Jump to content

Stok Narciarski Konary


sally67
 Share

Recommended Posts

Stok Narciarski Konary k/ Klimontowa

http://stok-konary.pl/

Niewielki stok 480 metrów, różnica poziomów to 80 metów z oświetleniem do 21.00

35km od Tarnobrzega i 35km od Sandomierza

Pomału  rozwija się .Na razie jest wypożyczalnia ,nowy bar.W pszyszłym planują podnieść stok o 3m ,ma być też serwis narciarski i podobno nowa trasa (problem ponoć niestety z wykupieniem ziemi przyległej do wyciągu wg nieoficjalnych informacji )

Link to comment
Share on other sites

Patrzyłam tam kilka razy w tym sezonie na kamerkę. Tłumów nigdy nie było, a nawet powiedziałabym, że kilka osób na stoku. Nie wiem, jak w szczycie czyli w weekend koło południa, bo akurat wtedy nie zaglądałam. Z Warszawy też całkiem niedaleko - trochę ponad 200 km, raptem 25-30 km dalej niż pozostałe stoki w świętokrzyskiem. Trzymam za nich kciuki, niech się rozwijają :)
Link to comment
Share on other sites

Byłem na tym stoku. Stok jest dość fajny. Na początku lekko nachylony pod koniec mała ścianka. Cały czas można jechać bez odpychania kijami. Wg. wysokościomierza w moim telefonie to nie ma tam 80 m przewyższenia (najwyżej jakieś 60+). Takie taż mam odczucia jako doświadczony narciarz. Stok ma ok 400 m (480 to jak się mocno kręci). Ale cóż naciągnie wymiarów stoków to praktyka nagminna. Jednak zdecydowanie pozytywne miejsce. Na miejscu jest gdzie w cieple zjeść i skorzystać z WC. Bardzo chciałbym mieć taką górkę w promieniu godziny jazdy od domu.
Link to comment
Share on other sites

Do nauki super i do poćwiczenia i poruszania się po pracy super ...no i ogólnie na bóla bo do gór trochę dalej . Z Warszawy troche daleko, bliżej jest Szwajcaria Bałtowska . W tygodniu nie ma ludzi ,w weekendy w sezonie sporo ludzi ale teraz nie. Byłam wczoraj - 5 osób i cały stok nasz :D a przez co najmniej pól godziny jeździłam sama :) Dzisiaj śnieg dosypał.
Link to comment
Share on other sites

Nie znam, nie byłem ale kibicuje nowemu miejscu do szusowania na nartach.

Ja bym powiedział, że jeżeli chodzi o parametry stoku to podobny trochę do Niestachowa zarówno długością jak i nachyleniem. Ukształtowanie wygląda następująco: najpierw płasko, potem troszkę ostrzej i już jesteśmy na dole ;) Ogólnie stok dość przyjemny - rodzinny. Co do infrastruktury to się nie wypowiadam bo to dopiero raczkujący ośrodek - choć nie wiem jak w tym roku bo ja byłem w zeszłym :) Edit:

Na razie jest wypożyczalnia ,nowy bar.

No to już się zmieniło w porównaniu do roku ubiegłego bo był tylko namiot z ławkami i stołami :) pozdr Sylvek

Użytkownik Sylvek edytował ten post 13 marzec 2013 - 12:05

Link to comment
Share on other sites

Ja bym powiedział, że jeżeli chodzi o parametry stoku to podobny trochę do Niestachowa zarówno długością jak i nachyleniem. Ukształtowanie wygląda następująco: najpierw płasko, potem troszkę ostrzej i już jesteśmy na dole ;) Ogólnie stok dość przyjemny - rodzinny. Co do infrastruktury to się nie wypowiadam bo to dopiero raczkujący ośrodek - choć nie wiem jak w tym roku bo ja byłem w zeszłym :) Edit: No to już się zmieniło w porównaniu do roku ubiegłego bo był tylko namiot z ławkami i stołami :) pozdr Sylvek

Wypozyczalnia tez była -to był ten srebrny barak jak sie schodziło na dół do stoku :) Namiot jeszcze stoi i ławki też ;) ale nowa knajpka już jest choć wczoraj było wszystko zamknięte ...jeden pan był od wszystkiego ale nie dziwne ..w weekend pewnie otworzą. W wypożyczalni Atomic ,widziałam też Volk ale nie serwisowane jeszcze więc ich nie wypożyczają na razie.Które roczkniki nie wiem. Aha i jeszcze droga dojazdowa na parking wyłożona płytami bo wczesniej była polna.
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Muszę wam powiedzieć Panowie i Panie ewentualnie że teraz się na tym stoku dużo zmieniło. Droga dojazdowa - miodzio po prostu, bar jest konkretny i dobrze wykończony. Ściana od strony stoku to prawie jedno wielkie okno dzięki czemu  można podziwiać zjeżdżających  :) no i wypożyczalnia teraz jest już konkretna, to już nie ten barak co kiedyś :lol:    Co prawda ceny spore ale ja osobiście jeżdżę na karnet wieczorowy który kosztuje 40zł za 4h - najbardziej korzystna opcja. ;)   Oczywiście są karnety czasowe jak i punktowe  :)

 

   

Kamerką radze się nie sugerować gdyż przez nią widać tylko 1/5 trasy  :D ale w sumie sam się na niej na początku łapałem  :D

W tym sezonie stok prawie na okrągło był "zapchany" rzadko chodził tylko jeden wyciąg, niemalże cały czas dwa dostarczały ludzi na górę  :D

Bardzo lubię ten stok a szczególnie że mieszkam niecałe 10 minut jazdy samochodem od niego  B)

 

Osobiście polecam  :)

Jeszcze w tym sezonie nie byłam ...a tu śniegu coraz mniej.SZkoda ,że nie udało się podnieść stoku tak jak było w planach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...