Skocz do zawartości

Dobór nart do wzrostu, umiejętnośći + dobór butów.


Wojtas_SL

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałbym wszystkich Forumowiczów serdecznie powitać, jako że jestem świeżo upieczonym użytkownikiem tego forum. Moje pytanie jest proste: Jak wybrać narty do swojego wzrostu, wagi, umiejętności i jak połączyć to wszystko z butami, aby mieć przyjemność z jazdy. Mam 180 wzrostu i ważę 82kg, skala moich umiejętności to 5,5-6, preferuje jazdę funcarvingową. Narty jakie posiadam to Atomic C:9 plus 155, które kupiłem za radą kolegi. W nadchodzącym czasie przymierzam się do kupienia butów i stąd wynika moje pytanie Jak to wszystko pogodzić. Czy te narty są dla mnie odpowiednie?? Jakich szukać butów?? Prosiłbym w razie możliwości o zestawy której byłyby dla mnie najodpowiedniejsze, lub rady jakiego sprzętu najlepiej szukać!? Za wszystkie odpowiedzi z góry bardzo dziękuje :) P.S. Jeśli chodzi o buty to mam dość szeroką stopę i z tego co słyszałem, to takie marki jak Lang, Dalbello czy Atomici z serii M odpadają. Proszę o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno technica ma szerokie buty. Ja mam z kolei wąską stopę i jak dobierałem buty to mi sprzedawca odradzał technice, mówił że są bardzo szerokie. Nie wiem ile w tym prawdy najlepiej sam sprawdź przejdź się do jakiegoś sklepu i pomierz sobie trochę butów;) Jeśli chodzi o flex to wydaje mi się, że coś koło 80 będzie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o narty, to proponuję ci blizzard shark z sezonu 05/06 o długości 160 cm, do stylu fan są idealne i są w tej chwili dostępne na allegro za śmieszne pieniądze -oczywiście NOWE, masz link http://www.allegro.p...160cm_nowe.html Buty przede wszystkim wygodne -wal do sklepu i mierz, mierz i mierz, do stylu fan wystarczy flex 60 -70, firma mało istotna. Ja jeżdzę na odpowiednikach Blizzard Shark 05/06 - Blizzard B 52 i jestem zadowolony, mam też drugie narty: Head WC i. Supershape CP13, ale są to narty twarde i przeznaczone dla narciarzy o bardzo dobrej technice jazdy - do fanu też są dobre. Proponuje, te blizzardy z allegro, za tą kasę, to okazja !!! pozdrawiam m. :):cool::D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też dużo myślałem o Tecnice. Tylko jakie modele?? Diablo Magnesium chyba za dużo flexu, podobają mi się Diablo Sparki no i Salomony XWave 10, ale te z kolei mają 110 flexu co niezbyt mi odpowiada. Co do nart to dzięki za fachową poradę i link do sprzęciku :D Ale jak byście ocenili moje Atomici C:9 plus. Bo w tej kwestii zdania są podzielone. Za wszystkie odpowiedzi z góry thx :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gaz za pomoc :D Spytam się jeszcze o jedną bardzo nurtującą mnie rzecz. Kiedyś usłyszałem, że narty twardsze dają większy komfort jazdy. Z tego co wiem to dają tylko większą prędkość, stąd moje pytanie, gdy podszkolę już swoją technikę i zacznę jeździć lepiej niż teraz, czy szukać nart twardszych niż wymienione C:9 czy Sharki, czy też pozostać na tej klasie nart ale szukać u innych producentów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś usłyszałem, że narty twardsze dają większy komfort jazdy. Z tego co wiem to dają tylko większą prędkość, stąd moje pytanie, gdy podszkolę już swoją technikę i zacznę jeździć lepiej niż teraz, czy szukać nart twardszych niż wymienione C:9 czy Sharki, czy też pozostać na tej klasie nart ale szukać u innych producentów??

Zostan przy C:9. To calkiem twarda narta, najtwardsza w klasie allround (rocznik 04/05). Na takich jezdzi moj 100-kg kolega i bardzo je sobie chwali. Maja stosunkowo male taliowanie (sredni promien skretu), ale do jazdy typu fun tez sie nadadza, choc nie wywiniesz na nich ciasnych skretow carvingowych. Tylko gdzie Ty bedziesz tym fun-em jezdzil? ;) Buty wygodne, z flexem ok 80-90. Tez zaczalbym od Salomon Xwave 7 (w zeszlym roku kupilem takie dla corki, w wersji meskiej - bardzo sobie chwali). Ale musi pasowac do nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szerszą stopę być może podpasują Ci Tecnic-i lub coś z Salomona ale wszystko zalezy od tego jaki model,konstrukcyjnie te buty są szersze jednak im twardszy but tym lepiej musi opinac stopę a co za tym idzie jest węższy. Nie wiem ile masz wiosen ale jeśli jestes młodym ludzikiem to preferowałbym cos o charakterystyce slalomowej np;8S Rossignola ,C9 jest fajna ale ja ją proponuję zazwyczaj osobom po 40 które szukają stabilnej ale spokojnej nartki.Proponowane wyżej fun-carvery są również godne uwagi ,dzięki nim można sporo sie nauczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile masz wiosen ale jeśli jestes młodym ludzikiem to preferowałbym cos o charakterystyce slalomowej np;8S Rossignola ,C9 jest fajna ale ja ją proponuję zazwyczaj osobom po 40 które szukają stabilnej ale spokojnej nartki.

Slusznie prawisz, tyle ze on te C9 juz ma. ;) Pytanie czy warto je sprzedac i kupic cos innego. MSZ nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 lat a na nartach śmigam 2 sezon. C:9 mam już rok i jeździłem na nich w tym sezonie, bardzo fajna nartka z tym że nie jest ona typowo fun'owa, ciasno wchodzi w zakręty i według mnie stawia bardziej na prędkość niż na doskonalenie techniki (np. śmigu, czy też typowego funcarvingu). Jak zapatrywali byście się na takie butki: Tecnica Diablo Flame http://www.narciarst...iablo_flame.php Tecnica Diablo Spark http://www.narciarst...rk_superfit.php Bo wydaje mi się, że flex odpowiedni a mierzyć jadę 15, także zdam relacje jak wyszło. Zastanawiam się tylko gdzie lepiej pojechać po buty, do Karpacza czy Wrocławia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem oznacza to, że po prostu mam za krótkie narty?? Czy nie można by znaleźć czegoś w miarę uniwersalnego ale dającego większe możliwośi nauki jazdy?? A Fischery CX'y ?? A może jakieś inny model, bo po tym sezonie chciałbym wymienić narty i w efekcie nie wiem na jakie się zdecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mirek za odpowiedź. Tak napisałem że mają być do fun'u ale wcześniej pisałem też, że interesuje mnie również doskonalenie techniki jazdy. Mam nadzieję że da się to jakoś połączyć :D My tu o nartach a jak zapatrywalibyście się na buty do których linki podałem wyżej, powinny się spisać jeśli chodzi o moje preferencje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szeroką stopę i wysokie podbicie. Od zeszłego sezonu używam butów Atomic B tech 100. Są o.k. Ale tak naprawdę to musisz mierzyć buty w sklepie i tyle. I to długo nie 5 - 10 minut tylko z 1 - 1.5 godz.:D Co do nart, sprzedać czy tez nie to dużo zależy czy masz kasę. Te twoje C9 są krótkie i dla tego możesz jeździć fun. Jaka narta do fun to poczytaj tutaj http://www.skiforum....light=narta fun pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fun mi najbardziej podpasował i nie chodzi mi o rozwijanie gigantycznych prędkości (bo nie o to chodzi żeby świat zbawić :P ) ale o płynną, techniczną jazdę funcarvingową, żeby z jazdy tej była przyjemność. Szczerze mówiąc te systemy tłumienia drgań i jakieś nagrzewania skorupy aby dopasowała się do naszej stopy są trochę chwytem reklamowym. Co innego bootfitting czy odbarczanie, ale to już inna historia. Oczywiście jest to tylko moja skromna opinia, może wy macie jakieś wizje na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ,że warto bo te C9 mają 155 cm a pytający 180cm/82kg. Te 155 to stanowczo za mało na "tak spokojne" narty na tym się nie da poprawić techniki jazdy.

Ale nie ma takiej dlugosci. Atomic, z wyjatkiem niektorych modeli, produkuje co 10 cm (nawiasem mowiac dziwie sie temu). Mysle, ze ma 160 cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...