Skocz do zawartości

"Puszczanie" nart na stromych ściankach.


JachuWojtan

Rekomendowane odpowiedzi

 

Stań na górze tego stromego stoku i spróbuj zjechać bokiem. Tak, nie żartuję. Bokiem. Stoisz zakrawędziowany, odpuszczasz krawedzie (kolana lekko OD stoku) i jedziesz zeslizgiem. Próbujesz (balansem ciała przód tył) jechac nieco do przodu, nieco do tyłu) ale cały czas w dół bokiem. Zatrzymać się  pewnie potrafisz... :-) - kolana DO stoku. Reszta ciała ustawi się odpowiednio. Raz w lewo, raz po nawrocie w prawo. Zakrawędziuj, odpuść; zakrawędziuj, odpuść (repeat/until dół stoku... ). W programie nauczania czy starych ksiegach narciarskich nazywa sie to girlandą.

 

 

Mnie uczono, że girlanda to seria skrętów bez przekraczania lini spadku stoku a nie zsuwanie się bokiem. Girlandę można wykonać tylko na szerokim stoku utrzymując kierunek jazdy w poprzek stoku i robiąc naprzemiennie płytki skręt odstokowy i głęboki dostokowy.

Zsunąć się bokiem można natomaist nawet w wąskim źlebie. Co zresztą, często się praktykuje gdy jest zbyt stromo i/lub wąsko by wykonać normalny skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Wszystko jadę na krawędzi.

tak na mojego niefachowego niucha....  to zafiksowałeś się na jazdę na krawędziach.

Stań na górze tego stromego stoku i spróbuj zjechać bokiem. Tak, nie żartuję. Bokiem. Stoisz zakrawędziowany, odpuszczasz krawedzie (kolana lekko OD stoku) i jedziesz zeslizgiem. Próbujesz (balansem ciała przód tył) jechac nieco do przodu, nieco do tyłu) ale cały czas w dół bokiem. Zatrzymać się  pewnie potrafisz... :-) - kolana DO stoku. Reszta ciała ustawi się odpowiednio. Raz w lewo, raz po nawrocie w prawo. Zakrawędziuj, odpuść; zakrawędziuj, odpuść (repeat/until dół stoku... ). W programie nauczania czy starych ksiegach narciarskich nazywa sie to girlandą.

 

Pozdrawia

 

Zeslizg boczny jest ewolucja narciarska.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jadę na krawędzi. 

NIKT nie jeździ wszystkiego na krawędzi.

Na każdego przychodzi taki moment, że jest za stromo.

 

Dla mnie cała zabawa we współczesne narty polega na tym aby tę stromiznę na czysto przesuwać co raz dalej.

Interesuje mnie jazda aktywna.

Pasywnie da się zjechać wszystko co jest nazywane trasą narciarską , bez wysiłku.

Tu nie ma problemu.

 

Chodzi o to aby ogarniać narty tak, że chcemy przyśpieszać na co raz bardziej stromym.

 

Muszę się pochwalić :)

W bieżącym sezonie poczyniłem postępy.

 

p.s. jazda na krawędzi to tylko jedna z technik narciarskich.

Chociaż przyznaję, że kręci mnie najbardziej :)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczono, że girlanda to seria skrętów bez przekraczania lini spadku stoku a nie zsuwanie się bokiem. Girlandę można wykonać tylko na szerokim stoku utrzymując kierunek jazdy w poprzek stoku i robiąc naprzemiennie płytki skręt odstokowy i głęboki dostokowy.

Zsunąć się bokiem można natomaist nawet w wąskim źlebie. Co zresztą, często się praktykuje gdy jest zbyt stromo i/lub wąsko by wykonać normalny skręt.

chodziło mi o ćwiczenie w zachowaniu równowagi w czasie bocznego ześligu, na jednej, dwóch nartach, na stromym (łatwiej ) i mniej stromym (trudniej), w czasie jazdy do przodu czy do tyłu (przydaje sie w wąskich miejscach). Cwiczenia bardzo pomocne dla każdego.  Narciarz jadący 'wszystko na krawedziach"  jest narciarzem niepełnym, ....

A nazwa cwiczenia? może być dowolna.

 

Pasywnie da się zjechać wszystko co jest nazywane trasą narciarską , bez wysiłku.

Tu nie ma problemu.

 

Piszesz wątku osoby która jezdzi.... no własnie nie wiemy jak, możemy sie tylko domyslać po pytaniach....

 

PozdrawiamM


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...