Skocz do zawartości

jaki flex dla początkującej?


maxima20

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałam dziś buty narciarskie i bardzo mi odpowiadały dwa modele. Jeden to Nordica Olympia EM 12 tutaj: http://skionline.pl/...y&id_grupy=1718 a drugi to Nordica Beast 12 http://skionline.pl/...y&id_grupy=1399 Jestem początkującą narciarką:) Oba buty dobrze leżały, nic nie uciskało, w tych drugich było nawet lepiej (cena też wyższa:) ) Tyle że znacznie różnią się flexem : pierwsze są dla początkujących - 60, a drugi miał napisane - 70 (na www 80-90) Czy jako początkująca mogę mieć buty o wysokim flexie? Przyznam, że Beast były lepiej dopasowane do stopy, jakby stworzone na moją stopę!, ale obawiam się tej twardości. Co to tak naprawdę oznacza? Czy to duże obciążenie dla nogi/stopy/kolan itp? Dzięki za pomoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nordica Olympia maja bardzo dobre opinie uzytkowniczek... Jesli jednak lepiej leza ci Beast to wez wlasnie je... Moim zdaniem wiekszy (ale nie przesadzony) flex jest zaleta... Masz wtedy wieksza kontrole nad narta... Buty o flexie 70-80 posluza ci dluzej - nadaja sie i do nauki, i do bardziej zaawansowanej, ambitniejszej jazdy... Na pocieszenie dodam, ze obecnie mam buty z flexem 130 i drugie z flexem o okolo polowe mniejszym i o dziwo w tych pierwszych mam wiekszy komfort niz w tych drugich...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flex okresla twardość skorupy buta, im twardsza tym sztywniejsza i precyzyjniej przenosi impulsy z nogi na nartę. Sama twardość skorupy wielkiego wpływu na komfort nie ma, ale w parze z twardością idzie również inna wkładka czyli but wewnętrzny, jest zdecydowanie cieńszy aby gubił mniej impulsów przekazywanych z nogi narciarza, a to ma już zdecydowany wpływ na komfort jazdy. Dla poczatkujacej lepszy jest but o flexie do 60 ale w twoim przypadku nie koniecznie kupował bym akurat ten model lecz przymierzył parę innych. But musi być wygodny a jeżeli twardszy wydaje ci się wygodniejszy to popróbuj innych miękkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja ostatnio zmieniłem buty z 55 na 80 i tez miałem wrazenie ze te drugie są jakby "szyte na miarę dla mnie". Ogólnie wydaje mi się (a moze sie mylę?) ze w tym przedziale wazniejsze jest dopasowanie buta niz jego twardość. Przy zakupie mierzylem rózne marki i twardości ale tylko jedne buty wydały mi sie idealne. Efekt jest taki ze w tych 80 moge jezdzic kilka dni;) a w poprzednich 55 (widocznie nie do konca dopasowanych) miałem dość po kilku godzinach. O kontroli nad nartami nie wspomnę... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...