Skocz do zawartości

Madonna początkiem kwietnia


cysio

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemet czy jechać do Madonny, ze względu na pogodę, to nasz pierwszy wypad i szukamy raczej łatwych tras, a dodatkowo w Madonnie skipass dla dzieciaka darmowy.

Na tą w chwilą warunki w Madonnie i Marilevie bardzo dobre, niestety temperatury cały czas w górę a w przyszłym tygodniu dwa dni ponad 10C wg prognoz długoterminowych. 

Doradźcie, jechać czy nie?

 

http://www.3bmeteo.c... di campiglio/8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysio proszę Cię. ..
jak to mawają  'i chciałabym i boje sie' ..... :-)
jakby co to zapraszam do Ustronia na rower......

 

Pytam, bo może ktoś był przy takich temperaturach i ma doświadczenie. Zapowiadają po +13 w dolinkach i może ktoś wie co się dzieje, płynie wszystko?

Byłem w ten weekend w Szczyrku i było +13, około 14 już był dramat.

 

Na rowerek wpadnę, wpadnę, ale jak śniegi zejdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byliśmy w Val di Sole kiedyś chyba w pierwszej połowie marca. Jak jechaliśmy autobusem przez początek doliny to śniegu nie było  widać. Jakieś kwitnące drzewka. Gdzie ten śnieg. Dopiero wyżej coś tam się bieliło. Dolina na poziomie Folgaridy i Marilevy  ma ok. 1300 m nad poz. morza, szczyty tu są (Marileva, Folgarida) ok. 2100 m. Madonna jest za tymi górkami na wys. ok. 1600 m. Najwyższe miejsce tu to  przełęcz(zapomniałem nazwy Groste?) w pięknej  grupie górskiej Brenta. Przełęcz 2500 m. W samej Modonnie wtedy nie było już śniegu. Trasa gigantowa z góry Spinale do Madonny od polowy była nieczynna, z braku śniegu. W kwietniu to tylko jazdy na lodowcu Presena nad Tonale.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byliśmy w Val di Sole kiedyś chyba w pierwszej połowie marca. Jak jechaliśmy autobusem przez początek doliny to śniegu nie było  widać. Jakieś kwitnące drzewka. Gdzie ten śnieg. Dopiero wyżej coś tam się bieliło. Dolina na poziomie Folgaridy i Marilevy  ma ok. 1300 m nad poz. morza, szczyty tu są (Marileva, Folgarida) ok. 2100 m. Madonna jest za tymi górkami na wys. ok. 1600 m. Najwyższe miejsce tu to  przełęcz(zapomniałem nazwy Groste?) w pięknej  grupie górskiej Brenta. Przełęcz 2500 m. W samej Modonnie wtedy nie było już śniegu. Trasa gigantowa z góry Spinale do Madonny od polowy była nieczynna, z braku śniegu. W kwietniu to tylko jazdy na lodowcu Presena nad Tonale.

 

Pozdrawiam

Cześć

Gienku dwa razy jeździłem w Tonale na początku maja po półmetrowym świeżaku. Na pogodę nie ma reguł. ;)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Byliśmy w Val di Sole kiedyś chyba w pierwszej połowie marca. Jak jechaliśmy autobusem przez początek doliny to śniegu nie było  widać. Jakieś kwitnące drzewka. Gdzie ten śnieg. Dopiero wyżej coś tam się bieliło. Dolina na poziomie Folgaridy i Marilevy  ma ok. 1300 m nad poz. morza, szczyty tu są (Marileva, Folgarida) ok. 2100 m. Madonna jest za tymi górkami na wys. ok. 1600 m. Najwyższe miejsce tu to  przełęcz(zapomniałem nazwy Groste?) w pięknej  grupie górskiej Brenta. Przełęcz 2500 m. W samej Modonnie wtedy nie było już śniegu. Trasa gigantowa z góry Spinale do Madonny od polowy była nieczynna, z braku śniegu. W kwietniu to tylko jazdy na lodowcu Presena nad Tonale.

 

Pozdrawiam

 

OK, ale wiem, że teraz śniegu jest w 3 dupy we Włoszech, w tym tygodniu temperatury na minusie i coś tam lekko sypie, od piątku ocieplenie o 10C przez 5-6 dni.

Na tą chwilę wszystko chodzi i wszystko działa --> http://ski2.intermap...id=2402&lang=en

 

Kolega wrócił w sobotę i mówi, że nawet jak w dolinkach bedzie na plusie nie ma dupy, żeby śnieg spłynął. Heh, co tu zrobić...

Austryjaki mają ferie i na lodowcach będzie full, poza tym wolę bombardino i pastę od wursta i kartofel salad, dlatego wolałbym zostać przy Italii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wszystko zależy od pogody, ale jak się jedzie, to chciałoby być raczej pewnym, że wszystkie(może większość) trasy będą przejezdne i nie będzie za  dużo ciapy. Teraz jest internet, kamery, komunikaty o pokrywie śnieżnej, prognozach. Więc sprawa jest dużo prostsza. Ale gdy w 98 jechaliśmy w drugiej połowie marca do Cervinii, to miałem nietęgą minę. W dolinie Aosty kwitły piękne sady. Jak autobus skręcił w prawo w boczną dolinę w kierunku Cervinii to dalej nie było śniegu. W Valtournenche(1500 m), gdzie przy kasie kolejki pytaliśmy o karnety mina mi bardzo zrzedła. Na trasie z góry nie było już zupełnie śniegu. Na szczęście powyżej Cervinii(2000 m) już dało się jeździć , a wyżej już było fajnie. Tak z obserwacji przez lata pogody w Alpach to wiem, że średnio w kwietniu(na początku) poniżej dwóch kilometrów już jest większość tras nieczynnych. Druga połowa i koniec tego miesiąca to zostają jedynie lodowce. Ale może się trafić, jak kiedyś w Szczyrku na Bieńkuli było w połowie kwietnia metr śniegu i parę stopni mrozu. Teraz dla przykładu puszczam sobie z YT filmy dotyczące Valle Blanche i patrzę na śnieg, pokrywę, wytopiony lodowiec na końcu, by sobie bliżej określić termin ew. wyjazdu w przyszłym roku. Taka zabawa w przewidywanie jakie mogą być warunki, By nie liczyć, że w przeddzień wyjazdu nieba się zlitują.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale wiem, że teraz śniegu jest w 3 dupy we Włoszech, w tym tygodniu temperatury na minusie i coś tam lekko sypie, od piątku ocieplenie o 10C przez 5-6 dni.

Na tą chwilę wszystko chodzi i wszystko działa --> http://ski2.intermap...id=2402&lang=en

 

Kolega wrócił w sobotę i mówi, że nawet jak w dolinkach bedzie na plusie nie ma dupy, żeby śnieg spłynął. Heh, co tu zrobić...

Austryjaki mają ferie i na lodowcach będzie full, poza tym wolę bombardino i pastę od wursta i kartofel salad, dlatego wolałbym zostać przy Italii.

Możesz jechac w ciemno..... w tym roku sniegu jest dość. NA południowych stokach może być mokro ale wcale nie musi. W Madonnie stoki mają raczej wystawe zachodnia (Groste) lub wsch (3 Tre) wiec powinno byc ok, a przynajmniej z rana. Tereny narciarskie są dość wysoko.

Napisz jak było

PozdrawiamM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...