Skocz do zawartości

Wybór butów narciarskich: "HEAD 2103 FORMULA 130 RS" VS "HEAD 3026 RAPTOR WCR 130S PRO"


Maks-P

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂

Proszę o radę, wobec wyboru pomiędzy tymi dwoma pozycjami butów narciarskich. Obie pary przymierzałem i leżą bardzo dobrze, raporty z racji, że są trochę węższe bardziej przylegają do stopy, ale bez większego dyskomfortu. Chciałbym usłyszeć wasze plusy/minusy obu par. Poziom umiejętności jest zaawansowany dlatego te dwie pozycji są brane pod uwagę, natomiast z wielką chęcią usłyszę od was parę cennych uwag / rad. Powiem, że aktualnie bardziej się przymierzam do raptorów. 

Dzięki wielkie za wszystkie uwagi / rady 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice (poza oczywistymi typu inna szerokość i objętość):

- Raptor ma smuklejszą skorupę zwłaszcza na zewnątrz od spodu, czyli tam gdzie but haczy o śnieg w mocnym wyłożeniu na krawędź

- Raptor ma wyżej zamontowane dolne klamry (i prawdopodobnie smuklejsze) w celu jak wyżej

- Raptor ma regulowaną wkładkę za łydką na kapciu oraz regulowany język

- Raptor to standard Alpine, Formula to GripWalk plus komplet podeszw pod Alpine (ponoć dostajesz je z butem)

To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kubis napisał:

Różnice (poza oczywistymi typu inna szerokość i objętość):

- Raptor ma smuklejszą skorupę zwłaszcza na zewnątrz od spodu, czyli tam gdzie but haczy o śnieg w mocnym wyłożeniu na krawędź

- Raptor ma wyżej zamontowane dolne klamry (i prawdopodobnie smuklejsze) w celu jak wyżej

- Raptor ma regulowaną wkładkę za łydką na kapciu oraz regulowany język

- Raptor to standard Alpine, Formula to GripWalk plus komplet podeszw pod Alpine (ponoć dostajesz je z butem)

To tak na szybko.

Dzięki za odpowiedź. Według twojej opinii, którego z tych butów byś zaproponował jako wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Maks-P napisał:

Dzięki za odpowiedź. Według twojej opinii, którego z tych butów byś zaproponował jako wybór?

Jeśli jeździsz bardzo wychylony na stromych i twardych stokach, bardziej Raptor. Jeśli nie do końca i poprzednie buty nie haczyły klamrami o lód, to nie ma to znaczenia i brałbym wygodniejsze.

Jeśli zależy Ci na GripWalk i wszystkie twoje wiązania w nartach to obsługują, ta opcja może być plusem na korzyść Formula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Dwa identyczne tematy założyłeś nieopatrznie. Ale nic to. Jeśli się zdeklarowałeś  jako zaawansowany narciarz, to bierz Raptory - bo to buty o sportowej konstrukcji. Ja w nich jeżdżę cały dzień i ich nie rozpinam nawet w knajpie wbrew obiegowej opinii że twardy but = niewygodny but. Jeśli są węższe raptory bez jakiegokolwiek dla Ciebie dyskomfortu, to wybór jest tylko jeden. Pisałem, z biegiem czasu się botek, mimo że sportowy nieco wygniecie i będzie jak ulał. Zawsze można zażelować w okolicach kostki. Ja tylko zmieniłem wkładkę oryginalną na sidasa jakiegoś tam standardowego, przełożyłem z poprzednich butów. Buty nie są przesadnie sztywne i twarde, chociaż wszystko zależy od temp. na zewnątrz, teraz mogą być dość twarde. Trzeba tylko w miarę ciepłe zakładać. Bo przy takim mrozie zimne - to może być słabo. Fajny buster na gumie (moje przynajmniej mają - nie wiem jak WCR, bo to nowy model - pewnie też) który umożliwia pracę górnej cholewki, ja zapinam na klik klamry i nawet jak któraś słabiej trzyma, czy nawet się odepnie nie jest to zauważalne, bo mam bardzo dobrze dopasowane. To się zdarza, bo but nieco się obkurcza na mrozie, a zakładam w miarę ciepłe. Ale jest regulacja i i wystarczy poprawić po paru zjazdach.

pozdrawiam

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...