Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ferie we Włoszech a kolejki do wyciągów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 02.2018
31
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 15 styczeń 2019 - 23:14

Dobry wieczór,
Niestety w tym roku rezerwując nocleg rozpędziłem się na tyle, ze nie sprawdziłem terminów ferii we Włoszech. No i nie mogło być inaczej...wypadają dokładnie w tygodniu, kiedy to będziemy w Val Gardenie (2-9.03). W związku z tym pytanie do osób, którym zdarzyło się jeździć po dużych włoskich ośrodkach w trakcie trwania ich ferii - jest się czego obawiać, czy raczej czekać na spokojnie i nie załamywać się?
Pozdrawiam!

#2 lobo

lobo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2028 postów
  • Na forum od: 11.2007
1161
  • Trójmiasto

Napisano 15 styczeń 2019 - 23:31

Dobry wieczór,
Niestety w tym roku rezerwując nocleg rozpędziłem się na tyle, ze nie sprawdziłem terminów ferii we Włoszech. No i nie mogło być inaczej...wypadają dokładnie w tygodniu, kiedy to będziemy w Val Gardenie (2-9.03). W związku z tym pytanie do osób, którym zdarzyło się jeździć po dużych włoskich ośrodkach w trakcie trwania ich ferii - jest się czego obawiać, czy raczej czekać na spokojnie i nie załamywać się?
Pozdrawiam!

Nie będzie problemów z kolejkami do wyciągów, ale...więcej ludzi na stokach i większe prawdopodobieństwo korków na dojazdach jeśli będziesz mieszkał np w St.Ulrich i codziennie jeździł do Gardeny na parking Plan de Gralba.

• kubad7 podziękował za tę wiadomość

Pozdrawiam

Początek sezonu 09.01.2019 20 dni na nartach. 

Nie ma to jak w Gardenie!  https://youtu.be/0rRTc2geWOI  

#3 kubad7

kubad7

Użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 02.2018
31
  • Kraków

Napisano 16 styczeń 2019 - 06:46

Tyle dobrego, ze zawsze staram się bukować nocleg w miejscu, skąd dojdę na piechotę do wyciągu :) Miszkamy w centrum Selvy.

#4 laryzbyszko

laryzbyszko

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 02.2009
13
  • Umiejętności: 8
  • w-wa

Napisano 25 styczeń 2019 - 16:47

W tej okolicy najgorzej jest w drugiej połowie lutego, kiedy ferie ma bardzo dużo krajów, m.in. praktycznie cała Skandynawia. W marcu powinno być lepiej, ale nie oczekiwałbym pustych stoków - w newralgicznych miejscach z pewnością będą pojawiać się kolejki. Ale tak to już jest w fajnych, dużych ośrodkach ;). Praktycznie nie da się załapać na termin "bez ludzi".

#5 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 679 postów
  • Na forum od: 01.2008
645
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 12 luty 2019 - 12:36

W tej okolicy najgorzej jest w drugiej połowie lutego, kiedy ferie ma bardzo dużo krajów, m.in. praktycznie cała Skandynawia. W marcu powinno być lepiej, ale nie oczekiwałbym pustych stoków - w newralgicznych miejscach z pewnością będą pojawiać się kolejki. Ale tak to już jest w fajnych, dużych ośrodkach ;). Praktycznie nie da się załapać na termin "bez ludzi".

Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika iż,

Duże ośrodki - w terminie polskich ferii a szczególnie warszawskich - jest dużo ludzi, co nie oznacza kolejek bo wyciągów też dużo. Nastawiać się na jazdę po pustych stokach nie ma co.

Mniejsze ośrodki - dodatkowo zostały "odkryte" przez firmy organizujące wyjazdy "rodzinne" co zaowocowało tym iż w tym roku np w Pejo Polacy stanowili mniej więcej 90 % osób w ośrodku. Mam pewne obiekcje co do formy i organizacji tych wyjazdów - tak patrząc z boku, ale to temat na inny wątek

Malutkie ośrodki - ja byłem w pierwszym tygodniu w Val Sarentino / Reinswald - i poza niedzielą kiedy było ciut więcej osób w pozostałe dni w ośrodku było może 30..może 40 osób - ale za to była Mikaela Schiffrin wraz z US Team, więc fotka z nią bezcenna :-)

Wiele osób stosuje w wyborze ośrodka jako jedyne kryterium ilość tras / wyciągów..No i prestiż ( ach Sella Ronda ) Dla mnie to tylko jeden z wielu aspektów. Stąd też np jeżeli jest się w Val Gardenie - tłumy i kolejki są na wyciągach włączonych w skład Sella Ronda, a wyciąg tuz obok może być obłożony mniej o 90 %

Tradycyjnie najmniej obleganymi miesiącami jest grudzień ( sam początek sezonu ) + druga połowa marca.

Sugeruję jednak spojrzeć na mapę szerzej niż tylko na DolomitiSuperSki + Val di Sole + Livigno...    Jest jeszcze mnóstwo innych ośrodków w których komfort na stoku może być znacznie większy

• oloss podziękował za tę wiadomość