Skocz do zawartości

Snowtrex Crazy Booking Night - Francja w grudniu za 400 zl - szukam chetnych


Toro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jutro (12 wrzesnia 2013) od 18.00 Crazy Booking Night w Snowtrexie. Chamrousse w grudniu (7-go albo 14-go) za 400 zl. 7 dni skipass i spanie w cenie. Bylem na takim wyjezdzie rok temu - Pra Loup za +- 350 zl. Moze zmontujemy jakas ekipe? Mozna sie zamknac w 1000-1300 zl za tydzien jazdy. pozdr Piotr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamrousse - leży dość nisko ,więc weźcie pod uwagę ,że w tym terminie może być problem ze śniegiem.Pewniejszym wyborem na początku grudnia byłyby Les 2 alpes ,Alpez d" huez itp. Z oferty na Francję ,najbezpieczniejszą opcją jest Vajuany - z których gondolką przebija się do Alpe d" huez. Inne propozycje w tak nisko położonych stacjach - początek grudnia to modły o duże opady śniegu i polowa kwietnia - jazda w najlepszym przypadku po błocie. Pozdro.

Załączone miniatury

  • VAJUANY.jpg

Użytkownik brelo edytował ten post 12 wrzesień 2013 - 01:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość dolnej stacji jest ok, chodzi o wysokość terenów narciarskich, górnych stacji itd. Z tego co pamiętam to można tam jeździć do około 2200 m.n.p.m. Ja bym nie ryzykował i pojechał gdzieś wyżej z transportem w cenie np La Plagne z EspaseTrans za 1249 zł albo do Orelle za 1299 zł (przejazd, karnet, nocleg, ubezpieczenie w cenie)

Użytkownik szplukasz edytował ten post 12 wrzesień 2013 - 07:26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś w ogóle co piszesz? Jeżeli 1700 m. n.p.m. (dolna stacja) to nisko to ja jestem św. Mikołajem

Drogi Święty Mikołaju,co ja mam sprawdzać?Byłem tam.Są tam 3 dolne stacje - 1750 m , 1650 m i 1400m :) Do tej pierwszej najwyżej położonej prowadzą przeważnie niebieskie takie jak ta: http://www.youtube.com/watch?v=D7L26CN1PgU Oczywiście może zdarzyć się tak ,że 7 grudnia 2014r. na 2200m w Chamrousse , będą wspaniałe warunki do jazdy,ale poniżej już niekoniecznie.Musisz pamiętać ,że na nartach przeważnie jeździmy z góry na dół i trzeba dojechać do niżej położonej stacji ,żebyśmy mogli przetransportować się na 2200 :) Jestem pełen uznania za Twój optymizm :) Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Brelo. Też tam byłem prosto po St. Sorlin w styczniu! 2011 i dupy nie urywało. Wyrwałem za jakieś 4 stówki, a w środę przed rozpoczęciem turnusu snowtrex sprzedawał po 70 PLN :P Fajne miejsce dla osób z małymi dziećmi - polecam, można też sobie tam ponurkować pod lodem. Spore ryzyku w grudniu :cool: 9 (116).JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki odzew :) Lezeli mamy kupic wyjazd w tej cenie trzebaby sie ogarnac dzisiaj do 18-18,30 albo czekac na kolejne promocje Crazy... - jezeli beda. Tutaj strona dzisiejszej promocji http://www.snowtrex....king_night.html Francja La Joue du Loup La Crête du Berger [Promocja] °°° 12.04.2014 7 340,- zł -172,- zł La Joue du Loup Les Flocons du Soleil [Promocja] °°° 12.04.2014 7 340,- zł -258,- zł SuperDévoluy Les Chalets de SuperDévoluy [Promocja] °°° 12.04.2014 7 340,- zł -172,- zł SuperDévoluy Le Hameau du Puy [Promocja] °°°° 12.04.2014 7 340,- zł -258,- zł Val d'Allos (Pra Loup) Les Balcons du Soleil [Promocja] °°° 14.12.2013 7 340,- zł -215,- zł Val d'Allos (Pra Loup) Résidence Plein Sud [Promocja] °°° 14.12.2013 7 340,- zł -215,- zł Valfréjus Les Chalets du Thabor [Promocja] °°° 12.04.2014 7 340,- zł -172,- zł Valfréjus Chalets de Florence [Promocja] *** 12.04.2014 7 340,- zł -215,- zł Chamrousse Les Domaine de l'Arselle[Promocja] °°° 07.12.2013 7 383,- zł -215,- zł Chamrousse Les Domaine de l'Arselle[Promocja] °°° 14.12.2013 7 383,- zł -215,- zł Valmeinier Les Hauts de Valmeinier [Promocja] **** 12.04.2014 7 469,- zł -215,- zł Saint Sorlin (Les Sybelles) L'Orée des Pistes [Promocja] °°° 12.04.2014 7 555,- zł -215,- zł Val Cenis Bonheur des Pistes [Promocja] °°° 12.04.2014 7 641,- zł -215,- zł Val Cenis Les Alpages de Val Cenis [Promocja] °°°°° 12.04.2014 7 727,- zł -215,- zł Les 2 Alpes Résidence La Muzelle [Promocja] °°° 30.11.2013 7 770,- zł -86,- zł Vaujany (Alpe d'Huez) Les Valmonts de Vaujany °°° 14.12.2013 7 813,- zł -215,- zł W zeszlym roku, korzystajac z tej promocji, bylem w Pra Loup. Jechalismy Focusem kombi w 3 osoby. Calkiem sensowne rozwiazanie - troszke drozej, ale wiecej miejsca w podrozy i na kwaterze. O mnie: Nie mam samochodu na taka trase. Jade z Wawy, moge gdzies dojechac "na miejsce startowe" w Polsce. Interesuja mnie osrodki z lasem i freeridem (wysokie, lyse gory nie dla mnie). Jestem zdecydowany na wyjazd. Chetniej 14 niz 7 bo wieksza szansa na dobry snieg. Trzeba zdecydowac, w jakim skladzie mozemy pojechac (samochody/kwatery) i kto dokona rezerwacji. Oczywiscie do osoby rezerwujacej powinny natychmiast wplynac pieniadze od pozostalych uczesnikow. Janica - Ty chyba masz tutaj najwiekszy autorytet forumowy? ;) Moj telefon 501 096 408
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tzw. tuzach forumowych byl temat :P i ja sie do nich nie zaliczam ;). Juz wszystko przegadalismy przez telefon, jedynie to Vaujany jest moim zdaniem malo ryzykowne i spelniajace Twoje warunki Toro, bo zawsze mozna jezdzic ponad Alpe d'Huez, bo skipass obejmuje caly region. Ja czekam na kolejna promocje i cos w 3 Dolinach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Valmeinier w kwietniu też bym uważał. Na zdjęciu widać co nas spotkało :( I UWAGA - snowtrex oddał za tygodniowy skipas, którego nawet nie było gdzie odebrać 10 EUR! Byłem z nimi kilanaście razy i jeśli nic złego się nie dzieje to są OK, gorzej jeśli pojawia się problem. Mają za to zawsze wiele fajnych last-ów, czasem nawet dzień przed wyjazdem. Powodzonka :cool:

Załączone miniatury

  • IMG_0005.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie, nomen omen, wtopa. Bylem w kwietniu w Chamrousse i na dole jazda byla po wodzie, posrodku mokry snieg, na gorze mrozilk. Ale to bylo kilka lat temu -2006? Jestem zdecydowany jechac do Francji w grudniu, bylem tam dwa razy i warunki byly srednie, ale dla mnie akceptowalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwiecień to miesiąc bardzo loteryjny, nawet na tych większych wysokościach. Rzadko zdarzają się takie zimy jak ubiegła, gdzie praktycznie do majówki można było śmigać po białym - nawet w Chamrousse. Trzeba też pamiętać, że mimo iż śnieg będzie, to zwykle nie wszystkie wyciągi i trasy są już otwarte. Zwykle jest to 50-60% tego co w wysokim sezonie. Ze swojego doświadczenia wiem, że optymalnie w Alpach jest korzystać z terminów wcesno-styczniowych, kiedy i ceny są przyzwoite i praktycznie wszystkie stoki już przygotowane. Czasami się nie da bo termin ferii nie pasuje, ale coś za coś. Reasumując dla mnie w takich Crazy Booking Nights to nic specjalnego nie ma i tak jak pisał Porter lepiej czekać na lasty ewentualnie szukać czegoś w tych terminach gdzie ceny są dużo niższe. Swoją droga patrzyłem na ofertę nev-dama.pl czyli największej czeskiej firmy turystycznej, która ma także swoje przedstawicielstwo w Polsce i zakładając zniżki za szybką rezerwację są naprawdę baaardzo konkurencyjni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...