Skocz do zawartości

gogle a dobór odpowiedniego VLT


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli zależy Ci na bardzo dobrej widocznośc,to tylko gogle z pojedynczą szybką,
podwójna szybka , nawet napakowana "technologią", będzie zawsze gorsza pod tym względem.
Od pewnego czasu, gdy wzrok już nie ten ,w "podwójnych" nie potrafię jeżdzić.
Zazwyczaj są to gogle "wyczynowe" i posiadają 3 wymienne szybki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jeszcze z zeszlego roku, jak walna snieg, to brazowa szybka nadawala sie do wyrzucenia. Nie widzialem nic, kontrast byl zerowy. Nie widzialem ani jednej nierownosci terenu. Jazda po omacku poza trasa nie nalezy do najprzyjeniejszych. Stad ten prizm zaczyna powoli do mnie przemawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaczenie mojego kasku  z Oakley Flight deck. Jak dla mnie combo idealne.

Przejade se po swietach sprawdzic polaczenie z IO/7.

 

 

Do kasku Atomic, model "Hirschera" z daszkiem, również pasują idealnie - ale rozmiar ma tu znaczenie, bo przy małych twarzach i głowach gogle (w dużej wersji) zakryją i usta...   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejna opcja, tez bardzo ciekawa, ale - jessuu - cena!!??#$$!

 

Anon M2. W zestawie 2 szyby.

red solex 25%

red ice 85% 

 

red solex 25%

zolta 75%

 

dark smoke 8%

zolta 75%

 

 

 

Fajna wizualizajca od Anona:

http://www.anonoptics.com/lens-tints

 

Czytelny opis VLT anona:

http://www.evo.com/a...tint-guide.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam gogle Julbo, jest tofrancuska firma, specjalizująca się w okularach i goglach, nie jest to lans pierwszego sortu, ale szkiełka bardzo dobre, niestety nie tanie, na dzień bez mgły najlepsza opcja to Cameleon photochromy 2-4 + polaryzacja - to jest klasa szkiełek ta co dajmy na to RudyProject (tylko, że RP akurat w goglach nie ma takiego wyboru jak w okularach), niestety nie widziałem z tym szkiełkiem gogli, które miałyby też przeźroczystą lub jasną żółtą/pomarańczową szybkę - dla mnie to nie problem, bo wolę dwie pary gogli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra. Wybrane, zakupione.

Przymierzalem Shredy, Dragony X1, Smith IOX. O ile pierwsze udpadly ze wzxgleduy na brak wiedzy o ch optyce, parowniu, itp, o tyle nastepne byly za wielkie. Nie udalo mi sie przetestwac Oakley Prizm, ale znalazlem w necie zdjecia szkiel od wewnatrz.. za rozowe.

Moj wybor padl na Smith IO7 z szybami:

C1 - Red Sol X-Mirror 17%

ZF - Blue Sensor Mirrior 60%

 

W zalaczeniu zdjecia. Tam, gdzie sa 3 - pierwsze jest zrobione bez zadnej z soczewek. Smith za te kase moglby dodac jakis sztywny futeral - jak to robi konkurencja. A nie szmaciany worek, ktory sluzy tez czysczeniu gogli. Masakra, wozac gogle w worku obsyfionym cholera wie czym w plecaku - mam nim jeszcze szorowac po szybach. Temo, co to wymyslil cos najwidoczniej spadlo na glowe.

 

Co do spasowania do kasku Salomona - perfecto! Lepiej byc nie moglo.

 

Latwosc wymiany szyb... hmm.. nie jest dobrze. W rekawicach bedzie ciezko. Sa przy nosie dwa "cypki", ktore trzeba wcisnac, a latwe to wcale nie jest. Choc to, ze sa "tylko" 2 - to moze i zaleta. W moich D2 to calosc byla zacypkowana.

 

gfC3sJ.jpg

 

UjFHxu.jpg

 

hsB4UZ.jpg

 

WduiWg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...