Jump to content

Jak zabezpieczyć lub zlikwidować przecięcia wewnetrznej strony nogawek spodni narciar

Andrzej57
 Share

Recommended Posts

Może gdzies temat był jak coś prosze o link .Kupiłem niedawno droższe spodnie i niestety zauważyłem na wewnętrznej nogawce dwa małe przeciecia .Czy macie jakis sposób aby zabezpieczyć te miejsca przed dalszą "degradacją"?Jakies klejenie ale czym , czy szycie nie wiem.

znajomy kiedyś poradził sobie w ten sposób ,że w lumpeksie kupił dużą torbę sportową (czarną) z mocnego materiału ,a do tego od spodu impregnowanego jakimś tworzywem (20zł). Materiał był na tyle elastyczny ,że nadawał się idealnie .Krawcowa wiedziała już co z tym zrobić . Koszt w sumie 40zł :)

Może gdzies temat był jak coś prosze o link .Kupiłem niedawno droższe spodnie i niestety zauważyłem na wewnętrznej nogawce dwa małe przeciecia .Czy macie jakis sposób aby zabezpieczyć te miejsca przed dalszą "degradacją"?Jakies klejenie ale czym , czy szycie nie wiem.

Nie wiem skąd jesteś, ale w Kraku kiedyś dawno znalazłem rozwiązanie na różne problemy, rozcięcia, zabezpieczenia. http://www.skiforum....3941#post143941 btw. to jedne z pierwszych moich postów :) Popatrz na cały wątek, pojawiają się różne pomysły. Wtedy rozciąłem spodnie, naprawili - a przy okazji dodałem sobie zabezpieczenia przy nogawkach. ...a potem jeszcze odrobinę poszerzyłem ślad i już nie tnę tak :) ...choć oczywiście zawsze może się zdarzyć, choćby przypadkiem jakimś.

• 6 years later...

Ktoś podpowie jakiś gotowy patent na wzmocnienie wewnętrznej części nogawki? Bo stary temat już usunięty. 

Naszycie tkaniny o nazwie kordura (cordura), często stosowana do plecaków, sakw rowerowych, toreb sportowych.

Właściwą podpowiedź masz w 2 poście tego wątku :

znajomy  ...  w lumpeksie kupił dużą torbę sportową (czarną) z mocnego materiału   ...  krawcowa wiedziała już co z tym zrobić  ...

Nie znam tańszej ani skuteczniejszej metody.

O właściwościach tej tkaniny poczytaj np. tu : https://www.brytyjka...ie-cid-249.html

• 2 weeks later...

Nie ostrzyc krawedzi  :P  :D  :lol: