Jump to content

Rozkład jazdy - Tyrol - sezon 2021/22


Recommended Posts

Wyjazdy busikiem z Krakowa przez Śląsk, okołoweekendowo - wyjazd na ogół w piątek wieczorem, jazda od soboty do wtorku lub środy (4-5 dni na śniegu), po staremu zostaje austriacki Tyrol jako kierunek naszych narciarskich wojaży, a konkretnie to tu: http://www.snowcard.tirol.at

Koszty w pigułce: dojazd + kwatera: 4 dni ok. 180-190 EUR, 5 dni ok. 210-220 EUR, okolice Sölden lub Ischgl, Stubai mogą być nieznacznie droższe, także okresy okołoferyjne i sylwestrowy; karnety: 4 dni ok. 180-230 EUR, 5 dni ok. 200-270 EUR; Jak mogę to pomagam, zdarzają się jakieś rabaty, zniżki, vouchery itp., do tego układam programy tak, żeby było dobrze i jak najtaniej dla wszystkich. Przewiduję jakieś zniżki dla płci pięknej 🙂 Więcej szczegółów na dole strony w FAQ ( poniżej terminów).

Regulacje covidowe dot. wjazdu do Austrii najlepiej sprawdzać tutaj:
https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie
w odróżnieniu od paru innych spraw ta strona akurat jest prowadzona z sensem 😉
W skrócie na dzisiaj: zaszczepieni mają pełny luz, i to się w najbliższym czasie raczej nie zmieni, inni powinni mieć jeden z testów, wystarcza tani antygenowy (to się może zmienić), ew. świadectwo przejścia choroby.

Najbliższe wyjazdy (daty to dni na śniegu, wyjazd dzień wcześniej późnym wieczorem)

9-12.10, 4 dni, Tyrol, lodowce, za tydzień startuje Stubai, drugi lodowiec w Sölden (Tiefenbach) na Tuxie w tej chwili 11 wyciągów, 25 km tras - będzie już można coś powybierać więc może być już tylko lepiej 🙂
Chiałbym zrobić ski-safari lodowcowe - 2 lub 3 ośrodki (jedna kwatera) - zależnie od tego ile i gdzie będzie najlepiej.
Jesien, zwłaszcza początek października jest bardzo trudny do planowania choćby ze względu na pogodę ale trzeba być dobrej myśli.
Wyjazd w piątek wieczorem, sobota - wtorek na śniegu, powrót po nartach.

Jeśli będą chętni to nie zawaham się ogarnąć kolejne weekendy w układzie sobota-wtorek, 4 dni na śniegu, wyjazd w piątek wieczorem itd.

22-25.10 (pt.-pon.) - 4 dni, lodowcowe ski-safari, w tym Puchar Świata w Sölden.
W terminie pucharu na ogół warunki są już bardzo OK. Trudno dziś przewidzieć jak będzie wyglądała organizacja PŚ w tym sezonie, ale organizatorzy, jak zapewniają, są pełni nadziei, że będzie to normalna impreza z publicznością. Wyjazd w czwartek wieczorem, piątek - poniedziałek na śniegu, powrót po nartach. Chcę być w Tyrolu dzień przed zawodami z paru względów organizacyjnych. Wstęp na zawody zawsze był za darmo, calość świetnie zorganizowana. Jednocześnie Puchar w żaden sposób nie ogranicza normalnego narciarstwa - na tyczki zajeta jest tylko część Rettenbacha.

30.10-1/2.11 - 3 lub 4 dni - safari lodowcowe: Tux, Sölden, Stubai, Pitztal, Kaunertal - do wyboru, o całości zdecydują warunki i prognozy.
Wyjazd w piątek wieczorem do poniedziałku (długi weekend bo wolny poniedziałek) lub wtorku (wtedy jeden dzień urlopu)

11-14.11 - 4 dni - długi weekend (wolny czwartek 11.11) - Tux, Sölden, Stubai, Pitztal, Kaunertal - do wyboru, o całości zdecydują warunki i prognozy.
Wyjazd w środę wieczorem do niedzieli

20-23.11 - 4 dni - Sölden + Obergurgl+Hochgurgl (otwarcie Gurgli 18.11)

27-30.11 - 4 dni (ew. 5) Ischgl lub Sölden i Obergurgl+Hochgurgl

4-8.12 - 5 dni - Ischgl + dodatki lub Sölden i Obergurgl+Hochgurgl

11-15.12 - 5 dni - Ischgl + dodatki

18-21/22.12 - 4 lub 5 dni - tyrolskie safari, zależne od warunków, pogody, warunków zakwaterowania itd.
Liczę na duży wybór w tym okresie. W żadnej wersji nie będzie lipy, setki km tras etc.

****
Wyjazd noworoczny - 6 dni, 27.12-1.01, Alpy Kitzbühelskie: Kiztbühel, Zillertal Arena, Wildkogel, ew. Zillertal - ilość miejsc ograniczona (!).
Więcej na tel.

 ****

6-9.01 - 3 króli, 4 dni - tyrolskie safari zależne od warunków, pogody itd.
Liczę na duży wybór w tym okresie. W żadnej wersji nie będzie lipy, setki km tras etc.

... itd. Pamiętajmy że to tylko plany, życie pokaże ile z tego zostanie - możemy też plany nieco modyfikować na życzenie (np 4 czy 5 dni). 


• Kolejne terminy będą się pojawiać i będą uzupełniane o informacje - zawsze można zapytać na PW, zadzwonić z wyprzedzeniem, napisać maila etc. Wiadomo, że będą to ośrodki w Tyrolu i okolicach, wiadomo że będzie fajnie, ciekawie i niedrogo, a reszta zależy od warunków i pogody. Nie przesądzam więc ośrodków na 100% prawie nigdy - zasada jest taka, że ma być najlepiej narciarsko jak się da ogarnąć - w danej rzeczywistości.
Tyrol czyli m.in.: Sölden, Ischgl, Serfaus-Fiss-Ladis, Zillertal (Mayrhofen, Hochfügen-Hochzillertal, Zillertal Arena, Spieljoch, Tux), Stubai, Pitztal, Kaunertal, Obergurgl-Hochgurgl, Kitzbühel, SkiWelt - Wilder Kaiser-Brixental, Schneewinkl, Ski Juwel: Alpbachtal-Wildschonau, Osttirol: Kals-Matrei, Sillian, St. Jakob in D., Lienz, Axamer Lizum, Kühtai, Hochoetz, Nauders, St. Johann, Wildkogel, Steinplatte i wiele innych, czyli 5 lodowców i dziesiątki świetnych ośrodków
• Sezonówka tyrolska 2021/22 = 876 eur:
https://snowcard.tirol.at
dziesiątki ośrodków, 5 lodowców, tysiące km tras i hektary poza trasami 🙂 Sezonówka opłaca się już od kilkunastu dni w sezonie - to niewiele jak na 7,5 miesiąca gwarantowanej jazdy 🙂 Tyrol jest nie do pobicia - co do długości sezonu (5 lodowców + Ischgl i Gurgle), gwarancji śniegu, stosunku jakości do ceny i niemal nieograniczonego wyboru - w niektórych ośrodkach w Tyrolu ciągle nie byłem, w innych nie byłem od paru sezonów - tego się nie da ogarnąć w jednym roku 🙂

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Wiadomości ogólne i powtarzalne, czyli FAQ

• Grupa raz mniejsza, raz większa, jest busik 9-os., jest możliwość powiększania grupy, ew. dojazd własny, umawiam itd. 🙂
• Preferuję kontakty telefoniczne, najlepiej po południu, wieczorem - mój nr 501 383058.
• Na każdym wyjeździe jest możliwość taniego szkolenia w różnym wymiarze.
• Kwatery: załatwiam dla mojej grupy, porządne, wyposażone apartamenty (ferienwohnung czyli mieszkania wakacyjne), są kuchnie, sypialnie, toalety, łazienki itd., ok. 30 euro/os. (brutto z taxami, sprzątaniem itd.), zależnie od regionu, terminu itp. Kwaterę dobieram pod określoną grupę, skład osobowy - pary mają swoje sypialnie itd. Unikam dostawek, spania w kuchni itp., musi być przyzwoicie. Nie ma żadnych dodatkowych/ukrytych opłat.
• Wyżywienie: we własnym zakresie - na miejscu są wyposażone kuchnie (jw.). Można zabrać część prowiantu z Polski, Austria też nie jest droga, część zakupów można robić na miejscu za "polskie ceny". Nikt nikomu nie broni także jeść w knajpie na stoku, obecności restauracji w pobliżu kwatery, na wieczór, nie obiecuję, choć też nie wykluczam. 
• Ubezpieczenie: jest niezbędne, trzeba kupić (podróżne + pakiet typu "Ski", jakiekolwiek, kilka do kilkunastu złotych dziennie, każdy sam wycenia swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Zakładamy że polisa nigdy nam się nie przyda, ale należy ją mieć przy sobie na stoku, podobnie jak dokumenty osobiste i telefon komórkowy. Przy ubezpieczeniu w grę wchodzą Austria i 
ew. Szwajcaria, podróżujemy do tego przez Czechy i Niemcy.
• Karnety: kupowane w kasie, przykładowo: 4 dni ok. 180-230 EUR, 5 dni ok. 210-270 EUR, zależnie od miejsca, części sezonu itp. 
Dzieci do 15 roku życia na ogół płacą ok. 50% lub mniej; w większości miejsc; dzieci do 6-8 roku życia jeżdżą za darmo, w kilku do 10 roku życia za darmo (np. Pitzal, Stubai).
• Wyjazdy busikiem z Krakowa, na ogół przez Górny Śląsk (A4 na Katowice, Gliwice) dalej na południe A1 na Ostrawę, w uzasadnionych przypadkach mogę jechać A4 przez Wrocław, Niemcy. Z Krakowa na ogół po godz. 21-22.; na Śląsku ok. 23.
• Renault Trafic 9-os. wersja Long - sporo miejsca na wszystko, np. na narty 😉 własny prowiant etc. Miejsca w aucie przydzielam arbitralnie, bo są różne ale ludzie też 😉
• Ew. zmiennicy mają przywileje 😉
• Jak jest możliwość, a często tak jest, to rano z trasy wchodzimy na kwaterę. Jeśli nie, to są inne opcje - szatnie, Ski Depoty, rent-a-ski itp. Można się ogarnąć w sposób cywilizowany.
• Przystanki, punkty zbiórki staram się zoptymalizować i zredukować, wybieram kiedy jest kompletna grupa i trasa przejazdu - to skraca czas podróży z korzyścią dla wszystkich. 
• Bagaż: miejsca jest sporo, bardzo nie limituję (w granicach rozsądku), ale nie wozimy np. wody, piwa, chleba, mąki itp. - bo nie ma sensu!, wszystko jest na miejscu, a auto ma ograniczoną masę całkowitą. Pokrowce na narty są wskazane (zwłaszcza na długie).  Wolę system "tobołkowy” i miękkie torby - plastikowe walizki nie bardzo pasują.
• Jazda na nartach: jeździmy od rana do zamknięcia wyciągów, bez stresu, nie "za karę"; ale generalnie - jeździmy jeździć na nartach, lub czymkolwiek. Jak komuś się nie chce - czas na stoku można spożytkować różnie: kawa, piwo, obiad itp. 😉
• Apres ski: jest także przewidywane, w granicach rozsądku 😉
• Jazda wieczorna: nie jest raczej przewidziana, choć nikomu nie bronię, jeśli jest taka możliwość. Jest to jednak duża rzadkość, "gdzieniegdzie", tylko w wybrane dni tygodnia, dodatkowo płatna kilkanaście euro. Wg mnie w kontekście alpejskim to trochę dziwactwo - ja nigdy nie byłem i nie bardzo się wybieram.
• Kontakt: najprościej i najszybciej tel. - mój numer 501383058 odbieram, także w AT (to jest polski numer, więc dzwonienie nie wiąże się z dodatkowymi kosztami). Na ogół jestem"unetowiony" ale zwyczajnie na sieć, FB, fora itp. brakuje czasu. Uczciwie mówiąc kontakty telefoniczne traktuję nieco poważniej 🙂
• Nie prowadzę biura - to są mimo wszystko towarzyskie wyjazdy, nierzadko spontaniczne 🙂
Nie pośredniczę w kwaterach, nie polecam, nie mam bazy kwater (to bez sensu!) - ogarniam tylko swoje wyjazdy, swoje grupy, wtedy szukam, organizuję, załatwiam - pod kątem konkretnych ludzi, ilości sypialni, konkretnego terminu, itp. itd.
• Jeżdżę tam gdzie działa moja sezonówka czyli karnet Snow Card Tirol, nie jeżdżę w Dolomity, do Livigno etc. ...póki co. 😉
• Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami 😕

Pozdrawiam ...carve diem 🙂
Krzych
tel. + 48 501 38 30 58
www.facebook.com/skibuscompl

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, gajowy01 napisał:

Uwaga: obowiązuje zakaz chlania w busie, na trasie - niestety, z niemałą przykrością to dodaję, zmuszony różnymi sytuacjami

to niemożliwe - narciarze nie chleją

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

W dniu 5.10.2021 o 19:10, grimson napisał:

wypić to trzeba umić.

...w sedno 🙂 ale nie wszyscy dają radę więc jest jak jest 😉

***** ***

Co do najbliższego weekendu: szczególnie poszukiwana singielka - jest w ekipie koleżanka do pokoju, dam zniżkę 🙂 

• 9-12.10, 4 dni na śniegu, lodowcowe ski-safari w Tyrolu.

• Raz uznałem że nie ma sensu, teraz już jest 🙂 na Tuxie w tej chwili 25 km tras (ruszyło krzesło na Kaserer), ruszył drugi lodowiec w Sölden czyli Tiefenbach (19 km tras), w piątek rusza Stubai, na Pitztal widać przygotowania do kolejnych uruchomień. W ciągu tygodnia ma spaść kilkadziesiąt cm śniegu (a od soboty lampa), może więc być tylko lepiej 🙂 Proponuję 3 lodowce w 4 dni, z 5 dostępnych, nudy nie będzie - konkretny program ułożę tuż przed wyjazdem. Być może Tux-Sölden-Pitztal lub Tux-Pitztal-Stubai, nie przesądzam, niczego nie wykluczam. Wszystko zależy od warunków, pogody etc.

• Wyjazd w piątek wieczorem (8.10), sob.-wto. na śniegu, powrót w nocy we wtorek/środa, po północy na Śląsku. Po więcej info zapraszam na priv, telefon. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia z Tyrolu - jest niewymownie - na foto Tux, Sölden i Pitzuś 😉 Zapraszam na kolejne wyjazdy, gorzej nie będzie 🙂
16-19.10 (sob.-wto.) - 4 dni, Tyrol lodowce, pogoda w prognozie jak drut 😉
https://www.bergfex.at/pitztalergletscher/wetter/prognose/#day4

22-25.10 (pt.-pon.) - 4 dni, lodowcowe ski-safari, w tym Puchar Świata w Sölden.
30.10-1/2.11 - 3 lub 4 dni - safari lodowcowe: Tux, Sölden, Stubai, Pitztal, do wyboru
11-14.11 - 4 dni, Tyrol, - długi weekend (wolny czwartek 11.11)
Kolejne terminy i więcej info, koszty - w poście #1 w tym wątku.

IMG_20211011_104446_resized.jpg

IMG_20211009_105535_resized.jpg

IMG_20211009_105737_resized.jpg

IMG_20211009_114736_resized.jpg

IMG_20211009_111711~2_resized.jpg

IMG_20211010_100202_resized.jpg

IMG_20211010_101905~2_resized.jpg

IMG_20211010_122640_resized.jpg

IMG_20211011_091649_resized.jpg

IMG_20211011_104433_resized.jpg

IMG_20211011_135656_resized.jpg

IMG_20211010_131842_resized.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...