Skocz do zawartości

Szkółka / instruktor dla 10-latka blisko Wawy w lutym.


pierotez

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się na parodniowe, takie budżetowe ferie na pare dni z początkiem lutego.

Młody ma 10 latek i będzie stawiał pierwsze szusy na nartach. Z racji że jedziemy PKP / PKS wstępne plany to Zakopane - dojazd na miejsce. Szkółki to Nosal, Harenda i Szymoszkowa. Jednak nie znaleźliśmy niedrogich i blisko wyciągu kwater.

Ostatni pomysł to najbliżej Stacja Narciarska Kazimierz Dolny - szybki dojazd oraz baza noclegowa na ul. Puławskiej. Może polecacie coś blisko górki? Jest jeszcze Góra Kamieńsk i Szwajcaria Bałtowska. Wszędzie idzie instruktora znaleźć ale nie wiem jak daleko od busa będzie.

Polecicie coś fajnego na pare dni na szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się na parodniowe, takie budżetowe ferie na pare dni z początkiem lutego.

Młody ma 10 latek i będzie stawiał pierwsze szusy na nartach. Z racji że jedziemy PKP / PKS wstępne plany to Zakopane - dojazd na miejsce. Szkółki to Nosal, Harenda i Szymoszkowa. Jednak nie znaleźliśmy niedrogich i blisko wyciągu kwater.

Ostatni pomysł to najbliżej Stacja Narciarska Kazimierz Dolny - szybki dojazd oraz baza noclegowa na ul. Puławskiej. Może polecacie coś blisko górki? Jest jeszcze Góra Kamieńsk i Szwajcaria Bałtowska. Wszędzie idzie instruktora znaleźć ale nie wiem jak daleko od busa będzie.

Polecicie coś fajnego na pare dni na szybko?

 

 

Polecam Szwajcarie Baltowską, na pierwszę kroki dla malucha jest wyrwirączka. Przy stoku masz nocleg, pokoje schroniskowe w rozsądnej cenie. Po dniu na nartach zabierasz małego w nagrodę do wioski św mikołaja lub inne atrakcje dla dzieci. Popatrz na kamerki w tygodniu trudna znaleźć jakiegoś narciarza. W weekend jadę uczyć tam swojego czterolatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się na parodniowe, takie budżetowe ferie na pare dni z początkiem lutego.

Młody ma 10 latek i będzie stawiał pierwsze szusy na nartach. ...........jedziemy PKP / PKS ...................................

Ostatni pomysł to najbliżej Stacja Narciarska Kazimierz Dolny - szybki dojazd oraz baza noclegowa na ul. Puławskiej. Może polecacie coś blisko górki? Jest jeszcze Góra Kamieńsk i Szwajcaria Bałtowska. Wszędzie idzie instruktora znaleźć ale nie wiem jak daleko od busa będzie.

Polecicie coś fajnego na pare dni na szybko?

Zrozumiałem że będziecie bez samochodu,

Weź pod uwagę że nartowanie w waszym przypadku to kilka godzin dziennie i przeważnie w porze poranno - południowej a co w pozostałych ?.

Mało prawdopodobne abyście chcieli spędzić resztę dnia zamknięci w 4 ścianach a po nartach spacery są bardzo wskazane. 

 

Góra Kamieńsk - stok narciarski (z rynną saneczkową) + narciarskie zaplecze stoku z restauracją, hotelem, ścianką wspinaczkową, wszystko na terenie sąsiadującym z kopalnią odkrywkową. Atrakcji poza narciarskich brak ...  ? ...  jeden spacer po okolicznych wzniesieniach z panoramą na kopalniane wyrobiska. Nie wiem jak z dogodnością dojazdu komunikacją publiczną z Otwocka (4 - 6 km od trasy Warszawa - Katowice).

Bałtów (Szwajcaria Bałtowska) - trudno mi mówić o zakresie atrakcji poza narciarskich, wiem że takie są i szczególnie adresowane do dzieci ale czy wystarczą na więcej niż 2 dni ? w tym spacery po okolicy ?. Bałtów to ośrodek także trochę oddalony od bliskości "cywilizacji", podobno ceny atrakcji narciarskich w Bałtowie nie są najniższe. Nie wiem jak z dojazdem publicznym od Otwocka 

Kazimierz Dolny - stok narciarski na obrzeżach miasta, dużo atrakcji poza narciarskich, bardzo atrakcyjne i ciekawe trasy spacerowe, dużo zabytków i miejsc godnych zobaczenia (także zamek w Janowcu po drugiej stronie Wisły), tydzień nie wystarczy. Bardzo dobry dojazd publiczny z Otwocka + lokalna komunikacja miejska.

 

Biorąc pod uwagę że 10 latek/tka będzie stawiał/a pierwsze kroki a ty/wy narciarsko początkujący to w moim odczuciu należałoby wybierać między Bałtowem a Kazimierzem Dolnym ze wskazaniem na Kazimierz bo jest najbliżej, najlepszy dojazd z Otwocka i ma najszerszą ofertę poza narciarską, w tym także noclegową. Możliwości noclegowych nie wskażę bo nie korzystałem, ale szukaj pokoi do wynajęcia w prywatnych domach. właściciele wywieszają tablice z taką informacją. Dlatego najlepiej byłoby zrobić sobie "na dniach" rekonesans czyli sobotnią lub niedzielną, jedno lub dwudniową kazimierską wycieczkę po to aby zobaczyć stok, odwiedzić znajdujące się w pobliżu (i nie tylko) prywatne kwatery oferujące pokoje do wynajęcia (tablice na domach), zarezerwować zaakceptowaną kwaterę, ważne aby po nartach można było wziąć w niej szybką kąpiel, porozmawiać o ewentualnych posiłkach, odwiedzić centrum Kazimierza. Kazimierz połączony jest z Puławami komunikacją miejską. W odległości kilku kilometrów stok narciarski Parchatka (między Kazimierzem a Puławami), w odległości kilkunastu kilometrów stok narciarski w Rąblowie (między Kazimierzem a Nałęczowem)

 

Nie wiem czy planowany wyjazd będzie ze sprzętem czy raczej myślicie o wypożyczalni, jeżeli wyjazd razem ze sprzętem narciarskim to warto pamiętać aby każdy/e miał/o swój plecak do wygodnego przenoszenia butów narciarskich, można także w wypożyczalni na stoku porozmawiać o ewentualnym przechowywaniu prywatnego sprzętu.

Mam nadzieję że pomogłem.

 

Ps. z tym rekonesansem to nie żart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuję za odpowiedzi. Wybrałem juz na 99% Bałtów ale okazało się ze stokowe kwatery juz pozajmowane.
Może ktoś ma fajne namiary blisko stoku?
Ewentualnie Kazimierz D. Blisko szybko i tanio z Wawy. Dużo prywatnych kwater. Pobliska ~4km. stacja Kazimierz, tylko juz troche późno na rezerwację instruktora, no i tłok na stokach przewidywany w lutym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B. dziękuję za odpowiedzi. Wybrałem juz na 99% Bałtów ale okazało się ze stokowe kwatery juz pozajmowane.
Może ktoś ma fajne namiary blisko stoku?
Ewentualnie Kazimierz D. Blisko szybko i tanio z Wawy. Dużo prywatnych kwater. Pobliska ~4km. stacja Kazimierz, tylko juz troche późno na rezerwację instruktora, no i tłok na stokach przewidywany w lutym.

 

W Bałtowie też jest mnóstwo prywatnych kwater. W weekend będę i prawdopodobnie będę szukał na jeden nocleg więc dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bałtowie też jest mnóstwo prywatnych kwater. W weekend będę i prawdopodobnie będę szukał na jeden nocleg więc dam znać.

 

W Bałtowie nie nocowałem, byłem tylko w niedziele. Po obserwacjach podwórek gospodarstw z pokojami domyślam się że nie jest łatwo coś znaleźć. 

Warunki dobre, atrakcji dla dzieci też coraz więcej. Widziałem że lodowisko szykują.

 

W sobotę byłem w Kamieńsku. Warunki gorsze po 12:00 sporawe muldy i młody już po nich nie chciał jeździć, może im się uda do przyszłego weekendu odpalić całą szerokość stoku to powinno się polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już jesteśmy po :unsure: niestety. Było super mimo braku świeżego puchu :), tego co zostało wystarczało w zupełności. Kwaterki Leśne Runo skromne ale nie było się do czego doczepić, w końcu to tylko nocleg.

 

Koni pierwsze kroki stawiał w szkółce Amigo Ski. Brawa dla profesjonalnej obsługi i ludzkiego podejścia. Pierwszy dzień instruktor Konrad - wymagający, rzeczowy. Nie obyło się bez scysji i płaczu, młody lubi po swojemu :P no ale szybko stanął na nartach i pod koniec dnia już sam samodzielnie zjeżdżał.

 

Drugi dzień szlify z instruktorem Błażejem. Tutaj cierpliwość i dobra zabawa na stoku. Po dwóch dniach już sami skoczyliśmy na niebieską.

 

Plusem Szwajcarii Bałtowskiej są dobre warunki na stoku do samego wieczora - zero muld!!? Przyjemnie przejechać się po zmroku w sztucznym świetle oraz wypróbować sił w snow parku. Wokół stoku są 3 duże knajpy pełne różności. Po nartach oprócz wioski Św. Mikołaja cały park rozrywek z Juraparkiem na końcu i wąwozami w okolicy.

 

Myśle że jeszcze tu wrócimy zanim wybierzemy wyższy góry ;)

Załączone miniatury

  • _DSC0776.jpg
  • _DSC0051.jpg
  • _DSC0039.jpg
  • _DSC0040.jpg
  • _DSC0245.jpg
  • _DSC0254.jpg
  • _DSC0537.jpg
  • _DSC0411.jpg
  • _DSC0371.jpg
  • _DSC0256.jpg
  • _DSC0325.jpg
  • _DSC0261.jpg
  • _DSC0796.jpg
  • _DSC0810.jpg
  • _DSC0594.jpg
  • _DSC0875.jpg
  • _DSC0940.jpg
  • _DSC0946.jpg
  • _DSC0900.jpg
  • _DSC0901.jpg
  • _DSC0710.jpg
  • _DSC0634.jpg
  • _DSC0300.jpg
  • _DSC0293.jpg
  • _DSC0161.jpg
  • _DSC0163.jpg
  • _DSC0120b.jpg
  • _DSC0075.jpg
  • _DSC0088.jpg
  • _DSC0066.jpg
  • _DSC0048.jpg
  • _DSC0617.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...