Skocz do zawartości

custom shell w salomonach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.. 

 

Ostatnio nabrałem wątpliwości czy buty Salomon Impact 90 cs, czyli  na których pisze Custom Shell można rzeczywiście termoformować w całości, czyli but wewnętrzny i skorupę. W opisie buta jest bowiem, że buty mają  piankę  kształtowaną  termicznie w okolicach kostki i w języku co  ,,zapewnia indywidualne dopasowanie i komfort użytkownika". Ale znowu w opisie technologii cs  stoi: ,,......Opracowany przez Salomona materiał o nazwie Kaprolene umożliwia dokładne „owinięcie” buta wokół stopy w taki sposób, w jaki technicy dopasowują buty dla najwyższej klasy zawodników. Opatentowana przez Salomona formowalna skorupa CUSTOM SHELL umożliwia idealne dopasowanie skorupy buta do kształtu stopy – łatwo pozbywamy się bólu i miejscowego uciskania!....." 

To niby coś więcej te buty powinny mi dać niż piankę w okolicy kostki i języka. Czy tyle co Vacuum  Fit to pewnie nie, ale czy ktoś wie do jakiego stopnia można w tych butach ( salomon  Impact X 90 cs ), podobno całych z poliuretanu,  formować termicznie skorupę i but wewnętrzny? Czy warto po takim formowaniu tegoż salomona, lub np. innego fischera vacuum ful robić sobie indywidualną wkładkę sidas? Bo może człowiek czuje się jak w sandałach geox i to w skarpetach.  I lepiej nie będzie. 

 

Ps. Jeżeli przynudzam,to z góry przepraszam, ale chętnie bym takowego Salomona  podgrzał i zobaczył czy ten komfort będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się je poszerzyć w obrebie stopy i kostki (na szerokośc) . Zwęzić już nie.... :-)

Jakieś wieksze deformacje skorupy, które potrzebne są osobom z pechowym kształtem kończyn dolnych  i tak trzeba zrobić metoda punktowego odbarczania.

Dopasowałem je na gorąco metodą miski i kołka w zeby :-)  (gdzieś tu jest moj opis sprzed chyba 4 lat).

Niestety  100 CS (takie mam ) nie należa do szczególnie twardych butów, nawet jak na setki.

 

 

pozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się je poszerzyć w obrebie stopy i kostki (na szerokośc) . Zwęzić już nie.... :-)

Jakieś wieksze deformacje skorupy, które potrzebne są osobom z pechowym kształtem kończyn dolnych  i tak trzeba zrobić metoda punktowego odbarczania.

Dopasowałem je na gorąco metodą miski i kołka w zeby :-)  (gdzieś tu jest moj opis sprzed chyba 4 lat).

Niestety  100 CS (takie mam ) nie należa do szczególnie twardych butów, nawet jak na setki.

 

 

pozdrawiamM

Tak. To by się potwierdzało,że marketing dźwignią handlu. Twój post chyba czytałem, chcąc dowiedzieć się więcej o CS.  But w zasadzie termo formowalny nie jest, w każdym w razie w nuewiele większym stopniu niż każdy inny nowoczesny but. Z pewnością nowsze salomony mające także Custom Feet podlegać mogą głębszej obróbce. Wiemy, ze Fischer Vacuum da się uformować. Ciekawi mnie jednak do jakiego odczuwalnego  komfortu można doprowadzić  termoformowalne  buty Salomona lub Atomica z fleksem ponad 100?  Oczywiście za pomocą termoformowania skorup i buta wewnętrznego  oraz indywidualnych wkładek SIDAS. Nie z konieczności, tylko w celu podniesienia komfortu w użytkowaniu twardszego buta. Czy zrobił ktoś taki zabieg i może się podzielić efektami? 

Pytam nie po to, że mam coś nie tak z butami. Myślę raczej w kierunku wykorzystania w przyszłości lepszych (twardszych) butów do jazdy rekreacyjnej, bo niewątpliwie buty z wyższej półki z twardszym fleksem są jakościowo lepsze, ale w użytkowaniu nieco uciążliwe. Wydając jednak trochę kasy na personalizację można uzyskać but chyba  naprawdę wyjątkowy. Pewnie ktoś to już

zrobił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To by się potwierdzało,że marketing dźwignią handlu. Twój post chyba czytałem, chcąc dowiedzieć się więcej o CS.  But w zasadzie termo formowalny nie jest, w każdym w razie w nuewiele większym stopniu niż każdy inny nowoczesny but. Z pewnością nowsze salomony mające także Custom Feet podlegać mogą głębszej obróbce. Wiemy, ze Fischer Vacuum da się uformować. Ciekawi mnie jednak do jakiego odczuwalnego  komfortu można doprowadzić  termoformowalne  buty Salomona lub Atomica z fleksem ponad 100?  Oczywiście za pomocą termoformowania skorup i buta wewnętrznego  oraz indywidualnych wkładek SIDAS. Nie z konieczności, tylko w celu podniesienia komfortu w użytkowaniu twardszego buta. Czy zrobił ktoś taki zabieg i może się podzielić efektami? 

Pytam nie po to, że mam coś nie tak z butami. Myślę raczej w kierunku wykorzystania w przyszłości lepszych (twardszych) butów do jazdy rekreacyjnej, bo niewątpliwie buty z wyższej półki z twardszym fleksem są jakościowo lepsze, ale w użytkowaniu nieco uciążliwe. Wydając jednak trochę kasy na personalizację można uzyskać but chyba  naprawdę wyjątkowy. Pewnie ktoś to już

zrobił. 

Cześć

Twardy dobrze dobrany but wcale nie jest uciążliwy w użytkowaniu. Mówię o twardych butach (130 i więcej). To mit.

Warunek - poza odpowiednim doborem - bardzo dobra technika jazdy.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...