Skocz do zawartości

Waga nart


myszawwa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma się waga nart do odczuć w jeździe? Chodzi o to czy cięższą wagowo nartą zdecydowanie trudniej sterować, czy raczej podczas jazdy tak bardzo się tego nie odczuwa.

Dobra narta =ciężka narta ,nie odczuwa się wagi narty podczas jazdy wręcz odwrotnie na ciężkiej narcie mamy komfort jazdy tzn nie klepie przy większej prędkości ,jest stabilna i świetne prowadzenie w skręcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra narta =ciężka narta ,nie odczuwa się wagi narty podczas jazdy wręcz odwrotnie na ciężkiej narcie mamy komfort jazdy tzn nie klepie przy większej prędkości ,jest stabilna i świetne prowadzenie w skręcie

Dotyczy to jazdy ciętej. W jeździe równoległej lepsza jest lżejsza narta, podobnie w powietrzu (np podczas obskoku), na muldach też lepsza lżejsza. Do noszenia takoż. Ja wolę, w miarę możliwości, lżejsze! Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie wynikło stąd że narty do których się przymierzam są zdecydowanie cięższe i dlatego chciałam się dopytać doświadczonych narciarzy o opinie w tym temacie ( nowa narta jest 0,6kg/1szt. cięższa od starej ale i wiązania są mocniejsze i wyglądają porządniej ). Niedoświadczeni narciarze zawsze mają takie dylematy :). Waga tych nowych to aż 6,3 kg

Użytkownik myszawwa edytował ten post 31 październik 2012 - 11:15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile ważysz??? (później już będzie tylko pytanie o numer tel) Jak na "kobiecą" nartę 6,3 kg to sporo, dodać do tego buty - 5 kg to może być spora część Twojej wagi. Jeśli nie jesteś "solidną" i wysportowaną dziewczyną to bym się zastanowił. Narty sporo się nosi - argument z bardzo solidnymi wiązaniami raczej nie jest przekonujący bo każde wiązania zjazdowe musi być bezpieczne, nawet jak jest lżejsze. Pozdro Wiesiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ile ważysz??? (później już będzie tylko pytanie o numer tel) Jak na "kobiecą" nartę 6,3 kg to sporo, dodać do tego buty - 5 kg to może być spora część Twojej wagi. Jeśli nie jesteś "solidną" i wysportowaną dziewczyną to bym się zastanowił. Narty sporo się nosi - argument z bardzo solidnymi wiązaniami raczej nie jest przekonujący bo każde wiązania zjazdowe musi być bezpieczne, nawet jak jest lżejsze. Pozdro Wiesiek

Ja by nie demonizował wagi w perspektywie noszenia nart. Jak sie je umie poprawnie nosic to kilogram w ta czy tamta nie gra roli. Przy dłuzszych podejściach czy to na czy z nartami ma to oczywiście znaczenie, więc jezli planujesz takowe to o tym pamietaj. Przy standartowym uzytkowaniu stokowo rekreacyjnym to nie jest problem. Moja zona ma 165 cm wzrostu, około 60 kg, jest po 40 i innych nart niż solidna cięzka sportowa deska po prostyu sie smieje. upełnie inne wrażenia z jazdy. Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele "narciarek" narzeka na noszenie nart - jeśli się jeździ gondolkami to może być go dużo. Nie zawsze parkuje się też blisko wyciągu. A ponad kilogramowa różnica to sporo. I delikatniejsze Panie to odczują. Co do wagi samych desek i korzyści wynikających z solidnych (ciężkich) desek to temat do oddzielnej dyskusji. Po jednej stronie jest niewątpliwa większa wytrzymałość i lepsze tłumienie drgań przy dużej prędkości a po drugiej możliwość łatwego obracania desek, podskoczenia. Nie przez przypadek obserwujemy wysyp desek na drewnie paulowni. Ja osobiście wolę narty lżejsze i a przez to bardziej manewrowe. Moim zdaniem jest tutaj podobnie jak w rowerze - najbardziej sensowne jest oszczędzanie na masie rotującej. Kilogram różnicy razy ramię powiedzmy 0.6 m daje konkretną różnicę. Dlatego powtarzanie obiegowej opinii "narty ciężkie to dobre narty" należy uzupełnić stwierdzeniem dla kogo i dlaczego. Temat można "pociągnąć" na wiązania i buty narciarskie - tutaj do zaoszczędzenia są kolejne kilogramy - czasem bez szkody dla jakości zestawu. Pozdro Wiesiek

Użytkownik Wujot edytował ten post 31 październik 2012 - 15:59

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim zastrzeżeniem że aktualnie wszystkie dobre narty są ciężkie, co nie oznacza że wszystkie ciężkie muszą być dobre :) Pozdr Marcin

co nie oznacza że wszystkie ciężkie muszą być dobre

Co też nie znaczy że wszyscy narciarze są dobrzy:) Mam porównanie Fischer rc4 sc =Kneissl white star sl :) Fischer lekki ,albo ja silny ;) mam tu na myśli dźwiganie np do gondoli ,jazda fajna przyjemna ale..... ,Knaissle swoje ważą kumpel jak je mi podawał był w szoku że tyle ważą natomiast jazda na krawędzi poezja:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fischer lekki ,albo ja silny ;) mam tu na myśli dźwiganie np do gondoli ,jazda fajna przyjemna ale..... ,Knaissle swoje ważą kumpel jak je mi podawał był w szoku że tyle ważą natomiast jazda na krawędzi poezja:D

Świetnie, ale czy to stoi w sprzeczności z tym co napisałem? Miałem na przykład narty Tricore. Ciężkie chyba były (a przynajmniej dla mnie w tamtych czasach) a dobrymi bym ich nie nazwał. Jakby się dobrze przekopać przez sklepy to pewnie by się znalazło parę modeli, które są ciężkie są a dobre- nie. To tak nie wchodząc w niuanse, o których napisał już Wujot. Pozdr Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, ale czy to stoi w sprzeczności z tym co napisałem? Miałem na przykład narty Tricore. Ciężkie chyba były (a przynajmniej dla mnie w tamtych czasach) a dobrymi bym ich nie nazwał. Jakby się dobrze przekopać przez sklepy to pewnie by się znalazło parę modeli, które są ciężkie są a dobre- nie. To tak nie wchodząc w niuanse, o których napisał już Wujot. Pozdr Marcin

Świetnie, ale czy to stoi w sprzeczności z tym co napisałem?

Tak Patrz niżej

Z takim zastrzeżeniem że aktualnie wszystkie dobre narty są ciężkie,

Miałem na przykład narty Tricore. Ciężkie chyba były (a przynajmniej dla mnie w tamtych czasach) a dobrymi bym ich nie nazwał

Sam sobie odpowiedziałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...