Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

narty 11-14 czerwiec...?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
81 odpowiedzi w tym temacie

#41 Nordic78

Nordic78

Użytkownik

• PipPip
  • 261 postów
  • Na forum od: 07.2008
62
  • Umiejętności: 5
  • Wlkp

Napisano 15 kwiecień 2020 - 12:30

Przerabiałem w tym sezonie i wjazd kretem jest tylko raz.Znajomi zostawili coś na dole w aucie i mimo ,że mieli sezonówki mieli problem z wjechaniem na górę .Ostatecznie ich wpuścili ,ale wjazd jest jednak raz dziennie.

#42 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
  • Na forum od: 02.2015
529
  • Umiejętności: 8
  • okolice Gliwic

Napisano 15 kwiecień 2020 - 13:02

Przerabiałem w tym sezonie i wjazd kretem jest tylko raz.Znajomi zostawili coś na dole w aucie i mimo ,że mieli sezonówki mieli problem z wjechaniem na górę .Ostatecznie ich wpuścili ,ale wjazd jest jednak raz dziennie.

Byłem przez ferie śląskie! Zostawiłem oferma kije w gondolce. Zjechałem po drugie, zawsze mam wszystko razy dwa. Bez problemów wyjechałem.
A więc na drugi dzień, bez zastanowienia gdy nie było warunków na free, pojechałem do auta zostawić plecak lawinowy. I też bez problemowo wyjechałem. No to ja nie wiem...
Trzeba o to będzie zapytać, bo jak mnie się tylko udało to można sobie tak dzień spier...
Ale nieważne... Austriacy już popuszczają lejce, to i nasi pewnie już niedługo...
PS. szybciej panowie z tymi decyzjami bo śnieg się topi
  • moruniek podziękował za tę wiadomość

#43 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 978 postów
  • Na forum od: 11.2007
1227
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 15 kwiecień 2020 - 13:13

Byłem przez ferie śląskie! Zostawiłem oferma kije w gondolce. Zjechałem po drugie, zawsze mam wszystko razy dwa. Bez problemów wyjechałem.
A więc na drugi dzień, bez zastanowienia gdy nie było warunków na free, pojechałem do auta zostawić plecak lawinowy. I też bez problemowo wyjechałem. No to ja nie wiem...
Trzeba o to będzie zapytać, bo jak mnie się tylko udało to można sobie tak dzień spier...
Ale nieważne... Austriacy już popuszczają lejce, to i nasi pewnie już niedługo...
PS. szybciej panowie z tymi decyzjami bo śnieg się topi

Kupiłeś sezonówkę?

Bo ja jeszcze czekam...

www.domnaklinku.eu

#44 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
529
  • okolice Gliwic

Napisano 15 kwiecień 2020 - 13:57

Kupiłeś sezonówkę?

Bo ja jeszcze czekam...

Jeszcze nie. Plan 29-30, może euro zejdzie... może oni popuszczą... choć na to drugie, to raczej marzenia :)

#45 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 978 postów
1227
  • 3miasto

Napisano 15 kwiecień 2020 - 14:03

Jeszcze nie. Plan 29-30, może euro zejdzie... może oni popuszczą... choć na to drugie, to raczej marzenia :)

Ja też czekam.

Mam zamiar napisać i zapytać: co w przypadku pandemii - czy oddadzą kasę jak nie ruszą na zimę.

www.domnaklinku.eu

#46 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9914 postów
  • Na forum od: 09.2006
4139
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 15 kwiecień 2020 - 18:13

Ja też czekam.

Mam zamiar napisać i zapytać: co w przypadku pandemii - czy oddadzą kasę jak nie ruszą na zimę.

a w Rockies nadal swietne warunki - ostatnio spadlo/pada  do 60-70 cm swiezego …….

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#47 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 978 postów
1227
  • 3miasto

Napisano 15 kwiecień 2020 - 18:21

a w Rockies nadal swietne warunki - ostatnio spadlo/pada  do 60-70 cm swiezego …….

Takie wpisy powinny być karane :)

Baw się dobrze, wszystkiego naj

www.domnaklinku.eu

#48 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9914 postów
  • Na forum od: 09.2006
4139
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 15 kwiecień 2020 - 19:46

Takie wpisy powinny być karane :)

Baw się dobrze, wszystkiego naj

Dziekuje, ale chyba przeoczyles moje poprzednie posty- poza backcountry ( i to tez limitowane) wszystkie osrodki w USA/Canada sa zamkniete…wiec jestem w tej samej sytuacji, nie martw sie

na razie martwie sie, ze osrodki do Mtbk z wyciagami nie beda otwarte….a juz wykupilem sezonowy do Snowshoe, poza tym moja Starsza wlasnie podpisala kontrakt z Univ of Utah, wiec bedzie duzo wymowek, zeby latac do Salt Lake latem i zima...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#49 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 978 postów
1227
  • 3miasto

Napisano 15 kwiecień 2020 - 21:06

Dziekuje, ale chyba przeoczyles moje poprzednie posty- poza backcountry ( i to tez limitowane) wszystkie osrodki w USA/Canada sa zamkniete…wiec jestem w tej samej sytuacji, nie martw sie

na razie martwie sie, ze osrodki do Mtbk z wyciagami nie beda otwarte….a juz wykupilem sezonowy do Snowshoe, poza tym moja Starsza wlasnie podpisala kontrakt z Univ of Utah, wiec bedzie duzo wymowek, zeby latac do Salt Lake latem i zima...

i tak zazdroszczę :) 

www.domnaklinku.eu

#50 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4831 postów
  • Na forum od: 03.2006
2637

Napisano 16 kwiecień 2020 - 08:45

. Trasy dobrze przygotowane, atrakcyjne, ludzi jak trafisz. Początek sezonu, fakt dużo szkółek, głównie Słowenia. Pierwszy lodowiec z ich strony. Potem luzik. Ale tam nie jedzie się po to aby pojeździć po trasach. Tam są kilometry terenu free i to jest cudowne! Choć tereny freeridowe nie są łatwe! Można walczyć jak na żlebach Chopok'owskich albo miejscami lepiej.  

Obyśmy jak najszybciej tam znów powrócili... śnieg czeka :)

Pozdrawiam. Trzymajcie się zdrowo.

Siedzisz sobie Jasku w Eurpa Bar i myslisz z ktorej strony zaczynac.

Czy od gondoli pieknym szerokim zlebem "zwanym Zlebem Skatmana" (poczatek na zielono) czy od popierdolek zaraz obok trasy narciarskiej.

Piwko w barze smakuje, powoli przemieniasz sie w demona freeridu, fruniesz szybko na gore(zeby ochota nie odeszla)

i rozwalasz np:zleb Skatmana na oczach dziewczyny i kumpli zadrosnikow.

CIMG2027.JPG ej

• Jasiek. podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#51 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
529
  • okolice Gliwic

Napisano 16 kwiecień 2020 - 09:09

Siedzisz sobie Jasku w Eurpa Bar i myslisz z ktorej strony zaczynac.
Czy od gondoli pieknym szerokim zlebem "zwanym Zlebem Skatmana" (poczatek na zielono) czy od popierdolek zaraz obok trasy narciarskiej.
Piwko w barze smakuje, powoli przemieniasz sie w demona freeridu, fruniesz szybko na gore(zeby ochota nie odeszla)
i rozwalasz np:zleb Skatmana na oczach dziewczyny i kumpli zadrosnikow.
attachicon.gifCIMG2027.JPGej

ale to już jest kopanie leżącego :)
  • MajkaW podziękował za tę wiadomość

#52 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4831 postów
  • Na forum od: 03.2006
2637

Napisano 16 kwiecień 2020 - 09:52

ale to już jest kopanie leżącego :)

Na uspokojenie "od ktorej strony zaczac" w sceneri zblizonej do obecnej to zdjecie bedzie pomocne.

Narzeczona z baru Europa przy nawet sredniej widocznosci moze naprowadzic na ktorys ze zlebow(od gory nie widac)

Kino w Europa bar.JPG

• Jasiek. podziękował za tę wiadomość

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#53 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1558 postów
  • Na forum od: 02.2007
1423
  • Umiejętności: 7
  • Wrocław

Napisano 16 kwiecień 2020 - 11:47

Dzisiaj w planach mam pracę zdalną z domu, co oznacza że, za robotę wezmę się pewnie koło 21:00 i znów zarwę noc nad papierami :)

W ramach porannej walki z nudą i po przeczytaniu jątrzących postów Freda, odpaliłem skiline.cc i zacząłem wspominki...

Żałuję, że zalogowałem się tam dopiero w sezonie 2012/2013 i tego, że w czasach "przedsezonówkowych" nie wklepywałem do systemu wszystkich moich kilkudniowych karnetów.

Ale te 8 sezonów to i tak jest niesamowity materiał do wspominek.

Najlepszy i jednocześnie najdłuższy dzień narciarski ever - 16 marca 2016 roku, Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Pierwsze odbicie karnetu 8:00, ostatnie odbicie 16:09, łącznie 47 podróży wyciągami, zrobiłem 22.140 m przewyższenia i 120 km trasy  

Najgorszy dzień narciarski ever - 26 lutego 2017 roku, St. Johann-Wagrain. Pierwsze odbicie karnetu: 9:11, o 9:56 "wypadnięcie dysku", mimo potwornego bólu zrobienie dwóch krótkich zjazdów, od 10:13 do 12:40 akcja pt. "posiedzę w knajpie, może przejdzie",  o 12:40 zjazd gondolą do Wagrain, o 13:30 zabranie przez karetkę 

Najkrótszy dzień narciarski ever - 5 stycznia 2019 roku, Russbach. Pierwsze odbicie karnetu: 9:10, drugie i jednocześnie ostatnie tego dnia odbicie karnetu: 9:37, dwa zjazdy,  1.214 m przewyższenia i 7 km trasy. Zamieć śnieżna (tego dnia spadło 70 cm), absolutny brak widoczności.

Dzisiaj odkryłem, że na skiline archiwizują się także filmiki ze wszystkich przejechanych slalomów. U mnie jest 8 filmików z lat 2015 - 2017 z Hinterglemm i Leogang. Dużo śmiechu :D

#54 mario33

mario33

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 171 postów
  • Na forum od: 01.2009
111

Napisano 16 kwiecień 2020 - 12:29

Dzisiaj w planach mam pracę zdalną z domu, co oznacza że, za robotę wezmę się pewnie koło 21:00 i znów zarwę noc nad papierami :)

W ramach porannej walki z nudą i po przeczytaniu jątrzących postów Freda, odpaliłem skiline.cc i zacząłem wspominki...

Żałuję, że zalogowałem się tam dopiero w sezonie 2012/2013 i tego, że w czasach "przedsezonówkowych" nie wklepywałem do systemu wszystkich moich kilkudniowych karnetów.

Najlepszy i jednocześnie najdłuższy dzień narciarski ever - 16 marca 2016 roku, Saalbach-Hinterglemm-Leogang-Fieberbrunn. Pierwsze odbicie karnetu 8:00, ostatnie odbicie 16:09, łącznie 47 podróży wyciągami, zrobiłem 22.140 m przewyższenia i 120 km trasy  

Najgorszy dzień narciarski ever - 26 lutego 2017 roku, St. Johann-Wagrain. Pierwsze odbicie karnetu: 9:11, o 9:56 "wypadnięcie dysku", mimo potwornego bólu zrobienie dwóch krótkich zjazdów, od 10:13 do 12:40 akcja pt. "posiedzę w knajpie, może przejdzie",  o 12:40 zjazd gondolą do Wagrain, o 13:30 zabranie przez karetkę 

Najkrótszy dzień narciarski ever - 5 stycznia 2019 roku, Russbach. Pierwsze odbicie karnetu: 9:10, drugie i jednocześnie ostatnie tego dnia odbicie karnetu: 9:37, dwa zjazdy,  1.214 m przewyższenia i 7 km trasy. Zamieć śnieżna (tego dnia spadło 70 cm), absolutny brak widoczności.

Dzisiaj odkryłem, że na skiline archiwizują się także filmiki ze wszystkich przejechanych slalomów. U mnie jest 8 filmików z lat 2015 - 2017 z Hinterglemm i Leogang. Dużo śmiechu :D

to pewnie inny wątek, ale czy jest jakaś apka, która by integrowała „relacje” z wyjazdów alpejskich z tymi w Polsce ? Ja używam skitracks ale nie jest jakaś super (Skiline wygląda lepiej).

#55 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 734 postów
  • Na forum od: 12.2018
1283
  • Kraków

Napisano 16 kwiecień 2020 - 14:22

dawaj te filmiki

#56 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 978 postów
1227
  • 3miasto

Napisano 16 kwiecień 2020 - 14:54

to pewnie inny wątek, ale czy jest jakaś apka, która by integrowała „relacje” z wyjazdów alpejskich z tymi w Polsce ? Ja używam skitracks ale nie jest jakaś super (Skiline wygląda lepiej).

ja kiedyś wgrałem Relive, podpięła się pod Endomondo i teraz jak jeżdżę na nartach, czy biegam/rower przy włączonym endomondo sama pobiera dane w w mailu dostaję pełniejsze info niż z endo. Poza kilometrami, podaje przewyższenia i nakłada na (chyba) googlową mapę terenu. Fajnie wygląda w górach

www.domnaklinku.eu

#57 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 416 postów
529
  • okolice Gliwic

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:26

Na uspokojenie "od ktorej strony zaczac" w sceneri zblizonej do obecnej to zdjecie bedzie pomocne.

Narzeczona z baru Europa przy nawet sredniej widocznosci moze naprowadzic na ktorys ze zlebow(od gory nie widac)

attachicon.gifKino w Europa bar.JPG

My głównie na górze jeździliśmy. Na początku sezonu było mało śniegu, potem jak nawaliło metr to 3-4 lawinowa a na koniec ocieplenie, wiatr i ostro operujące słońce zrobiło na dole lód. Ale co się odwlecze to nie uciecze... jeszcze tak do osiemdziesiątki mam zamiar pojeździć na nartach.

freeMol.jpg no i na Altecku Alteck.jpg   

A tak może ktoś się rozpoznał bo ci na fotce to nikt od nas free.jpg

Ale ta góra ma potencjał: moc free.jpg

Ale mam  pytanko do fachowca/fachowców. Te które na fotce są czerwone przerabialiśmy zleby.jpg ale  ta na niebiesko i żółto? ona jest znakowana.  Trasa którą zaznaczyłem na mapce na zielono, ona spada na dolną stację Schwartzkopfa. Jechał ktoś? jak tam dojechać? jaka trudność i zagrożenie lawinowe? 

gdzie_mapka.jpg to powinno być chyba gdzieś tu... gdzie.jpg

A na uspokojenie... kozice na trasie :) kozice.jpg

#58 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3997 postów
  • Na forum od: 01.2017
1677
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 kwiecień 2020 - 15:52

Fajne. Pozazdrościć.
Ja jak zwykle wzdluz tyczki.
Soelden.

Załączone miniatury

• DSC_2306.JPG.013502fd6fe380e78426e5d0e61de302.JPG

#59 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPipPip
  • 394 postów
  • Na forum od: 01.2017
682
  • Umiejętności: 6

Napisano 16 kwiecień 2020 - 16:03

attachicon.gif
Gorzej jak się pokłóciliscie i naprowadzi na czarną, cóż trzeba będzie skakać? Kino w Europa bar.JPG

Ale się nudzisz! :)

#60 sese

sese

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1558 postów
  • Na forum od: 02.2007
1423
  • Wrocław

Napisano 16 kwiecień 2020 - 16:38

Ale się nudzisz! :)

To nie tylko nuda. To tęsknota za nartami. Zwłaszcza dzisiaj, bo dzisiaj miał być pierwszy dzień pięciodniowki na Moltku