Skocz do zawartości

Klamry do butów - gdzie kupić?


JacekH

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dziecku buty - Head Raptor Project. Pojeździł na nich 5 dni w Alpach i same buty sprawdziły się. Mam jednak wątpliwości co do klamer.

 

Dwie górne mają możliwość makroregulacji (są dwie dziury, stałą część zapięcia można odkręcić i wsadzić do drugiej dziury, co już wykonałem), dolne są stałe. Niestety, wszystkie cztery są bez mikroregulacji. Już teraz różnice między lewym, a prawym butem są takie, że w jednym bucie pierwsza klamra od dołu zapięta bez nogi zupełnie nie zatrzaskuje buta, jest zbyt luźna, w drugim trzyma minimalnie, ale jednak. Podobnie przy zapinaniu butów na nogach - brakuje mikroregulacji. Kupowałem je ze świadomością tych braków, bo wykonanie, pozostałe elementy, super cena promocyjna, a przede wszystkim spasowanie z nogą były bez zarzutu. Generalnie, używać się da, dopiąć buty również, żadnej tragedii nie ma. Ale te różnice w zapięciu klamer skutkują odrobinę różną siłą zapięcia. Dziecko może nie zwraca na to większej uwagi, ale ja zapinając mu buty tę różnicę widzę. 

 

Chciałbym "upgrade'ować" klamry. Google'am i nic takiego nie mogę znaleźć. Moje pytanie - gdzie można kupić takie akcesoria, albo który serwis takie rzeczy wymienia? Chciałbym zmienić jedynie same klamry - tę stronę, którą się zapina. 

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij fotkę, jak Twoje dziecko ma buty na nogach (zapięte do jazdy).

My też mamy dzieci i różne eksperymenty trzeba było robić. Może coś doradzimy.

 

Pozdrawiam - TomeC

 

Teraz buty są odrobinę za duże, ale synek ma ten okres, kiedy noga znacznie rośnie i zakładam, że w przyszłym sezonie jeszcze w nich pojeździ. Pod botkiem ma wkładkę filcową - termiczną, żeby nieco unieść nogę. Nie sprawdzę tego, ale mówi, że noga jest bardzo stabilnie w bucie i pięta w zasadzie da się tylko minimalnie podnieść, reszta jest mocno trzymana. Myślę, że tak jest. Jeździliśmy do wczoraj po alpejskich stokach przez 5 dni i zauważyłem znaczne postępy w pewności jazdy w tych butach w stosunku do poprzednich, które były już ciut małe, ale i znacznie rozbite - kupiliśmy je 2 lata temu używane. Obecne mają skorupę o 20mm dłuższą. Ale to nowy but, wkładka nowa, o wiele lżejsze te buty, sztywniejsze (flex juniorski niby 80, ale ponoć to 50). Wszystko z nimi jest OK, jedynie klamry mogły być lepsze.

 

OK, jutro mogę zrobić fotkę, ale to niewiele Ci powie, bo te różnice w zapięciu klamer nie są widoczne, bardziej odczuwalne podczas zapinania - przeze mnie. Jak puste buty zapinam, to licząc od dołu: pierwsza klamra na pierwszym ząbku - lekko zamyka buta, podobnie trzecia - ta ciut mocniej, ale druga jest zupełnie luźna - można ją wyjąć palcem z pierwszego ząbka, czwarta trzyma podobnie, ale odrobinę mocniej. Zapinając buty do jazdy przydałoby się mieć tę mikroregulację i wtedy dopasowałbym zapięcie buta poprawnie, porównywalnie dla obu nóg.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz buty są odrobinę za duże, ale synek ma ten okres, kiedy noga znacznie rośnie i zakładam, że w przyszłym sezonie jeszcze w nich pojeździ. Pod botkiem ma wkładkę filcową - termiczną, żeby nieco unieść nogę. Nie sprawdzę tego, ale mówi, że noga jest bardzo stabilnie w bucie i pięta w zasadzie da się tylko minimalnie podnieść, reszta jest mocno trzymana. Myślę, że tak jest. Jeździliśmy do wczoraj po alpejskich stokach przez 5 dni i zauważyłem znaczne postępy w pewności jazdy w tych butach w stosunku do poprzednich, które były już ciut małe, ale i znacznie rozbite - kupiliśmy je 2 lata temu używane. Obecne mają skorupę o 20mm dłuższą. Ale to nowy but, wkładka nowa, o wiele lżejsze te buty, sztywniejsze (flex juniorski niby 80, ale ponoć to 50). Wszystko z nimi jest OK, jedynie klamry mogły być lepsze.

 

OK, jutro mogę zrobić fotkę, ale to niewiele Ci powie, bo te różnice w zapięciu klamer nie są widoczne, bardziej odczuwalne podczas zapinania - przeze mnie. Jak puste buty zapinam, to licząc od dołu: pierwsza klamra na pierwszym ząbku - lekko zamyka buta, podobnie trzecia - ta ciut mocniej, ale druga jest zupełnie luźna - można ją wyjąć palcem z pierwszego ząbka, czwarta trzyma podobnie, ale odrobinę mocniej. Zapinając buty do jazdy przydałoby się mieć tę mikroregulację i wtedy dopasowałbym zapięcie buta poprawnie, porównywalnie dla obu nóg.

 

Jacek

Cześć

A po co Ci taka zabawa?

Filcowa wkładka z pewnością ma wpływ na nierównomierne zapinanie się klamer (bo rozumiem, że to jest problem a nie to że but jest za duży po prostu. Nierównomierne trzymanie klamer to rzecz normalna i jak jest mikro to można to zniwelować ale i tak nie do końca (wiele zależy od pogody (temp, wilgotność). W dziecięcych butach możesz spróbować dokupić (kiedyś bywało teraz rzadkość) innej długości cięgła.

Z doświadczenia jednak Ci powiem, że jak but nie spada i dziecko nie narzeka to nie ma co sobie głowy zwracać. Chyba, że mówimy o bardziej zaawansowanej jeździe ale wtedy kupowanie za dużego buta miękkiego jest głupotą bo z twardym jest troszke bezpieczniej.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
A po co Ci taka zabawa?
Filcowa wkładka z pewnością ma wpływ na nierównomierne zapinanie się klamer (bo rozumiem, że to jest problem a nie to że but jest za duży po prostu. Nierównomierne trzymanie klamer to rzecz normalna i jak jest mikro to można to zniwelować ale i tak nie do końca (wiele zależy od pogody (temp, wilgotność). W dziecięcych butach możesz spróbować dokupić (kiedyś bywało teraz rzadkość) innej długości cięgła.
Z doświadczenia jednak Ci powiem, że jak but nie spada i dziecko nie narzeka to nie ma co sobie głowy zwracać. Chyba, że mówimy o bardziej zaawansowanej jeździe ale wtedy kupowanie za dużego buta miękkiego jest głupotą bo z twardym jest troszke bezpieczniej.
Pozdrowienia

Żadnego wielkiego problemu nie ma, po prostu pomyślałem o tym, że jeżeli wymieniłbym klamry, tę część z mechanizmem do zapinania na taką z mikroregulacją to but byłby idealny. Wkładka filcowa na zapinanie nie ma wpływu, bo puste buty też różnie się zapinają (lewy vs prawy). Wkładka jest po to, żeby odrobinę zmniejszyć pojemność buta, mam świadomość, że odrobinę są za duże. Ale nie napinam się na cokolwiek więcej niż czysto rekreacyjną jazdę z zacięciem sportowym :) Za rok ten ciut za duży but będzie ok, a jak mu kopytko bardzo nie urośnie, to może i jeszcże następny sezon. No chyba, że synkowi się gust zmieni, co jest najbardziej prawdopodobną przyszłą przyczyną nowego zakupu :D

Cięgła, o których piszesz, to jak rozumiem, ten element, który wchodzi bezpośrednio w ząbki. Tak się zestanawiałem nad tym, czy właśnie tego nie dało by się nieco zawęzić tu od strony zapięcia, co może skróciło by długość.

Wybieram się dziś na nasze targi (Targi Kielce), prezentują sprzęt sportowy, może uda mi się z kimś z serwisu Heada porozmawiać i coś tam wyciągnąć od nich ;)

Pozdrawiam,
Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...