Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Czas na nowe narty... Pomocy.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 krakowianka jedna

krakowianka jedna

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
  • Na forum od: 11.2007
26
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 04 marzec 2019 - 14:27

Hej,

jeżdżę na fischer world cup rc4 sprzed 12 lat. Mega narta :) Ale i im i mnie przybyło 12 lat... Kolana już nie te. Szukam podpowiedzi co sprawdzić (pożyczyć w wypożyczalni) przed zakupem. Chciałabym nartę podobną do tej tylko lżejszą ;)

Czy Salomon xmax r13 z sezonu 2016 brać pod uwagę?

#2 narciarz70

narciarz70

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2298 postów
  • Na forum od: 03.2009
686
  • Polska

Napisano 04 marzec 2019 - 17:39

Poczytaj sobie tutaj o testowanych nartach.

https://www.ntn.pl/a...esty-nart-2017/

#3 Mikołaj Ski Team

Mikołaj Ski Team

Użytkownik

• PipPipPip
  • 365 postów
  • Na forum od: 11.2014
64
  • Warszawa

Napisano 04 marzec 2019 - 21:25

Jedź do jednego dużych ośrodków narciarskich...

wykup sobie wypożyczanie nart (same dechy) z opcją wielokrotnego wyboru

i

testuj do woli

i

kupuj.
Francja moim kierunkiem, zapraszam do wspólnych wyjazdów:

#4 krakowianka jedna

krakowianka jedna

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
26
  • Kraków

Napisano 05 marzec 2019 - 22:49

OK zrobiłam, tak jak pisaliście... Jeździłam dzisiaj na tegorocznych Fischerach wc rc4 - nie dla mnie, head wc rebels (fajne ale chciałam zmienić nartę ze względu na wagę itp.) i salomonach smax 12. Najlepiej jeździło mi się na smaxach i teraz mam pytanie: czy smax 10 będzie się dużo różnił od 12? (już nie zdążyłam wypożyczyć - może w piątek) i ewentualnie czym się różnią smax 10 od smax w 10. Wiem co oznacza symbol "w" ale w rzeczywistości czym się różni... Może ktoś pomoże...??? Może ktoś jeździł? 

#5 b4rt3q

b4rt3q

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 481 postów
  • Na forum od: 11.2008
205
  • Umiejętności: 7
  • okolice Myślenic

Napisano 06 marzec 2019 - 07:41

OK zrobiłam, tak jak pisaliście... Jeździłam dzisiaj na tegorocznych Fischerach wc rc4 - nie dla mnie, head wc rebels (fajne ale chciałam zmienić nartę ze względu na wagę itp.) i salomonach smax 12. Najlepiej jeździło mi się na smaxach i teraz mam pytanie: czy smax 10 będzie się dużo różnił od 12? (już nie zdążyłam wypożyczyć - może w piątek) i ewentualnie czym się różnią smax 10 od smax w 10. Wiem co oznacza symbol "w" ale w rzeczywistości czym się różni... Może ktoś pomoże...??? Może ktoś jeździł? 

Zamiast testować takich samych nart róznych producentów skup się raczej na spróbowaniu róznych rodzajów nart (AM, AR, SL, GS).

#6 krakowianka jedna

krakowianka jedna

Użytkownik

• Pip
  • 80 postów
26
  • Kraków

Napisano 06 marzec 2019 - 08:16

Zamiast testować takich samych nart róznych producentów skup się raczej na spróbowaniu róznych rodzajów nart (AM, AR, SL, GS).

Serio smax i fischer rc4 to ten sam rodzaj nart?

#7 b4rt3q

b4rt3q

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 481 postów
  • Na forum od: 11.2008
205
  • Umiejętności: 7
  • okolice Myślenic

Napisano 06 marzec 2019 - 08:58

Serio smax i fischer rc4 to ten sam rodzaj nart?

Fischerów RC4 WC jest conajmniej 4 rodzaje, które raczej się różnią od siebie. S/Max to teoretycznie grupa race, więc ta sama co RC4. Choć dla mnie faktycznie te Salomony to typowy AR :)

#8 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1601 postów
  • Na forum od: 10.2006
1068
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 06 marzec 2019 - 10:55

Nie pomogę, bo nie znam tych Salomonow. Z opisu wynika, że 10 i 12 maja tę samą geometrię. Czyli muszą się nieco różnić sztywnością. Te 12 będą ciut sztywniejsze. "w" - wiadomo, narty dla kobiet. Zapewne nieco lżejsze od tych bez "w". I może jakieś różnice w wiązaniach i ich ustawieniu.

Dziwię się, że dotychczasowe narty sprawiają Ci kłopoty. Co to jest 12 lat więcej? :) Ja mam 69 i daję rady na tego typu nartach, choć kolana mam nieco nadwątlone od wielokrotnej jazdy na rowerze w zimnie bez żadnej osłony kolanowej.

Moja żona, tylko trochę młodsza ode mnie, jeździ z wielkim zadowoleniem na Volkl Racetiger SC. Poprzedni były Fischer Race SC. Narzeka na kolano, ale nie z powodu tych czy innych nart. Volkl robi też serię nart dla "w" i nazywa je "flair". Na pewno są stosunkowo lekkie.