszcz z przejaśnieniami zaś temperatura w dzień +16st.C w nocy +9/+10st.C

Łoj , tofatalnie będzie , jednak wówczas , to ja już nie będę żył :) , ... na Tej Planecie . ... bo najchętniej, to ja na Wenus :D ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę zima zaczyna się dopiero za dwa miesiące...więc nie wiem skąd te smutne komentarze...przecież jeszcze tyle czasu ,że może się wszystko zdarzyć...ja osobiście wolał bym jesień do końca listopada i śnieżne święta oraz sylwester niż listopad zasypany a święta spędzać w deszczu..zresztą jak każdego roku (ostatnio)...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...