Skocz do zawartości

Kask narciarski - twarde uszy, wentylacja?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam się nad kupnem kasku narciarskiego, przymierzałem już kilka rodzajów i mam takie pytania: 1. Czy otwory wentylacyjne w kasku są konieczne i czy spełniają swoją rolę? Pytam, bo widziałem kaski bez otworów, z otworami oraz takie z zasówką.... Widząc po kolegach, którzy jeżdżą w kaskach to są oni strasznie spoceni (włosy mokre). Czy ta wentylacja coś daje? Ewentualnie kupno kasku bez jakichkolwiek otworów to samobójstwo? 2. Lepszy kask z twardymi uszami czy z miekkimi, ewentualnie z takimi utwardzanymi (carrera produkuje)? Jak to się sprawdza w praktyce i jak jest z komfortem jazdy w takich kaskach. Jeżdżę dość dobrze i szbko, dlatego może w tym roku dam się namówić na kask... aczkolwiek uważam, że kask to raczej obowiązek na lodowisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam się nad kupnem kasku narciarskiego, przymierzałem już kilka rodzajów i mam takie pytania: 1. Czy otwory wentylacyjne w kasku są konieczne i czy spełniają swoją rolę? Pytam, bo widziałem kaski bez otworów, z otworami oraz takie z zasówką.... Widząc po kolegach, którzy jeżdżą w kaskach to są oni strasznie spoceni (włosy mokre). Czy ta wentylacja coś daje? Ewentualnie kupno kasku bez jakichkolwiek otworów to samobójstwo? 2. Lepszy kask z twardymi uszami czy z miekkimi, ewentualnie z takimi utwardzanymi (carrera produkuje)? Jak to się sprawdza w praktyce i jak jest z komfortem jazdy w takich kaskach. Jeżdżę dość dobrze i szbko, dlatego może w tym roku dam się namówić na kask... aczkolwiek uważam, że kask to raczej obowiązek na lodowisku.

Jeżdżę dość dobrze i szbko, dlatego może w tym roku dam się namówić na kask.

Lepiej późno niż wcale ,wobec tego z twardymi uszami popatrz na zawodników .

Lepszy kask z twardymi uszami czy z miekkimi, ewentualnie z takimi utwardzanymi

Widząc po kolegach, którzy jeżdżą w kaskach to są oni strasznie spoceni (włosy mokre)

wystarczy założyć kominiarkę i po kłopocie np taką jest bardzo cienka ,ale bardzo dobrze odprowadza i włosy są suche http://allegro.pl/un...2915374616.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zastanawiam się nad kupnem kasku narciarskiego, przymierzałem już kilka rodzajów i mam takie pytania: 1. Czy otwory wentylacyjne w kasku są konieczne i czy spełniają swoją rolę? Pytam, bo widziałem kaski bez otworów, z otworami oraz takie z zasówką.... Widząc po kolegach, którzy jeżdżą w kaskach to są oni strasznie spoceni (włosy mokre). Czy ta wentylacja coś daje? Ewentualnie kupno kasku bez jakichkolwiek otworów to samobójstwo? 2. Lepszy kask z twardymi uszami czy z miekkimi, ewentualnie z takimi utwardzanymi (carrera produkuje)? Jak to się sprawdza w praktyce i jak jest z komfortem jazdy w takich kaskach. Jeżdżę dość dobrze i szbko, dlatego może w tym roku dam się namówić na kask... aczkolwiek uważam, że kask to raczej obowiązek na lodowisku.

Od kilku lat używam kasku marki SH+ , z twardymi uszami. Posiada on jedynie dwa nawiewy w przedniej części oraz ,,skrzela'' w okolicach uszu, a mimo to rzadko kiedy mam spoconą głowę. Natomiast twarde uszy nieco ograniczają słuchowo, ale stok to nie opera.... Najważniejszy jest właściwy dobór, aby idealnie leżał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem różne kaski a nawet w tych gdzie pozornie nie ma wentylacjii ona jest poprowadzona szczelinami i ich nie widać .Miałem kiedyś kask Cebię chyba tak to się pisze z żebrami wentylacyjnymi u góry jedno obok drugiego na całej szerokości i myślałem że pomimo kominiarki przy -11 to mi głowę odmrozi ,miałem też Rossignola z niby to otworami otwieranymi z przodu i miałem mokrą głowę ,obecnie mam Briko z umiarkowaną liczbą otworów i to jest to ,cieplutko ,miękkutko i głowa się nie poci ,w sam raz.Co do twardych lub miękkich uszu to wolę twarde ,wziąłem taki aby móc przykręcić gardę i jest też wygodnie a odpinać uszu nie zamierzam nigdy ,bo kasku na rower z niego robił nie będę.Tak więc najlepiej z umiarkowaną liczbą otworów najlepiej nie bezpośrednio pod wiatr.Uszy to zależy już od preferencjii .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...