Skocz do zawartości

Jakie używane narty wybrac ?


Janao

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pamiętam, ze jak pytałem tu kiedyś o używane narty, to tłumaczono, mi ze narty powinny się wyginać i przy przyłożonych nartach ślizgami do siebie po środku powinna być dość duża przerwa.

Jeżeli przerwy nie ma, to znaczy ze narty są wymęczone i straciły elastyczność.

 

Na tych zdjęciach wygląda, że one praktycznie przylegają...

Ale to opinia totalnego laika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/of...html#52309b3156

jaki to rocznik i czy warte to swjej ceny ?

 

http://tablica.pl/of...html#52309b3156 te same pytania ?

 

Co do tych fischerow za 480zł to jak jest waszym zdaniem. Sa warte swojej ceny ?

http://www.skionline.pl/sprzet/

 

może troszkę inicjatywy z własnej strony, rocznik sam możesz sprawdzić tylko trzeba poszukać ;)

 

Pozatym mieszasz trochę, FISCHER o ile pamiętam narty race'owe dzielił na RC4 RACE i RC4 WORLD CUP, i z kolei każdą z tych podgrup dodatkowo na RC największy promień skrętu >17 (coś jak narta gigantowa), SL 12-13 oraz SC ~10.

Najpierw się zastanów jak chcesz jeździć na tych nartach, jeśli nie możesz się zdecydować to narty All Mountain.

 

 

Tak wogule to narty z tych linków to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, średnio się na tym znam i pytam. W aukcjach często nie piszę jaki to typ narty/

parę lat temu jezdziłem na narcie ponad 180cm i wiem, ze jezdziło mi się bardzo dobrze. Gdy dostałem w wyporzyczalni narte, ktora miała być dobra dla mnie (z tego co pamietam to byla All Mountain jakies 165cm), a nie czułem się dobrze na tych nartkach.

Po tym co tu pisaliscie, zadecydowałem, że przeznaczę więcej kasy na nartki. Szukam uzywanych, ale w bardzo dobrym stanie i zeby nie byly odpicowane z wypożyczalni. Na narty chciałbym wydac do 600 zł, bo musze tez kupic buty. Nart szukam minimalnie 170 cm. Wydaje mi się że firmy wymysliły sobie jak najwięcej kategorii i podkategorii typu nart, nie wiem po co, ale wiem, ze nie mam ochoty zaśmiecać swoją głowe tym wszystkim. Oczywiscie, nie powiem ze paredziesiąt lat temu jezdzili na zwyklych deskach i teżbyło dobrze, bo nowe technologie mają swój wpływ na przyjemnosc i osiągi podczas jazdy, ale jest tego szczerze za duzo i pewnie połowa z tego to brednie. Postanowiłem, że  ograniczę się do jednej firmy i ,,konkretnego'' modelu. Z racji tego że zawsze narty typu rc4 przyciągały moją uwage na stokach, wybieram tą firmę i ten model. Wydaje mi się że potrzebuje narty bardziej RACE. a czy to rc4 race, czy rc4 world cup to wydawało mi się ze nie ma znacznych różnic.

Ale od tego jest forum dyskusyjne, żeby zapytać.

 

Podsumowując: To co wcześniej pisałem, można uznać za nieważne, z tego względu, że nie miałem jeszcze jakiegos wyrobionego zdania na ten temat, bo sie kompletnie nie znałem i chcialem pojsc na łatwiznę, pytając was o to. Wy uświadomiliście mnie, że 99% nart do 300zł to złom lub antyk i teraz mam juz troche inny pogląd na to wszystko.

Teraz jak juz mniej więcej, wiem czego chcę, to proszę was żebyscie ocenili waszym okiem, czy dana narta raczej jest z rąk prywatnych i ile warto waszym zdaniem zapłacić, żeby też nie przepłacić, bo jak każdy, nie lubie przepłacać ; )

p.s. Dlatego kupuje w biedronce ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba interesują mnie bardziej narty gigantowe, ale też nie jest to takie na 100% Wydaje mi się, że to juz pozostawie losowi, co będzie w danym momencie opłacalne w kupnie.

Tzn. Nie jestem w tym momencie w stanie odpowiedzieć na pytanie, która będzie dla mnie lepsza, z tego względu, że miałem długą przerwę i wiem że będe raczej jezdził na polskich stokach (może zdarzy się jakis jeden wyjazd gdzieś dalej na 2 lata)

Z jednej strony ciągnie mnie gigantka, a z drugiej jak czytam o tym i rozmawiałem z włascicielem nart, który nie chciał na chama sprzedać, a grzecznie opowiedział, gdzie jezdzi i jak jezdzi, to nie wiem, czy taka narta ma dla mnie sens.

http://allegro.pl/fi...3863752462.html

Koleś po prostu zmienia swój sprzęt razem z żoną i dzieckiem. Okazało się że ma identyczny wzrost i jest tylko 2kg lżejszy. 

Twierdzi, że na nartach jezdzi, głownie za granicą i na polskie warunki średnio się nadaję.

Teraz pytanie do was..

Czy mogę spokojnie kupić taką narte jeśli wiem, że głownie będę goscił na polskich stokach (w tym roku będzie jeden dłuższy wyjazd do zakopca, i przynajmniej 1 lub 2 krótsze do wisły/istebnej/szczyrku).

Czy w innych modelach są jakieś znaczne różnice, które mogą mnie przekonać, żę jednak lepsza narta innego typu ?

Może wcale u nas nie jest tak źle ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem ograniczyć się do fischerka i chyba wolałbym przy nim zostać. Z punktu widzenia kogos, kto szuka nart, tylko tylko dla osiągów, to raczej nie ma znaczenia marka/szata graficzna. Ja natomiast, szukam dla osiągów, ale też chciałbym wiedzieć, że jestem przypięty do upodobanej narty. Upodobałem sobie rc4 i szczerze prawie z każdego rocznika bardzo mi się podobają wzorki ; )

Troche babski pogląd, ale jak juz kupuję to wole mieć to co mi się podoba wizualnie.

 

ta http://allegro.pl/fi...3840951753.html

czy ta:

http://allegro.pl/sh...item=3865218243

 

Nie pytam teraz, o wielkosc narty. Pytam, czy są między nimi jakieś większe roznice, czy jest to raczej ten sam typ nart ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw popróbuj z wypożyczalni narty i wtedy będziesz wiedział lepiej czego chcesz, bo zostawiać to losowi nie jest zbyt dobrym pomysłem, chyba że nie masz nic przeciwko zmianie nart na przyszły sezon albo i jeszcze w tym.

Choć z tego co pamiętam raczej nie chcesz przepłacać :)

 

Jak się dobrze przyglądniesz to ten pierwszy link na zdjęciu ma WORLD CUP RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :D na pewno chcesz narte race jako uniwersalna? Fischer dzielil narty z grupy RACE na rc4 wc sc (slalomowa narta) i rc4 wc rc - (narta gigantowa) oraz rc4 sc i rc4 rc - identyczny podzial, rc4 wc czyli worldcup to pierwsze katalogowe narty slalomowe i gigantowe - czyli najtwardsze i najbardziej wymagajace w grupie, rc4 sc i rc - druga slalomka katalogowa i gigantowa - mniej wymagajace niz pierwsze,nie tak twarde i sztywne - i najlepiej takich szukaj. Dlugosc 175-180. Fischer rc4 rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra :D na pewno chcesz narte race jako uniwersalna? Fischer dzielil narty z grupy RACE na rc4 wc sc (slalomowa narta) i rc4 wc rc - (narta gigantowa) oraz rc4 sc i rc4 rc - identyczny podzial, rc4 wc czyli worldcup to pierwsze katalogowe narty slalomowe i gigantowe - czyli najtwardsze i najbardziej wymagajace w grupie, rc4 sc i rc - druga slalomka katalogowa i gigantowa - mniej wymagajace niz pierwsze,nie tak twarde i sztywne - i najlepiej takich szukaj. Dlugosc 175-180. Fischer rc4 rc.

Z tego co kojarzę to jest jeszcze RC4 WC SL i RC4 RACE SL i ma nieco większy radius. SC to bodajże SlalomCarve

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...