Skocz do zawartości

Tepić czy nie tępić dzioby i piętki ?


boogymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Świerzbi mnie język, by wziąść udział w dyskusji(przynajmniej pojeżdżę teoretycznie). Nie chciałbym rozszerzać tematu, ale mam teraz problem z kątem. To dla mnie ważniejsze niż tępienie(otępianie), czego nigdy przy biszkotach nie stosowałem. Owszem pamiętam tępienie na boazerii. Kilka razy ostrzyłem te ostatnie w Szczyrku w warsztacie u mistrza narciarskiego Mysłajka, który miał( i może ma ) ten warsztat niedaleko kolejki na Skrzyczne. Mistrz po zdjęciu narty z maszyny, dopieszczał krawędź ręcznie kątownikiem. A potem brał pilnik(i horror!) tępił przy dzióbkach ostraą krarwędź. Horror raz zrobił się dopiero na Bienkuli, po takim ostrzeniu. Myślałem że się zabiję przy pierwszym zjeźdze. Narty tak gryzły śnieg swieżo naostrzonymi krawędziami, że za czorta nie chciały skręcić(te ołówki!). Jakaś genialnia myśl mnie naszła, że należy bardziej delikatnie inicjować skręt i poszło. 

 

To pikuś(dla mnie) to tępienie. Poważny problem to ten kąt, u mnie i  żony taki sam, o którym pisałem. Całe 86,5 st. Teraz co mam robić, gdy w kolanku ruina. Może zmniejszę w slalomkach do 88 st. Nowy Code czeka, jak sądzę z kątem, prostym. Żonie nie będę może zmieniał. Nie wie jaki ma kąt. Dzisiaj woziła się na Mosornym i  nic mi nie zapodała(jak mówią), że narty się za bardzo czepiały się stoku. Być może wpadnę niedługo w ciężkie kompleksy. Wydawało mi się zawsze, że jako amator dość przyzwoicie się ślizgam. A tu takie dyskusje(może braku jazdy), jak bym był w towarzystwie kolegów z kadry austriackiej.

 

Pozdrawiam

Podejrzewam że  Twoja krawędz ma najlepsze za sobą, jeśli nie chcesz planować ślizgów i takie tam, prawidłem podetnij na 1.5,  prawdopodobnie 0.5 nie zrobisz bez planowania jak po podcięciu uzyskasz już większą "ostrośc" niż przed to bok zrób na 88,) potem koniecznie z ręki diamentem zrób spód i bok,nie bój się jechać po szczycie krawędzi w miarę utrzymując  płaszczyzne krawędzi.

Potem możesz wypróbować 89,90,   najważniejsza jest jednak płaszczyzna spodu krawędzi.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...