Skocz do zawartości

Słowacja - Różomberok


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Słowacja - Różomberok Bardzo przyjemny ośrodek godny polecenia Strona ośrodka: www.skipark.sk Położenie Dojazd Parkingi: Dwa duże parkingi. Pierwszy zaraz przy wyciągu, drugi oddalony o 100 metrów Miejscowość Noclegi Trasy Trasa widokowa (niebieska, w dwóch miejscach oznaczona jako czerwona) oraz trasy czerone i czarne (czarne tylko z naturalnym śniegiem) dwie trasy dla dzieciaków z wyciągiem talerzykowym Ceny www.skipark.sk/cenniky/cennik-stredisko/ Kamera online Aktualne warunki Serwis narciarski www.skipark.sk/cenniky/cennik-pozicovna/ Instruktorzy / Opieka nad dziećmi www.skipark.sk/cenniky/cennik-skola/ Wyżywienie Knajpki w mieście jak i na stoku. Ceny dużo niższe niż w Polsce Galeria zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Mieszkanie super w Fatrapark -komfortowo wyposażony apartament 29m-byłem z dorosłą córką.Sniadania swoje z Polski-obiady w tutejszej restauracji takie sobie za 8 euro[cała szczęscie ,że wykupiłem tylko 4 dni].Ponieważ zimę przywiozłem ze sobą więc trasy tylko 2 na górze nie licząc dziecinnych wyciagów.Do soboty uruchomiono wszystkie trasy .Jeżeli chodzi o przygotowanie tras to na12km tylko 2 ratraki -więc do naszej Białki nie dorastają z poziomem etc.Wszystkie trasy czerwone i czarne[zjazd na dół 3km niebiesko czerwony].Absolutny luz na trudnych trasach,ale średnio przygotowanych. Na moje 76 lat starczyło siły na przejechanie na raz [ok1200m] 4 razy, z przystankami 3 razy.Zjazd na dół czynny od środy super przygotowany pod sam apartamentowiec .Ze względu na córkę i moją kondycję 2 dni jeździliśmy w Donovaly Zahradiste,gdzie nasze skipasy były też ważne.Komfort jazdy pod każdym względem -super wyratrakowane trasy, szerokie, mnóstwo orczyków dla mniej zaawansowanych-dolina słońca przepiękne widoki.Ponieważ skipas był w systemie skidata,więc dokładnie po zrejestrowaniu się przejechałem 9,5km pierwszego dnia 10,5km drugiego dnia.Córeczka 5 km i 7km.Dwie trasy niebieskie koło koleji-z prawej trudniejsza obie długości ok 670m-szerokie pełen luz .Można było jeździć będąc rozgrzanym ,bo kolejek żadnych. Reasumując:trasy narciarsko super dla każdego ,ale w malino brdo przygotowane średnio trasy-koleje b.wolne prod.słowackiej orczyki przestarzałe-super ich hitem jest orczyk na malino brdo b.szybki ale chyba nie tędy droga.Nasza Białka przerasta o klasę. Zazdrościć nalezy Słowakom spokojnej rozważnej jazdy na świetnie utrzymanych drogach.Policja nie poluje na Polaków[może dlatego ,że narty miałem na bagażniku magnetycznym -więc widocznę?].Przepiękny mały kraj z super widokami i b.uprzejmymi mieszkańcami. Jestem bardzo zadowolony.:)

Ech ! To narzekanie Polaków . Jedynie Alpy są krystalicznie idealne. No bo przecież to jest wielki świat. Zachodnia Europa. Bzdury opisujesz. Trasy są świetnie przygotowane. Tras czarnych tam nie ma. Nie sugerujcie się mapką.Wszystkie są czerwone. Orczyk a raczej talerzyk (Jak bym nie patrzył orczyka to nie przypomina z żadnej strony) rzeczywiście jest super szybki. Duża radocha z jazdy. Dla wolących posiedzieć pozostaje wolna kanapa. No tak, ale bez podgrzewania, bez osłon, bez WI-FI i bez telewizji kablowej. No cóż, Jeśli uważasz,że w tą stronę ma podążać droga rozwoju narciarstwa to żal mi Cię.

Użytkownik Hultaj edytował ten post 31 styczeń 2012 - 19:11 błąd ortograficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sie wybieram w te okolice. Orientujesz się może czy są połączenia autobusowe na stokli w Donavale i Kubinską Hale?

Kursowe autobusy co 30min. (nasz PKS) odjeżdżają co pół godziny w kierunku Dolnego Kubina oraz Bańskiej Bystrzycy ale to było latem 2011roku. Teraz poszukaj na www.ruzomberok.eu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ! To narzekanie Polaków . Jedynie Alpy są krystalicznie idealne. No bo przecież to jest wielki świat. Zachodnia Europa. Bzdury opisujesz. Trasy są świetnie przygotowane. Tras czarnych tam nie ma. Nie sugerujcie się mapką.Wszystkie są czerwone. Orczyk a raczej talerzyk (Jak bym nie patrzył orczyka to nie przypomina z żadnej strony) rzeczywiście jest super szybki. Duża radocha z jazdy. Dla wolących posiedzieć pozostaje wolna kanapa. No tak, ale bez podgrzewania, bez osłon, bez WI-FI i bez telewizji kablowej. No cóż, Jeśli uważasz,że w tą stronę ma podążać droga rozwoju narciarstwa to żal mi Cię.

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, chyba tylko kilka procent narciarzy woli przymarzać na wolnych, nieogrzewanych krzesłach bez osłon (zwłaszcza w odkrytych i wietrznych terenach) i raczej każdy cieszyłby się z inwestycji takich jak na Chopoku czy Łomnicy. Pewna osoba zdaje relację (zresztą wcale nie tak negatywną), a Ty zarzucasz jej narzekanie. I to że ktoś trasę czarną kierując się stanem faktycznym to też chyba nic złego, może dla Ciebie "czarną" nie jest, ale to już brzmi z lekka jak przechwalanie się umiejętnościami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeździliśmy w Rużemberoku przez 3 dni w zeszłym tygodniu. Trasy przygotowane bardzo dobrze. Kolejki do gondolki na 5min czekania,czasem mniej, raczej nie więcej, do krzesła i orczyka na max. 2 min. Bardzo fajne trasy. Ja preferowałem trasę góra - dół czyli ok 4km i ponad 650m różnicy wysokości. Fajne zarówno zjazdy na górze ( szerokie i w miarę puste) jak i na dole przez las ( długi, spokojny ale fajnie jedzie się przez las). Na trasach ludzi stosunkowo mało. Gondolka jedzie ok 8min na górę, jest 8 osobowa i nie zdarzyło się by choć na chwilę się zatrzymała. Krzesło jest dosyć wolne bo jedzie jakieś 8 min. Dużo szybszy jest orczyk idący równolegle do krzesła. Wadą jest to, że górna stacja gondolki i dolna krzesła/orczyka są oddalone od siebie o jakieś 200 metrów i trzeba dojeżdżać na nartach/snowboardzie. Wadą jest też płaski odcinek pierwszej części niebieskiej trasy ( jakieś 300-400 metrów).Wadą są też dużo szkółek z małymi dziećmi, ale byliśmy w czasie ferii więc pewnie dlatego.Wadą jest też to że ośrodek jest dosyć nisko położony więc jest narażony na wyższe temperatury i szybsze topnienie śniegu. Co do cen to karnety 23,5 Euro i 19 Euro junior. Kupując 6 dniowy z liptov kartą i z kartą Euro cena chyba ok 80 Euro więc dosyć tanio. My kupowaliśmy całodzienne po czym sprzedawaliśmy po 4-5h za ok 10 Euro z kaucją(2euro). Nie było z tym problemu, a przez te 4-5 godzin 9-10 razy góra-dół więc 35- 40km. Dało się wyjeździć jak dla mnie. Jest w miarę miła knajpa przy dolnej gondolce, piwo kosztuje 1,1Euro, wódka 0,8 Euro, zapiekanka 1,5 Euro, mała niezbyt dobra pizza 3 Euro. Przy górnej gondolce jest kebab więc wychodząc z niej za każdym razem człowiek wącha zapachy i staje się coraz bardziej głodny. Kebaba nie jadłem więc nie mogę polecić. Przy górnej stacji gondolki są też zamykane szafki w których można schować (na pewno za opłatą) plecak itp. Do stacji narciarskiej dojeżdża ski bus ze stacji autobusowej o 8:00, 8:45 i chyba 10:00. Jedzie on ok 10-15 min więc jadąc o 8:00 spokojnie można się wyrobić na start ośrodka. Generalnie bardzo podobał mi się ten ośrodek i polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście o tym że taki cud natury znajduje się w drodze z Rużomberoku do Donovaly? To zamarznięty wodospad, największy w Niżnych Tatrach. Na zdjęcie natknąłem się na jednej ze słowackich stron www. Jak dla mnie coś pięknego, nigdy bym nie przypuszczał że to zdjęcie pochodzi ze Słowacji. wodospad.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

dzisiaj pojawiła się wiadomość potwierdzająca tą promocję http://www.skipark.sk/novinky/

Przy tej promocji może być problem z wydostaniem się z dolnej stacji ale mają być czynne wszystkie trasy www.holidayinfo.sk Czy ktoś się wybiera z okolic Katowic? Można zostać do niedzieli u moich znajomych w www.besenova.sk . Proszę o kontakt na PW

Użytkownik rycho65 edytował ten post 11 grudzień 2012 - 18:23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Wracając z Chopoka (5 marca), wstąpiłem na 2 godzinki do tego ośrodka. Początkowo myślałem o Kubinskiej Holi, ale że tam już byłem, to postanowiłem zwiedzić Skipark Ruzomberok. Jeździłem w godzinach 9.30 - 11.30. Na dole czuć było wiosnę, na górze mocno wiało, ale to już nie to samo co na Chopoku - wiatr słabszy i jakby cieplejszy. Główny stok ma ok. 200m szerokości, także jest gdzie jeździć. Śnieg już dość miękki (w końcu nie jest aż tak wysoko), ale w miarę równo. Poza głównym stokiem (i nartostradą na dół) trasy nie były przygotowane. Mimo to zjechałem raz czarną (tą najbardziej na lewo na mapce), a także po drugiej stronie tego lewego talerzyka, gdzie trasa jest ciekawie poprowadzona takim wąwozem - tam trudno powiedzieć czy ostatniej nocy jeździły ratraki - niby nie było wielkich muld, ale... jakoś tak niespecjalnie. Nartostrada na dół to taki dość łatwy zjazd, ok. 20m szerokości, takie coś między trasą a nartostradą. Śnieg do samego dołu, bez żadnych przetarć. Fajne miejsce, choć po powrocie z Chopoka i widoku tych imponujących inwestycji, Rużomberok wydał mi się takim spokojniejszym, relaksacyjnym miejscem. Kolejek do wyciągów nie było. Kubinską Holę oceniam jednak minimalnie wyżej. skipark.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Śniegu i tak dużo jak na marzec - tam czasem w środku zimy pod krzesełkiem jest trawa :)

po ostatnich opadach śniegu trawa już zniknęła. Warunki jak na ten okres bdb , wręcz doskonałe bo mróz trzyma ,a co najważniejsze, nawet w weekend można bez problemu wydostać się na górę ale teraz idą święta więc i ludzi powinno być więcej ,i może być problem z dołu?! Wszystko może wynagrodzić wiosenna promocja cenowa i słoneczko na stoku!:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Udzielam szczegółowych informacji na temat ski Parku Rużomberok.

 

Cześć Konrad :)
Fajnie, że się ujawniasz - może trochę odważniej i więcej o sobie, profil uzupełnij może.

Ja tylko powiem, że to stary Krakus od wielu lat na Słowacji... no i mój kumpel ;)

 

Pozdrawiam :)

 

PS. Admina lub Moda proszę o edycję nazwy wątku - jest błąd - ośrodek nieco inaczej się nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...