Skocz do zawartości

Atomic Redster - poszukiwania.


Voytheck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem na etapie poszukiwania nowych Atomic'ów Redster D2 SL, butów Redster Pro 130, kasku, gogli, kijów oraz pokrowców (oczywiście wszystko z lini Redster) na ten cały majdan. Przeszukałem net za tym sprzętem i okazuje się że albo nie ma w ofercie tego sprzętu, a jeśli jest to ceny wzięte z innej galaktyki (np. www.topnarty.pl). Rozmawiałem z Wojtkiem Z. zajmującym się marką Atomic w Amersoprcie i stwierdził że przy zmianie dystrybutora z Summit'u na Amersport powstało niezłe zamieszanie i sprzedawcy nie zamawiali sprzętu i może być problem z kupnem nart, butów etc. z lini Redster. Czy posiadacie jakieś informacje o firmach, które już rozprowadzają Redster'y a może ktoś z Was będzie w pobliżu Amersportu w Krakowie ul. Pilotów 2 i wejdzie do sklepu i zobaczy czy mają Redstery i w jakich cenach. Dziękuję Pozdrawiam Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Otóż szykuje mi się wyjazd na początku grudnia w region Salzburga ok. 60 km od Altenmarkt'u i w związku z tym mam pytanie do Was czy w "stolicy Atomic'a" jest jakiś sklep (np. fabryczny) z asortymentem tej austriackiej firmy (choć pisząc austriackiej to nie do końca prawda)? Dzięki za odpowiedź Pozdr. Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Otóż szykuje mi się wyjazd na początku grudnia w region Salzburga ok. 60 km od Altenmarkt'u i w związku z tym mam pytanie do Was czy w "stolicy Atomic'a" jest jakiś sklep (np. fabryczny) z asortymentem tej austriackiej firmy (choć pisząc austriackiej to nie do końca prawda)? Voytheck

http://www.intersport-schneider.at/ - wprawdzie nie firmowy, ale z pełnym asortymentem firmy Atomic. Dwukrotnie kupowałem narty Atomica - nawet przyszłosezonowe w styczniu. Jest nawet możliwość wypróbowania na zasadzie wypożyczenia nowych nart z odliczeniem kosztów wypożyczenia od ceny zakupu (sprawdzone empirycznie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, buty, jeśli nie pasują a chcesz je mieć, ewentualnie odbarczysz. Ale kask? Albo gogle? Przecież nie muszą pasować?!

keicam przeczytaj mój post a nie wypisuj głupot. Twoja odpowiedz "ni z gruszki ni z pietruszki" nie ma związku z tym o co pytałem. Przecież ja nic nie wspominałem o tym czy jakiś sprzęt pasuje czy nie, a ja go po prostu szukam. A jeśli chodzi o odbarczanie butów Atomic'a z linii Redster to chyba też nie wiesz o czym się mówi. Otóż byty Redster WC Pro 130 są w części zrobione z włókien węglowych sześciokrotnie twardszych od tradycyjnych materiałów używanych do produkcji butów. Odbarczanie polega w dużym skrócie, na pewnym etapie na nagrzaniu skorupy aby później można ją odbarczyć. Z włóknami węglowymi powyższa technologia jest bezużyteczna.

http://www.intersport-schneider.at/ - wprawdzie nie firmowy, ale z pełnym asortymentem firmy Atomic. Dwukrotnie kupowałem narty Atomica - nawet przyszłosezonowe w styczniu. Jest nawet możliwość wypróbowania na zasadzie wypożyczenia nowych nart z odliczeniem kosztów wypożyczenia od ceny zakupu (sprawdzone empirycznie)

Dziękuję WLMS. Już wiem że przy fabryce nie ma żadnego sklepu firmowego. A na terenie Altenmarku jest trzech dealerów między innymi Intersport-Schneider. Narty już mam w domu jeszcze nie ma w Polsce dystrybuowanych butów z grupy Redster. Jeśli nie kupię to właśnie zobaczę w Austrii. Może tak jak u nas w Intersporcie będzie można wypożyczyć byty, zresztą o tym pisałeś że można wypożyczyć ale nie wiem czy będzie tu chodzić również o buty czy tylko o narty. Pozdr. Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keicam przeczytaj mój post a nie wypisuj głupot. Twoja odpowiedz "ni z gruszki ni z pietruszki" nie ma związku z tym o co pytałem. Przecież ja nic nie wspominałem o tym czy jakiś sprzęt pasuje czy nie, a ja go po prostu szukam. A jeśli chodzi o odbarczanie butów Atomic'a z linii Redster to chyba też nie wiesz o czym się mówi. Otóż byty Redster WC Pro 130 są w części zrobione z włókien węglowych sześciokrotnie twardszych od tradycyjnych materiałów używanych do produkcji butów. Odbarczanie polega w dużym skrócie, na pewnym etapie na nagrzaniu skorupy aby później można ją odbarczyć. Z włóknami węglowymi powyższa technologia jest bezużyteczna. Voytheck

Przepraszam, po przestudiowaniu Twojego profilu (kilka par nart Atomica) wyciągnąłem niesłuszny wniosek że ten cały "towar" chcesz założyć na siebie niezależnie od faktu czy pasuje czy nie. Stąd może moje zdziwienie że ważna jest dla Ciebie marka i linia sprzętu, a nie komfort użytkowania. To że go szukasz w jakimś innym celu zupełnie zmienia postać rzeczy i podważa podejrzenia Hultaja o" Redsterowej lanserce". M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek żaden kolekcjoner, poprostu z marką Atomic związany jestem od wielu, wielu lat kiedy jeszcze jeździłem w klubie, i tak już pozostało. Choć moje doświadczenia nie są tylko związane z Atomic'iem. Epizody były z Rossignol, Dynastar, Blizzard, Nordica, Dalbello i wieloma innymi brendami. Jeśli chodzi o profil to uzupełniłem go ponieważ od początku kiedy przystąpiłem do grona Szacownych Forumowiczów nie był uaktualniany. A co do lanserki, no cóż jedni mówią że to lans a inni widzą jakie są poczynania na stoku, i wtedy należało by wyciągać wnioski. Można zaobserwować grupy ludzi, który od stóp do głów ubrani są w najlepsze marki jak Bogner, Spyder czy inny Colmar a sprzęt to jakieś wyszukane modele np. Volant czy sygnowane marką Ferrari, a glebują przy zapinaniu butów do wiązań. Każdy ma to co chce i już. Jestem zdania że jeśli kogoś stać to czemu nie ma sobie sprawiać przyjemności. Ja nie odczuwam dzikiej satysfakcji z faktu posiadania, a w sezonie zimowym wykorzystuje mój cały "arsenał" bardzo intensywnie. Pozdr. Życzę wszystkim fanom narciarstwa rychłych i obfitych opadów śniegu. Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...