Skocz do zawartości

Serwis nart w decathlonie - warto?


beti123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Od jakichś 4 lat Decathlon Decathlonowi nie jest równy. Kiedyś sieć tych sklepów zaopatrywała się u jednego dostawcy materiałów i było pewne, że oddając sprzęt do innego sklepu masz pewnik, że użyją tych samych smarów. Teraz serwisy w Decathlonie mają swoją "autonomię" i to kierownicy serwisu decydują jakie smary chcą stosować w serwisie (oczywiście trzymają poziom jakości tych smarów).

 

W jednym ze sklepów Decathlon, który zaopatruję w smary wiem, że smarowanie podstawowe - hydrocarbonem - używają maszyny, natomiast klient może zażyczyć sobie także smarowanie smarem Toko LF i wtedy smar nakładany jest ręcznie żelazkiem. Nie wiem jaka jest różnica w cenie usługi bo się nie zagłębiałem w to, ale przy wizycie w serwisie Decathlonu przed oddaniem sprzętu najlepiej zapytać jakich smarów używają i czy jest możliwość smarowania fluorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło celowości smarowania smarami fluorowymi -najczęściej LF. Oczywiście dla przeciętnego zjadacza chleba (stokowego). Dla mnie bez różnicy = bezcelowy wydatek na lepsze smary. Z bidą odróżniam ( w czasie jazdy) nartę posmarowaną od suchej, wyraźniej na mokrym śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie dotyczyło celowości smarowania smarami fluorowymi -najczęściej LF.
Oczywiście dla przeciętnego zjadacza chleba (stokowego).
Dla mnie bez różnicy = bezcelowy wydatek na lepsze smary. Z bidą odróżniam ( w czasie jazdy) nartę posmarowaną od suchej, wyraźniej na mokrym śniegu.

 

Dla lepszego samopoczucia :-) Zwykły zjadacz chleba wybiera krótką nartę slalomową (najlepiej topową "serwisówkę") a gdyby go posadzić na zwykłym Allmountain tak samo by się bawił jazdą ale liczy się grafika, kształt i wielkie łał w kolejce do wyciągu :P  Jeżeli ktoś chce mieć smar fluorowy na narcie to nie można pytać się po co, tylko uszanować jego prośbę, posmarować mu nartę smarem LF i odpowiednio skasować (trochę drożej niż za HC). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...