Skocz do zawartości

Narciarka po 10 latach przerwy


colgate

Rekomendowane odpowiedzi

Podam pełną listę. Będę niezmiernie wdzięczna, jeśli "zagłosujecie" (im więcej głosów, porad, uzasaadnień, tym lepiej!) na którąś z nart, pamiętając o moich parametrach, preferencjach i planach na przyszłość.

Nie ukrywam, że spieszy się, to szaleństwo, ale chcę narty kupić najpóźniej w piątek.

Kolejność przypadkowa:

1) nordica-dobermann-spitfire-evo-edt 160
2) rossignol-unique-8 156 (babskie, ultra lekkie)
3) rossignol-unique-10 156 (babskie, ultra lekkie)
4) head-worldcup-rebels-isl-sw 160
5) blizzard-scs-racing-suspension 160
6) blizzard-src-racing-suspension 160
7) fischer-rc4-worldcup-sc-pro-racetrack 155 lub 160
8) nordica-spitfire-ti-evo 160
9) nordica-spitfire-pro-evo 152 lub 160
10) atomic-redster-d2-sl 160
11) Atomic SL Race TI 156

ps. czy takie ultra lekkie babskie narty miałyby u mnie przyszłość?
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć takie dylematy jak Ty. Będzie ciężko Ci doradzić, bo zaproponowałaś w dużej mierze "niszowe" dechy - albo babskie modele na których prawie nikt nie jeździ, albo rzadko spotykane "wynalazki" w postaci nordici i blizzarda.

Jak pewnie się zorientowałaś nasz mały forumowy świat kręci się wokół Atomica, Volkla, Heada i Fischera.

Odrzucając nordice i blizzarda których kompletnie nie znam, to wydaje mi się, że najbardziej radykalny będzie Head iSL jako jedyna pełnokrwista pierwsza slalomka sklepowa. Zaraz za nim Atomic, który jednak jest (jak wyżej pisałem) bardzo przyjazny i nie ma co się go bać, a stopień niżej Fischer jako druga, lekko wykastrowana slalomka. Z tych trzech ja nadal brałbym Atomica. Teraz niech się wypowiedzą spece od Nordici i Blizzarda


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadziu, czy mógłbyś rozwinąć, proszę?

Fajnie by było, gdybyś podała imię - jakoś tak niewygodnie zwracać się do Ciebie nikiem... :)

 

Gapa jestem! Właśnie się zorientowałem że Pomyliłem SRC z RCS!!! :D  Te same literki, tylko w innej kolejności! :D Coś marketingowcy Blizzarda mają kiepską wyobraźnię... RCS to sklepowa gigantka o sporym promieniu.

 

Na Blizzardach nie jeździłem - nic o nich nie wiem. Pewnie dlatego ten błąd.

Na Headach isl jeżdżę parę lat - oczywiście dużo starszy model - bardzo dobre i trwałe narty.

Na Atomach D2 jeździłem tylko godzinę - dwie, ale na stromym i oblodzonym stoku (Dzikowiec). Doskonałe narty.

Na Fiszkach też nie jeździłem, ale RC4 WC to ma pewno dobre narty i są w Twojej idealnej długości 155 cm.

 

Tadek

 

PS. No nie tylko mnie się mieszają literki.  :)  Sese - Fiszki RC4 WC SC to pierwsza sklepówka.

http://www.skionline...track,6450.html


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze patrzę na narty poniżej 160cm i z tego co widzę, to w znacznej większości są to narty typowo damskie, tak mają w opisie, design kobiecy itd. W tej kategorii również w większości przeważają narty ultra light ważące 3kg (nota bene nie wiem ile ważą średnio zwykłe narty), jak te, które przytoczyłam wyżej Rossignole. Tutaj sese nazwał je niszowymi, ale może na takich jeżdżą teraz po prostu kobiety? Celować w damskie, czy raczej unisex/męskie przy podchodzeniu do kursu PI/I? Zastanawiam się jak waga narty wpływa na jakość jazdy, czy nie ogranicza w jakiś sposób.

Tutaj dokładam do powyższej listy jeszcze damskie: head-mya-no-8 156 (to są AM)

Tylko żeby ktoś nie pomyślal, że zależy mi na jakimś kobiecym designie... never! Tylko jakość.

A 152 to już dla mnie za krótkie chyba, prawda?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300zł, z gwarancją

 

jezeli faktycznie dryfujesz w strone radykalnego SL-a , proponowal bym  zrobic to stopniowo - na  tym wyjezdzie na Twoim miejscu, zaczal bym od lagodnych allround i dzien po dniu skracal bym promien.. i poczekal na zakup do nast sezony/wyjazdu

 

ale, to takie ostrozne podejscie. wybierzesz jak chcesz..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba.

Nie kombinuj :).

To strata czasu i pieniędzy.

Dziewczyna jest ambitna i wie o co jej chodzi.

 

Ja nie marnuję czasu z moimi członkami rodziny i wszyscy "od początku" jeździmy na Race.

Nawet początkującego nauczę jeździć na komórkach i się nie zorientuje, że to jakiś problem.

No chyba, że przeczyta na forum :)

 

 

Wyjątkiem jest Kris który woli FR.

Jednak narta na której jeździ to klasyczny sandwicz z dwiema blachami tylko szersze niż GS.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania,

Właśnie się umawiamy na forumowe narty w Tatrach Słowackich albo Polskich. Wejdź tutaj:

http://www.skiforum....-11#entry483498

posty od 196 do końca.

Przyjedź. Będziesz miała okazję sprawdzić nowe nartki :) .

Ja zabiorę także narty 165 cm i 75 mm w talii (Legendy Dynastara). Jak koniecznie będziesz chciała stopniowo się przyzwyczajać, to pierwszego dnia będziesz mogła na nich pojeździć.

Tadek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty już wybrane, najwyżej zapłacę za swoją niewiedzę kupnem nowych za 2 lata. Nigdy nie interesowałam się sprzętem, a jeśli już cokolwiek, to było to ponad 10 lat temu, więc nie ma o czym mówić. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować plany kursanckie w przyszłym sezonie i wtedy chcąc - nie chcąc wiedza z tematu przyjdzie sama.

Tadziu, miła propozycja, ale gdybym tylko mogła, to szalałabym na nartach ile wlezie, niestety na ten sezon już nie ma takiej opcji. Wracam, a właściwie startuję za rok i jeśli wtedy będziecie coś organizować, to chciałabym powiedzieć "zawsze chętnie", ale czas pokaże. Teraz też łączy mnie z górami 5-6h jazdy zamiast godziny jak dawniej, a to różnica. No i inne obowiązki.


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tematem sprzętowym, ale jak najbardziej w temacie powrotu na narty po dłuższej przerwie:

Jakie dyscypliny sportowe polecacie, żeby wzmocnić kondycję i mięśnie pod kątem nart? Kiedyś byłam niezłym "sportowcem", czego się nie złapałam, to osągałam dobre wyniki, szybko się uczyłam. W czasie tej mojej około 10-letniej przerwy dużo się zmieniło, "zasiedziałam się", ale sport nadal lubię: łyżwy, rower, rolki, gry zepołowe (raczej nie mam okazji), jazda konna, wspinaczka, tenis stołowy, ewentualnie pływanie. Nie lubię z pewnością róznego rodzaju fitnessów, siłowni i biegania. Na pewno teraz znacznie aktywniej będę spędzać czas, chcę się wzmocnić przed nowym sezonem. Coś konkretnego polecilibyście?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki!

Kondycja - czyli długie dystanse, ćwiczenia typowo narciarskie, a i typowo rolkowo - łyżwiarskie oczywiście też. Z tymi ostatnimi mam największy kłopot - w końcu jestem początkujący... A zdecydowałem się jeździć na rolkach pod wpływem postów Niko130. Szczególnie ćwiczenia imitacyjne - narciarskie. Także dołożyli się do tego - zresztą bez swojej wiedzy  :)  - Fredowski i Scatman - za co im dziękuję przy okazji. :) . Jak już kupiłem rolki, to zacząłem szukać na YT i na początek znalazłem Haralda Harba:

http://www.harbskisy...d=40&Itemid=108

 

Trochę ćwiczeń znajdziesz po wpisaniu w wyszukiwarkę YT "narciarskie ćwiczenia na łyżworolkach", np:

 

Zacząłem sezon rolkowy 2 dni temu - około 10 km.

Tadek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

życie mnie miło zaskoczyło, rozjeździłam się trochę jeszcze w tym sezonie i przyszła pora na zakup gigantek (nadal lepiej teraz niż w sezonie)

Mam na oku:

1) Rossignol Radical WC GS FIS Cascade Racing 175cm (wolałabym chyba półkę niżej Master)
2) Atomic Redster D2 GS 179cm (wolałabym 174, jeździłam na nich, był szał w odróżnieniu np od Voelkl Racetiger Speedwall GS jakiś nieco starszy model)
3) Blizzard R-Power Full Suspension IQ 174cm
4) Voelkl Racetiger RC UVO Orange 175cm


Wydaje mi się, że to wszystko są całkiem przyzwoite deski. Jakieś uwagi macie? Ceny trochę kiepskie, myślę, że mogę kupić też jakieś dobre, ale starsze używki (może ktoś ma jakąś propozycję? to na prv poproszę)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...