Jump to content

Jeseniki - gdzie dobrze zjeść po nartach?


Iru
 Share

Recommended Posts

Wiadomo że po nartach zjeść trzeba. Co polecacie? Gdzie jadacie? Ja od lat jeżdżę do U Petra. Nie jest może wykwitnie ale smacznie i porcje dość solidne. Knajpka mieści sie przy wjeździe do Jesenika od strony Ramzowej. Na samym początku obwodnicy kierujemy sie na Jesenik i za jakieś 2 km po lewej stronie mamy wjazd. Kiedyś był tam większy ruch ale od czasu wybudowania obwodnicy obroty im pewnie spadły. Nie ma dużo ludzi, często można spotkać tam jadających tubylców, ciekawy wystrój, pomocna obsługa. Polecam stek ze szpinakiem, serem oraz z plackami ziemniaczanymi.
Link to comment
Share on other sites

Akurat wyznacznik ilości aut na przyknajpianym parkingu, szczególnie na (o)polskich blachach mówi jedynie o sile promocji i skuteczności marketingu danego lokalu, co wcale nie musi się przekładać na jakość/ cenę. Takim przykładem właśnie jest lokal " U Petra" v Lipovych Laznich. Plastikowa cepelia nie mająca nic wspólnego z tradycyjną czeską kuchnią. Tam się "stołują" TYLKO Polacy, i to ... mega drogo. Czesi omijają takie "oryginalne" lokale szerokim łukiem. Znajdziesz takie lokale i po drodze do Polski i w samym Jeseniku. Po prostu rozglądaj się, gdzie chodzą zwyczajni Czesi i do której hospody. Często ilość aut i ich tablice wskażą Ci dobrą drogę do celu :-) Zdravim :-)

Użytkownik o.tisk edytował ten post 06 luty 2013 - 10:49

Link to comment
Share on other sites

Akurat parę takich udało mi sie zwiedzić i jednak zawsze wracałem do Petra. Może miałem pecha, a może to kwestia gustu i smaku. Kiedyś u petra było zawsze pełno Polaków. Teraz to już tylko wspomnienie. Możę podasz jakiś namiar, bo ładnie napisałeś, ale jak człowiek głodny do nie będzie liczył aut i szukał gdzie Czesi wchodzą.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...