Skocz do zawartości

buty dla kobiety średniozaawansowanej:)


borowina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed koniecznścią zakupu butów, bo moje lange anthea 6 sprzed nie wiem ilu sezonów zdecydowanie mi przestały wystarczać. z testu wyszło mi 7 +. Jeżdżę ostro i dynamicznie jak na kobietę. (tak mi przynajmniej wychodzi, jak się rozglądam po stoku:) ) Używam nart atomic beta carv 9.18 i jestem nimi zachwycona Przymierzyłam chyba ze sto par butów i do wyboru zostały: salomon irony 6 (flex 65) lange crl 75 dalbello zx8 flex 9-12 :confused: jeśli ktoś coś wie, to proszę o pomoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stoję przed koniecznścią zakupu butów, bo moje lange anthea 6 sprzed nie wiem ilu sezonów zdecydowanie mi przestały wystarczać. z testu wyszło mi 7 +. Jeżdżę ostro i dynamicznie jak na kobietę. (tak mi przynajmniej wychodzi, jak się rozglądam po stoku:) ) Używam nart atomic beta carv 9.18 i jestem nimi zachwycona Przymierzyłam chyba ze sto par butów i do wyboru zostały: salomon irony 6 (flex 65) lange crl 75 dalbello zx8 flex 9-12 :confused: jeśli ktoś coś wie, to proszę o pomoc!

Sama dokonałas już wstępnego wyboru.My za Ciebie tego nie dokonamy.Najlepsze są te wygodne!.Zakładając że umiejętności są wysokie jak na kobietę to proponowałbym sztywniejsze czyli lange lub dalbello.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, niby dokonałam, ale dalej ani rusz. Dalbello wydają mi się najsztywniejsze, najlepiej trzymają kostkę i piętę, ale wygodne nie są wcale:( langi niby wygodne i dopasowane, ale zapinam prawie na maksa, więc boję się, że po godzinie na stoku zrobią się za luźne. Najwygodniejsze są salomony, też dobrze trzymają, ale wydaje mi się, że sztywność 65 to trochę za mało, w opisach figuruje, że to buty do jazdy rekreacyjnej. Co prawda sprzedawca zapewniał mnie, że powinny być dobre, ale nie wiem czy mu wierzyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo :) Dolomitów jeszcze nie mierzyłam. Atomiki mierzyłam, były za niskie w podbiciu i okropnie gniotły! Nie ukrywam, że przy wyborze dużą rolę odgrywa cena, langi i dalbello są z poprzednich sezonów i wydaje mi sie to o tyle korzystne, że mogę kupić but wyższej klasy w podobnej cenie, co tegoroczny model niższej klasy. Może nie ma w nim najnowszych tegorocznych rozwiązań, ale to chyba nie ma większego znaczenia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borowino... Zgadza sie, z wymienionych butow Dalbello sa najsztywniejsze... Jesli jednak juz na etapie mierzenia cisnely to na stoku stana sie mordega... Lange CRL 75 to dobry wybor, jednak nalezy pamietac, ze ogolnie buty Lange sa na waskie stopy... Do umiejetnosci, ktore posiadasz i stylu jazdy potrzebne ci beda buty z flexem okolo 80 lub wiecej... Moge polecic atomic B100 (na szerokie stopy) lub M100 (na normalne stopy)... Niestety, o ile B100 sa bardzo powszechne i latwo je dostac, to M100 sa prawie nie do zdobycia... Inna propozycja to Nordica Speedmachine 8... Seria Speedmachine jest bardzo wygodna i pasuje na stopy 80% narciarzy... Do tego swietnie trzyma i jest dosc zaawansowana technologicznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za info. nie znalazłam jak na razie atomica, ale nordica jest tegoroczna i niestety nie na moją kieszeń:( 600-700 zł to górna granica, jaką mogę przeznaczyć na zakup butów, dlatego rozglądam się raczej za modelami z poprzednich sezonów :o

A Tecnice rozwazalas? Attiva Vento 6,7, lub 8. Jedyne buty jakie podeszly mojej zonie. Na allegro mozna kupic dosc tanio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...